Kto dáva žiadosť o stavebné povolenie na jar 2013?

Zobraz úvodný príspevok
Podava si niekto v dohladnej dobe ziadost o stavebne povolenie?
Odpovedať
@rosannar dost neskoro :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@atlaska a je podstatné, kedy tam pôjdem??? na stránke nášho mesta je aj tlačivo, je tam aj napísané, čo všetko k tomu treba tak mi to nepríde také podstatné, či??? porad, aby sme nespravili chybu
Odpovedať
@rosannar ak mas zozoanm institucii, tak je tam asi aj ziv.prostredie. No pred vyberom rpojektu je dobre si zistit aky dom je na tom ktorom uzemi pvolene postavit. Niekde nepovoluju napr. rovne strechy, potom je zbytocne do atkeho projektu investovat cas aj peniaze.-napriklad. Ja ked som si sla pre zoznam ake vjadrenia potrebujem, mi pani naurade 1/3 uradov vyskrtala, ze tie nepotrebujem.
Odpovedať
Profilova fotka
@atlaska no za to aká stracha može byť tak to sme už boli, majú tam aj návrh projektu domu takže to je odsúhlasné, u nas musia byť tri rovnaké strechy vedla seba, no zatial sme boli prvý, tak sme mali šťastie...a zas tie najnutnejšie inštitúcie určtite bude treba, ako voda, plyn, elektrika, ale budúci týžden tam skočím aby som sa uistila... ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
taaak a zo ZSE budem mať potvrdený projekt okolo stredy...supeeeer... čo trvá najdlhšie vybaviť?? lebo rozmýšľam že to si nechám nakoniec, a teraz si vybavím tie lahšie...dakujeeem ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
mám otázku...bolo nám na stavebnom povedané, že musíme mať aj súhlas zo životného prostredia za znečistovanie ovzdušia a tam v tej žiadosti je aj aký výkon má krb, a iné somarinky, no mi krb hned kupovať nebudeme...ako to riešiť??
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte mam otázku kupili sme stavebný pozemok už so stavbeným povolením, avšak chcema začať až tento rok, takže stavebko stratilo právoplatnosť. Musíme obehať všetko odznova ako by sme žiadali 1. stavbené povolenie? Pochopila som správne že ak som vlastnikom pozemku iba ja tak dostanem stabko iba na seba? dik
Odpovedať
Profilova fotka
tak ja som vybavila už aj Orange, vraj ešte dneska mi to pošlú takže najneskôr v pondelok to máme doma, dneska idem aj do UPC vraj to majú za nejaký poplatok tak som zvedavá že koľko vypýtajú.
Odpovedať
Potrebujem radu.. Kupili sme pozemok, a zavkladovali sme ho na kataster.. Momentalne cakame na LV. Co dalej? Vobec neviem co mam robit, ci najst geodeta, alebo ziadat o stavebne.. Poradte hlavne v akej postupnosti. Citala som ze aj vyjadrenia tych institucii, ktore konkretne?? Dakujem
Odpovedať
zdravím my čákáme na vyjadrenia inštitúcií k projektu a potom už podávame žiadosť na stavebné povolenie len keby si tie úrady vedeli trocha viac pohnúť :-S
Odpovedať
Profilova fotka
@ttmarek nám už chýbajú len životné prostredie na malý zdroj znečistenia ovdušia a klasika obv. urad ŽP a to ešte dva týždne čakania a potom už môžeme podať stavebné ;-)
Odpovedať
@rosannar ja som mal vyjadrenie zo životného aj malý zdroj znečistenia behom pár dní. Ja čakám na SPP a elektrikárov a potom už tiež podávam stavebné. Tieto vybavovačky sú podľa mňa na celej stavbe domu tie najubíjajúcejšie :-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
my sme uz zacali s vybavovanim stavebka, teda jeden pan, dufame ze sa mu to cim skor podari.
Odpovedať
Profilova fotka
@ttmarek no mne vraveli že dva týždne, na oboch...ja som 28.2. poslala na T-com aj SPP a zatial čakám...dúfam, že to rýchlo príde... @lenka_1989 a koľko vás to výjde aj s poplatkami, že vám to vybaví???
Odpovedať
je to rodinny znamy, takze sme sa dohodli na sume 300e. A kedze priatel pracuje a hlavne nema trpezlivost to vybavovat sam, ja mam novu pracu a nemozem si dovolit stale si brat volno, tak sme sa rozhodli ze to bude asi vyhodnejsie takto.
