Rok 2020 na Modrej streche: 25 najobľúbenejších albumov

Rok 2020 je za nami a hoci sme sa počas uplynulých mesiacov poriadne potrápili a mnohí z nás museli meniť svoje plány, sú medzi nami aj takí, ktorých sprísnené opatrenia doslova nakopli a potešili nás krásnymi projektami. Rok 2020 bol na Modrej streche veru zaujímavý. Rekonštrukcie, stavby, nádherné záhrady či šikovné tipy a triky... Poďme si teda pripomenúť albumy našich používateľov, ktoré sa vám v roku 2020 páčili najviac!

S radosťou vám predstavujem 25 najpopulárnejších albumov, ktoré si získali vašu priazeň.

25. ....jak proplouvame rokem 2020....🙏 (album od @karamelka1973)

Šedá môže v niektorých prípadoch pôsobiť chladne. Ak ju však správne skombinujete a zvolíte napríklad moderné dekorácie či zaujímavé farebné obrazy, dokážete vytvoriť štýlové bývanie, ktoré sa razom zmení na pohodlný a útulný domov.

luxusný šedý interiér

24. Záhrada (album od @viperko)

Krásny priestor, v ktorom tehly spolu s levanduľou dodávajú obľúbený nádych Provensálska.

záhradné inšpirácie

23. Miesto, kde je nám fajn (album od @mmonika1)

Potešenie pre oko. Pekne skombinované moderné prvky s prírodnými drobnosťami. To je presne to, čo sa bude páčiť aj vám. A ani tie koláčiky nie sú na zahodenie, však?

svetlá posteľ

22. Vianoce 2020 (album od @bambi2)

Sviatky u našej Helky boli jednoducho rozprávkové!

vianočná výzdoba terasy

21. Pergola a terasa svojpomocne (album od @fega)

..."Fasáda je zateplená, ale pergola je samonosná a do domu som ju zatiaľ nekotvil. Práve to, že som nechcel narušovať fasádu ma viedlo k tomuto konštrukčnému riešeniu. Zatiaľ je to stabilné a kotviť neplánujem..."

pergola a terasa svojpomocne

20. Horský domčúrik (album od @pomarancu)

..."Pred 5timi rokmi sa aj napriek mojmu nesuhlasu zacala nasa story s domcurikom z 18 storocia, poldom, bez elektriky vody ci azda kanalizacie..dokym sa v banke dohodli dat nam na tu zrucaninu uver,stihol zomriet jeden z vlastnikov a tak sa vsetko pretiahlo o niekolko rokov."

horský dom

19. Vyvýšené záhony (album od @rain77)

..."Po plánovaní sme dnes začali s tvorbou vyvýšených záhonov. Materiál sme mali pripravený, tvárnice, suchý betón, základ bude z tvárnic, do úrovne chodníka, nad zemou budú drvené dosky do výšky 60 cm. zatiaľ len pracovné foto, finále bude na peknotu."

vyvýšené záhony svojpomocne

18. Ten náš 4. rokom (album od @adusa1111)

Aďka tvrdí, že je vždy čo vylepšovať ale podľa nás jej bývanie už teraz vyzerá krásne. Čo poviete?

svetlá obývačka

17. Príbeh jednej malej pivárničky (album od @liviaz)

..."Veci sa dejú - mala byť garzonka - (zišlo z toho - developer odvolal cely projekt, nevedia sa tam dohodnuť s katastrom na niečom, uver som dostala - tak sa pritrafila jedna úžasná vec, manžel chcel vždy piváreň ja kaviareň - spojili sme príjemné s príjemným alebo príjemné s užitočným a vzali pod krídla ten najpodradnejší šenk v Hlohovci 4 cenovej kategórie. Keď som otvorila dvere - hneď ma v mysli napadla len suma ktorú tento podnik potrebuje."

rekonštrukcia pivárne

16. Dom (album od @kaktusik007)

..."Niekedy človek hľadá, a niekedy to proste príde samo a nečakane. Takže som vybrakovala kompletne všetky svoje úspory a kúpila nám dom. Ambície sú akurát zútulniť ho v rámci takmer nulového finančného rozpočtu. Zatiaľ naozaj postačí, ak sa budeme mať kam schovať keď začne pršať. A čas ukáže."

rekonštrukcia starého domu

15. Interiér (album od @mirom113)

Ako tvrdia niektorí používatelia, náš Miro má jeden z najkrajších a najviac premyslených domov, aký sme kedy videli. A to doslova od základov, až po zariadenie. Presvedčte sa sami a nechajte sa prekvapiť jeho výnimočnou precíznosťou.

drevené sedenie svojpomocne

14. Náš domček 🏠 (album od @martinadca)

..."Splnili sme si sen. Aj keď je ešte veľa práce pred nami sme veľmi šťastní a spokojní v našom domčeku. Postupne ako budeme zdokonaľovať budem pridávať foto."

