Po vyše 2 rokoch naťahovania sa s predávajúcimi sme to dobojovali!
Kúpa by vydala na knižný bestseller (15dedičov, 4 občania HU, vekový priemer líže 80tku, počas vybavovania exla jedna pani čiže ďalšie dedičské + 2 ks dedičov navyše + 2x pozastavený vklad na kataster a mohol by som pokračovať...)
Orientačné predstavy - v garážovej časti bude obch. priestor, zvyšok stavebne oddelený na bývanie.
Zatial búracie práce (nov-jan), priečky, dvere,kupelne, na prízemí komplet podlaha (one man show, čiže to ide kus pomalšie ako v serialoch na fine living)
Ešte naťahovačky s projektovou dokumentáciou a projektantom (lebo koniec roka, lebo vianoce, lebo nový rok, lebo dovolenka, lebo lečo, lebo milion požiadaviek mam)
Koncom 05/17 vybavené stav. povolenie, dokončená kanalizacia prípravy na zaliatie deky.
07/17 začíname murovať
08/17 ešte murujeme, objednané okná, termín dodania skorší než som počítal, bojujem s prekladmi, lebo sme si navymýšlali somarín, a teraz sa to vracia jak bumerang, aj s tromi fackami :-D
09/17 Namontované okná, fenestra ZM, p. Havettu odporúčam, super spolupráca (ak teda dojdú dorobiť to čo ešte ostalo nedotiahnuté - detaily) EDIT: z fenestry došli detaily dorobiť. Síce na 3x, ale došli
02/18 Vyzerá to, že sa začne elektrika o ktorej sa hovorí od augusta 17 že ju začneme (od oktobra je vykopaná jama na prípojku, medzičasom je už z polovice zasypaná - od oktobra som tú jamu vykopal ešte 2x kým sa do nej dostal kábel) Je apríl, elektrika sa ešte stále niekde v diaľke črtá (niekde v pozadí za mojou mozgovou príhodou, tú vidím zretelnejšie). Výber elektriKARA sme podcenili (bohabusto doje.ali).
Medzičasom som sa náhle musel rozlúčiť s murárom, a elektrikár je na najlepšej ceste ho nasledovať. Komplikácie a špekulácie okolo inteligentnej inštalácie boli tiež kapitola sama o sebe.
Doležitý PRO tip - nikdy nebrať firmu ani majstra známeho. Na ďalšom dome zásadne cudzích ľudí. (tieto múdrosti si musím značiť, potom vydám bulletin pre duševné zdravie samostavitela)

Plán je stihnúť do konca septembra 17 vodu a elektriku. Na základe doterajších skúseností odhadujem že v januari to bude.... začaté, v marci hotové :D - - - prvotne som túto myšlienku myslel ako fór, ale je tu máj 18, a na elektriku som 2 týždne zháňal niekoho kto to príde prerobiť/dorobiť. - - -

Plán je do konca marca mať vyspravené veci, a kurenie a podlahy ( ha ha ha ) --- klasicky nedodržané ---

Medzičasom bude treba poriešiť navýšenie úveru, nakoľko budget prečerpaný, záver v nedohľadne. Či nám vôbec niečo dajú netušíme :-D Max sa tu s nejakými progresmi vidíme o 2-3 roky :-)


PRO tip pre rekonštruujúcich - všetko čo sa dá zbúrať zbúrajte rovno a neuchlácholte sa ako ja myšlienkou že niečo z toho čo uchováte bude OK. Nie nebude, keby to robím ešte raz všetky priečky na prízemí vyhodím rovno, a mohol som si ušetriť kopu dodatočnej roboty :) ..... pri ďalšom dome budem vedieť

Ak niekto prerábal niečo podobné, rád sa nechám inšpirovať.