Odpovedať
@rosannar je to rodinny znamy, takze sme sa dohodli na sume 300e. A kedze priatel pracuje a hlavne nema trpezlivost to vybavovat sam, ja mam novu pracu a nemozem si dovolit stale si brat volno, tak sme sa rozhodli ze to bude asi vyhodnejsie takto.
Odpovedať
Profilova fotka
@lenka_1989 no tak to je ešte slušná suma...nás to takmer výjde okolo 200 eur, ale všetko vybavujem skoro sama...asi dvakrát bol somnou aj muž, ale ten robí na smeny a do takýchto vecí je on jelen :-D a mne sa dá aj v práci niečo porobiť ohladom stavebka aj obehať sa mi dá kedy potrebujem...ale už sme na konci, tak hadam do konca marca sa nám to podarí aj podať ;-)
Odpovedať
@rosannar tak to ta obdivujem, ze si sa na to dala. Ale pravdupovediac asi aj my by sme to museli sami nejako zvladnut , keby nemame tohto znameho. lebo bezne za to bytaju nehorazne peniaze. tak drzim palce, nech je papier cim skor v rukach a mozete zacat :)
Odpovedať
baby, ale ved to nieje diplomovka z atomovej fyziky. ja som tiez vybavila stavebko sama, vacsinou vsetko postou. detto aj kolaudacia /moj muz ani netusil ze sme kolaudovali, len vybavit novy obcanak som ho vyhnala/ Pocas stavby si pytajte vsetky certifikaty od velkych spotrebicov-rekuperacia,kotol a aj od zapojenia kotla........nech to potom nemusite od nich nahanat, ked budu mat zaplatene za robotu, budu kaslat nato aby vam vystavili nejake potvrdenie.
Odpovedať
Profilova fotka
@lenka_1989 ja som si tiež myslela že to bude ťažké...ale pravdupovediac mám ústa, mám telefon a vždy som najprv zavolala na príslušný úrad a zistila čo chcú odomna a uprimne som im aj povedala že som trdlo do toho nech mi to vysvetlia...ale samoška, slovo trdlo som nehovorila, tak trošku slušnejšie ale hlavne na to treba čas a ked aj ty si v novej práci tak je to horšie...ja mám času dosť v práci aj totok riešiť...veľa šťastia aj vám aby ste to mali čo najskôr a šup šup stavať ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@atlaska tiež si myslím, že to nie je ťažké, ale fakt treba mať na to čas sa tomu trošku venovať...mne to zabralo dosť času aj v práci aj behačky po meste
Odpovedať
@rosannar Presne zaklad je zacat slusne do telefonu, neviem si s tym rady.....blablabla Ja som vela poslala postou aj oni mne,akurat magistrat nebol ochotny,tam bolo treba zbehnut A na cca 26 den ked nechodila odpoved som zavolala, ci nevedia ako je to s mojou ziadostou, do 2 dni som ju mala na poste.
Odpovedať
Profilova fotka
@atlaska no ja som vela vedela aj v meste obehnúť...len spp a t-com som posiela aj to t-com cez net... ;-)
Odpovedať
@rosannar zalezi aj kde, V Bratislave by som len za parkovanie dala kopu penazi navyse a toho casu.
Odpovedať
Profilova fotka
@atlaska no ja som z Levic a všade som chodila pešo...mám vodičák ale nemám auto :-p
Odpovedať
@mirooslav mna zaujima co kontretne riesis s prist. cestou, lebo aj ja prave riesim ako "donutit" susedu nech preda cast pozemku kludne aj IP napis, vdaka ;-)
Odpovedať
moze mi dat niekto info kolko tie vsetky behacky vydu.????kolky a tak dakujem
Odpovedať
a este k tej uzemnoplanovacej informacii. ....co na to potrebujem?????
Odpovedať
@ajja123 niekde chcu pisomnu jednoduchu ziadost, Ziadam o poskytnutie UPI na parcelu c..........popripade pridaj fotokopiu LVcka. U nas kedysi stacilo prist a vypytat si ju a mali nafotene,len mi ju dali, teraz treba pisomnu ziadost a normalne postou poslu UPI podpisanu starostom.
Odpovedať
Profilova fotka
takže vidno že jar je tu...dneska sme podali žiadosť o stavebné povolenie x-) x-) x-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?