čierna kožená posteľ

13. 2020 (album od @samasa_sk)

Ani vy neviete, na čo sa pozrieť skôr? Na štýlový interiér, peknú fasádu alebo chlpatého maznáka? Tento album sa určite zaradí aj medzi vaše najobľúbenejšie. :)

originálny L-kový projekt rodinného domu

12. Čoskoro splnený sen...ateliér (album od @zdeka)

..."Dlho sa u nás nič čo sa týka prerábok nedialo, ale pripravuje sa splnenie môjho snu o vlastnom ateliéry...tak držte palce, aby sme to zase tak nejak po našom dali. 😊 Ideme zase tak ako v dome...recyklovať, vyrábať zo starého nové, okná, dvere, vybavenie. Štýl...industrial a taká tá príchuť starých zrenovovaných vecí."

ateliér

11. Domčúrik (album od @amienne)

..."Vždy som túžila bývať v dome a ideálne si ho aj sama postavať. Domček sa podaril, kúpili sme holodom. Vedela som, že nás pri zariaďovaní čakajú viaceré výzvy a obmedzenia ale i tak kúpu neľutujeme. Benefity totiž prevyšujú negatíva. A tak máme menší domčúrik, ktorý je síce nedokonalý a stále nedokončený ale náš."☺

krb v obývačke

10. Foto pre Časopis Lepšie bývanie 10/2020 náš Stilo domček (album od @rain77)

Niekedy si pri pohľade na krásne bývanie poviete, že by si zaslúžilo byť na titulke časopisu. O to viac sa tešíte, keď sa tak naozaj stane. Naša Peťka sa právom ocitla v časopise a my sme veľmi radi, že sa o nádherné fotky podelila aj s Modrou strechou.

vidiecka spálňa

9. Prvý rok bývanie eko 104 (album od @majka45)

Tak takýto projekt sa len tak nevidí! Nie len že ide o zaujímavý rodinný dom ale aj samotný interiér dýcha originálnym štýlom. Napríklad v prípade kuchynskej linky, ktorá okrem netradičnej farebnej kombinácie ponúka zážitok všetkým milovníkom dreva a iných prírodných materiálov. :)

čierna drevená kuchyňa

8. Zariadujeme nas domov pri Dunaji (album od @lucybbl)

Stavbu tohto obľúbeného domu pri Dunaji zdokumentoval manžel našej používateľky @miroslav33. Interiér je ale už v jej réžii, samozrejme so súhlasom polovičky. :) Originalita je to správne slovo pre toto krásne bývanie.

drevené čelo postele

7. Náš domov 🍀 (album od @kikushka167)

Svetlé farby a prírodné prvky. Bývanie našej používateľky Kristínky je pastvou pre oči.

škandinávsky štýl obývačka

6. 2020 u nás (album od @svetlusa7)

Keď sa povie moderná záhrada, okamžite sa nám v mysli vybaví domček našej používateľky, ktorý zdobí nádherný priestor plný zelene. Obklad na fasáde všetkému dodáva trendy šmrnc a aj preto sa právom dostal do výberu TOP albumov za rok 2020.

tehlový obklad na fasáde

5. Linear 324 ❤️ (album od @medzev)

Majitelia tohto krásneho bývania chceli niečo iné a neopozerané. Navrhovali si všetko sami s pomocou dcéry, ktorá študuje architektúru.

farebná kuchynská linka

4. První rok bydlení - 2020 (album od @helen1964)

Helenka si svoje bývanie zariadila v odtieňoch šedej, ku ktorej krásne ladia všetky možné farby. Jej úmyslom bolo vytvoriť bývanie, ktoré bude môcť meniť a prispôsobovať podľa ročného obdobia a nálady. A podľa nás sa jej to podarilo na jednotku s hviezdičkou, čo poviete?

svetlá spálňa

3. Bytík :D (album od @liasnila)

..."Naša cesta k novému domu začína na jar, ale mám rada aj súčasný bytík, veď nakuknite, možno niekomu bude inšpiráciou, krásny deň strecháči!! Milujem doplnkyyyy, je to moja vášeň."♡

čierna sedacia súprava

2. Domček1 (album od @moniker)

Niekto to rád svetlé. A v tomto prípade to platí na 100%. Svetlý a vzdušný priestor nás očaril nie len svojim zariadením ale napríklad aj trámami či krásnou záhradou.

drevené trámy v obývačke

Absolútnym víťazom sa stala používateľka @neyaa , ktorá nás každý rok teší a inšpiruje svojim krásnym fotoalbumom a bývaním, ktoré by si určite zaslúžilo miesto na nejednej titulke časopisu.

1. Naše L-ko - začiatok 4. roku bývania (album od @neyaa)

drevený interiér

drevená terasa

Ďalšie super albumy nájdete aj v sekcii Vybrali sme, kam zaraďujeme najzaujímavejšie albumy zo stavieb, rekonštrukcií, záhrad či zariaďovania interiéru.

A aká bude sezóna 2021? :)

Michaela Recht, Modrá strecha

 • liasnilaDakujem za priazen mili strechaci, velmi ma to potesilo😇
  • neyaaďakujeme moc, teším sa, sme radi že sa Vám album nášho bývania roku 2020 páčil.
   • karamelka1973.... i ja moc dekuji♥️💋🙏👍
    • monikerĎakujem pekne 😍🙂
     • martinadcaĎakujem veľmi pekne 😍
      • Kristína HoghováĎakujem krásne, veľmi ste ma potešili 🙂 🙂 🙂
       • lenkahudakovavšetky albumy sú krásne a inšpiratívne 🙂 Veľmi sa s tebou teším @neyaa  za 1.miesto 🙂 tvoj interiér je nádherný, nápaditý bez debaty inšpiratívny a je vidieť, že o exteriér sa rovnako s láskou staráš a zveľaďuješ 🙂 Tešíme sa na ďalšie fotky ;-*