Rekonštrukcia WC

17
8. máj 2018
V júli 2017 som sa pustil do rekonštrukcie staršieho WC. Niekoľko pofajrontov, týždeň dovolenky a za "plného provozu"...
Rekonštrukcia WC - Starý obklad išiel po fajrontoch pomaly dolu. Dve diery v pravej stene pre rúrky kúrenia pre radiátor na schodisku.
Rekonštrukcia WC - Starý rozvádzač zostáva, iba sa k nemu priviedla chránička z fasády, keby mal ísť elektromer do plota.
Rekonštrukcia WC - V podlahe drážka pre chráničku pre novú prípojku - možno raz...
Rekonštrukcia WC - Aj zrkadlo to prežilo. Obklad pomaly mizne.
Rekonštrukcia WC - Na stene bol hrb, omietka musela dolu. Nové rozvody kúrenia, vody aj odpadu. V starej chráničke zostal prívod pre prístavbu.
Rekonštrukcia WC - Nové rozvody. Chránička od zásuvky k Hakl-u.
Rekonštrukcia WC - Rozmerovo vychádzal nový obklad tesne pod parapet. Kábel v rohu cez stenu k 3f zásuvke na fasáde (to som si myslel, kým som nezačal prerábať rozvádzač - a on to kábel po fasáde okolo domu k sporáku v kuchyni; asi 12 m)
Rekonštrukcia WC - Kábel k zásuvke vyžadoval pre vstup do rozvádzača veľa priestoru.
Rekonštrukcia WC - Spojiť nové odpadové rúrky so starou (kovovou) si vyžiadalo skoro celú tubu tmelu.
Rekonštrukcia WC - Rozvody na mieste, nová omietka o chvíľu tiež.
Rekonštrukcia WC - Miestami bola stena taká krivá, že by som to omietkou nedorovnal. Išlo viac lepidla pod obklad. Namiesto pôvodného doskového radiátora pôjde rebrík.
Rekonštrukcia WC - Rúrky kúrenia boli vymerané tesne pod druhý rad obkladu, dvojrámik do stredu obkladu.
Rekonštrukcia WC - Priestoru nazvyš nie je. 152×176 cm. Obklad 35×25 vychádzal ideálne.
Rekonštrukcia WC - Presne pod parapet. WC muselo byť na fajront použiteľné. Chýbajúce 2 cm naľavo som dorovnal stierkou - aj tak to je schované za policami.
Rekonštrukcia WC - Od rohu po dvere to vyšlo presne. Nazvislo žiadne dorezy. Obklad okolo rozvádzača som dal odrezať vodným lúčom.
Rekonštrukcia WC - Radiátor na schodisku. WC je za stenou (kedysi dávno obvodovou) vľavo.
Rekonštrukcia WC - Po vymaľovaní a skompletovaní. Za pozornosť stojí úplne nový sifón, ktorý na chalupe 30 rokov čakal, kým bude povolaný do služby. :-)
    Členom od 1. aug 2012
    2
    profil používateľa