Odporúčame: Mojasvadba.sk Modrykonik.sk Zahrada.sk Beremese.cz Modrastrecha.cz Mojdom.sk

Strechár radí: Ktorá keramická krytina je vhodná pre naše podnebie?

Radí: Vladimír Čáni, produktový manažér

Keramické strešné krytiny sa využívajú už stáročia a sú symbolom krásy a prirodzenosti. Ich výroba je z dôvodu vysokej teploty výpalu náročná na energiu, takže sú drahšie ako betónové krytiny. Ide však o materiál, ktorý vie pri správnom výbere ponúknuť pridanú hodnotu svojimi vlastnosťami a dlhou životnosťou.

Obľúbenosť keramickej krytiny

Tá pramení najmä z jej atraktívneho vzhľadu a hladkého povrchu. Do popredia sa postupne dostáva aj ekologický faktor – suroviny na výrobu keramických škridiel pochádzajú podobne ako pri betónových šridlách z čisto prírodných zdrojov a sú v súlade so životným prostredím.

Nie je keramika ako keramika

Keramické strechy majú množstvo rozmanitých tvarov, povrchov a farieb. Mnoho zákazníkov sa však v snahe o odlíšenie rozhodne pre pálenú krytinu pochádzajúcu zo stredomorských štátov. Táto prevažne španielska a juhotalianska krytina je však dimenzovaná pre iné podnebné pásmo, ako je to slovenské. Rozdiel v odolnosti medzi pálenou krytinou dimenzovanou pre naše podnebie a tou dovezenou tak možno spoznať už po prvej zime s mínusovými teplotami. Je teda veľmi dôležité vybrať si krytinu, ktorá je prispôsobená našim výkyvom teplôt.

Špičková nemecká kvalita

Vďaka kvalite materiálov použitých pri výrobe dokážu keramické strešné krytiny bezchybne zastrešiť váš domov počas mnohých desiatok rokov.

Spoločnosť Bramac vám vo svojom portfóliu ponúka renomovanú nemeckú pálenú krytinu Braas. Je vyrobená z kvalitnej hliny s optimálnym zložením, ktorú už netreba špeciálne upravovať, aby škridly dosiahli špičkové vlastnosti. Navyše je spracovávaná úplne automatizovane, takže nevznikajú žiadne nežiaduce odchýlky v kvalite.

Vďaka tomu je krytina Braas až trojnásobne pevnejšia ako predpisuje norma. Odolá aj extrémnym vplyvom počasia, ako sú krupobitie, návaly snehu a silný vietor. Má tiež až o polovicu nižšiu nasiakavosť ako konkurenčné keramické krytiny na trhu. Na výber máte zo širokého množstva tvarov, povrchov a farieb. Keramická krytina Braas je navyše pravidelne overovaná testami vo veternom tuneli. Krytina sa tak predáva s 30-ročnou zárukou na kvalitu materiálu a pri kúpe spolu s originálnym príslušenstvom aj s nadštandardnou 15-ročnou zárukou na funkčnosť strechy ako celku.

www.bramac.sk

 

 

 

Pridané 21. sep 2015  •  Páči sa mi to
pr_clanok  
Pridané 21. sep 2015