Nie všetky zrkadlá sú rovnaké - malý sprievodca svetom zrkadiel a zrkadlových skriniek

25. sep 2020

Kúpeľňu bez zrkadla si sotva vieme predstaviť. Holenie by sa bez neho mohlo stať riskantnou záležitosťou a nanášanie mejkapu skutočnou výzvou. Nad umývadlom zrkadlo skrátka musí byť. Ale aké je to pravé? Malá úvaha vám pomôže sa správne rozhodnúť.

Pokiaľ ide o zrkadlá v kúpeľni, existuje celý rad možností. Pri výbere najlepšieho riešenia je rozhodujúca predovšetkým veľkosť a funkcia kúpeľne. Zatiaľ čo jednoduché zrkadlo je často najlepšou voľbou v kúpeľni pre hostí, v rodinných kúpeľniach sú preferované skôr zrkadlové skrinky kvôli cennému odkladaciemu priestoru.

Zrkadlové skrinky však vedia poskytnúť oveľa viac. Mnoho z nich má zrkadlá umiestnené aj na vnútorných stranách, takže sa môžete vidieť aj keď sú dvierka práve otvorené. Priestor vo vnútri skrinky možno podľa potreby rozdeliť pomocou výškovo nastaviteľných políc.

Buď svetlo

Koľko svetla potrebujeme v kúpeľni? Dokonca aj keď máme v kúpeľni okno, ktoré poskytuje cez deň prirodzené denné svetlo, umelému osvetleniu sa nevyhneme. Svetelný zdroj integrovaný v zrkadle alebo v zrkadlovej skrinke optimálne rozžiari priestor okolo umývadla a osoba stojaca pred ním je pri holení alebo nanášaní mejkapu ideálne nasvietená. Zrkadlá sú k dispozícii so svetelným pruhom, ktorý sa nachádza v hornej časti, prípadne lemuje boky zrkadla alebo jeho hornú a dolnú hranu. Každý si môže zvoliť to, čo mu najlepšie vyhovuje.


Integrovaný svetelný zdroj zrkadlovej skrinky Geberit Option Plus dobre osvetlí priestor umývadla aj osobu stojacu pred ním.

Elegantným riešením je nepriame osvetlenie, pri ktorom je svetelný LED pruh alebo iný svetelný zdroj umiestnený za sklom, ktoré býva často satinované. Mäkké, neoslňujúce svetlo navodzuje v kúpeľni príjemnú atmosféru. Okrem toho je svetlo na väčšine zrkadiel Geberit stmievateľné.

Zrkadlo Geberit Option Plus má príjemné nepriame osvetlenie, ktoré je stmievateľné.


Doplnkové funkcie

Nakoniec ešte zostáva zvoliť si doplnkovú výbavu. Ponúka sa celý rad možností ako je integrované osvetlenie, vyhrievanie proti zahmlievaniu, zabudované elektrické zásuvky na fén alebo holiaci strojček, USB porty na nabíjanie mobilov alebo elektrických zubných kefiek a tiež zväčšovacie zrkadielka.

Zrkadlové skrinky Geberit Option majú množstvo praktických funkcií, ktoré vám uľahčia život v kúpeľni.

Kvalita je dôležitá

Treba si uvedomiť, že podmienky pre zrkadlá a elektroniku nie sú v kúpeľni práve ideálne. Na zrkadlo, chrómované povrchy a drevené prvky negatívne pôsobí vlhkosť, a preto je obzvlášť dôležitá kvalita použitých materiálov. Sieťové pripojenie zásuviek, USB portov a osvetlenia musí mať krytie IP44, ktoré zaručuje ochranu proti striekajúcej vode.

Pozrite si našu ponuku na www.geberit.sk/option