Výnimočne variabilný Zehnder Charleston prináša tepelnú pohodu už desaťročia

9. máj 2022

Keď sa pri rekonštrukcii a zariaďovaní interiéru kladie dôraz na výber kvalitných značiek, nemožno v prípade vykurovacích telies zabudnúť na tradičného švajčiarskeho výrobcu, spoločnosť Zehnder. Práve radiátory Zehnder Charleston oslavujú viac ako 90 rokov od uvedenia na trh. Čo opakovane presviedča zákazníkov, aby si vybrali práve tieto produkty?

Vykurovacie telesá Zehnder Charleston ponúkajú výnimočnú variabilitu a ideálne riešenie pre nízkoteplotné vykurovacie sústavy. Poskytujú zdravšie teplo, oázu tepelnej pohody a nadčasový dizajn pre klasický aj moderný štýl. Majú dlhú životnosť a mnoho ďalších výhod pre vykurovanie.

Výnimočná variabilita

Pri stavbe a najmä rekonštrukcii vzniká často problém s miestom na radiátor, s jeho výberom v požadovanom rozmere a súčasne s dostatočným výkonom. ► Musíme teda pristupovať k nechceným kompromisom.

Zehnder Charleston je vhodný do každého interiéru. Vyrába sa v širokej škále rozmerov (až do výšky 3 m), tepelných výkonov, s viacerými typmi pripojenia a upevnenia a v takmer 50 farbách. Žiadny iný radiátor nie je taký variabilný.

Nadčasový dizajn pre klasický i moderný štýl

Každý interiér má svoj osobitý štýl. Kto kladie dôraz na harmóniu, nemal by zabúdať ani na radiátory. Realita je však väčšinou iná. Výberu radiátorov obvykle nevenujeme dostatočnú pozornosť. ► Dizajnové trendy a vkus sa časom menia, a tak sa stáva, že s používanými radiátormi sme nespokojní, pretože sa nám nehodia k štýlu interiéru.

Zehnder Charleston, originál medzi článkovými rúrkovými radiátormi, presvedčí svojím nadčasovým vzhľadom a eleganciou. Je vhodný pre klasický aj moderný štýl. Nepodlieha meniacim sa trendom a vytvára tak interiér s osobitým charakterom.

Ideálny pre nízkoteplotné sústavy

Nové trendy vo vykurovaní, medzi ktoré patria napríklad kondenzačné kotly alebo tepelné čerpadlá, prinášajú zdroje tepla s nízkymi teplotami vykurovacieho média. ► Toto kladie veľké nároky na nadmernú, a teda nežiaducu veľkosť vykurovacieho telesa.

Radiátory Zehnder Charleston sa používajú aj pre nízkoteplotné vykurovacie sústavy a pomáhajú tak dosiahnuť požadovanú úsporu pri spotrebe tepelnej energie. Najmä vďaka výnimočnej konštrukcii a rozmerovej variabilite ponúkajú možnosť optimalizovať veľkosť použitého telesa.

Zdravšie teplo

Pri vykurovaní bežným radiátorom vzniká problém s vírením prachu a jeho usadzovaním na neprístupných miestach radiátora s následnou tvorbou baktérií. ► Dôsledkom môže byť zvýšený výskyt alergií, chorôb a ťažkostí s dýchacími cestami.

Radiátory Zehnder Charleston s článkovou konštrukciou a hladkým povrchom sa ľahko čistia. Vďaka tomu dochádza k zníženiu vírenia prachu a zamedzeniu tvorby baktérií. 

Oáza tepelnej pohody

Panelový radiátor vykuruje hlavne konvekciou s trvalým prúdením vzduchu, čo ešte viac zosilňuje prievan pri vetraní oknom s rýchlou výmenou studeného a horúceho vzduchu. ► Cirkulujúci vzduch spôsobuje vysušovanie sliznice a výrazne znižuje tepelný komfort.

Radiátory Zehnder Charleston produkujú vyšší, až 35 % podiel sálavého tepla, ktoré pôsobí rovnako príjemne ako slnečné lúče. Ohrievajú povrchy vrátane ľudského tela – a vyvolávajú tak príjemný pocit tepla. Vytvárajú maximálne prirodzenú a zdravú vnútornú klímu s rovnomernejším rozložením teploty v interiéri a menším vírením prachu.

Dlhá životnosť

Pri bežných radiátoroch sa kladie dôraz predovšetkým na nízku cenu. Tá je dosiahnutá napríklad použitím jednej vrstvy laku alebo zastaranou konštrukciou. ► Telesá s jednou vrstvou laku skôr korodujú, a preto majú aj kratšiu životnosť. Rovnako článkové telesá treba po určitom čase opäť pretesniť.

Výberom radiátorov od švajčiarskeho výrobcu Zehnder získate prvotriedny výrobok s 2-vrstvovým lakovaním s dlhou životnosťou, vysokou odolnosťou proti korózii a mechanickému poškodeniu. Životnosť je dosiahnutá najmä precíznym laserovým zváraním so 100 % tesnosťou a lakovaním až po zvarení telesa a tlakovej skúške.

Viac infomácií k Zehnder Charleston