Bungalov Eko 120

Zobraz úvodný príspevok
stavia ho niekto? alebo len plánuje? http://www.projektydomov.com/projekty... začíname.....a orientácia pozemku je na JV a SZ...tak nevieme či to je ok...a najlepšie by boli nejaké skúsenosti...prípadne či robil niekto upravy...pozemok už máme...teraz sme v strese...ako najlepšie tento projekt vylepšiť...prípadne..nejaké reálne náklady od niekoho z vás...nám sa veľmi páči.....ďakujeme krásne...za príspevky
Odpovedať
Profilova fotka
s garážou vyzerá lepšie :-) https://www.djsarchitecture.sk/projek...
Odpovedať
Aj my sme si to trosku upravili darazou 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@sischa ja som tento domcek nedavno dostaval. orientaciu pozemku mate myslim ze v pohode. Snazte sa zadnu stranu, cize okna z izieb a terasy tlacit na zapad co vam umozni vyhriatie izieb a ich osvetlenie prirodnym svetlom pocas celého pooobedia resp. zapadu slnka... ja to tak mam a je to pecka. Naklady na stavbu domu sa pohybuju od 80 - 120 tis eur. Je to hrozne individualne ci to stavate svojpomocne alebo firmou, dalsia vec ako si viete zohnat stavebny material a posledna vec asi ta najdolezitejsia co zohladnuje cenu domu je ze ake kvalitne materialy tam davate co sa odraza velmi od ceny, hlavne co sa tyka strecha okna, a potom v interieri kotol, podlaha, zarubne s dverami, kuchyna, a samotne vybavenie a zariadenie domu kde uz nie kazdy to dava do ceny stavby domu ale proste to tam treba dat ci chceme alebo nie :)
Odpovedať
fredy172: Tvůj po tvém se mi moc líbí, smím se zeptat na klik té vyšel takto upraveny bungalov O120?
Odpovedať
@radoslaf Z ceho jste prosim delali ten sloup u vchodu a jake ma rozmery?
Odpovedať
Z ceho jste prosim delali ten sloup na terasu a jake ma rozmery?
Odpovedať
Profilova fotka
@jajin17 DT tvárnice 30x30 cm . Stĺp je vyplnený samozrejme železnou armatúrou a betónom :)
Odpovedať
@robo14 Zajimave,v CR to nikde v techto rozmerech nemohu sehnat :-( Nakonec to budu muset udelat bud z kominove nebo ze ztraceneho bedneni 500x300,ktere je rozdelene na 2 casti.
Odpovedať
Profilova fotka
@jajin17 ako to je možne že nemáte to v CR. Bol som u známeho cez víkend vo Viškove a spomínal mi že je nedostatok stavebného materiálu v Čechách a je tam teraz u vás veľký stavebný buum ale tak to je aj u nas na SR. Hmm... Tak veď urob si to z tých tvárnic 500x300. Veď to ti tiež môže ukázať pekne... stĺp nemusí mať štvorcoví prierez...
Odpovedať
@robo14 Mam to v planu,uz jsem nakoupil ztracene bedneni. Ctvercovy ho chci urcite a vyresit to oblozenim polystyrenem.
Odpovedať
Profilova fotka
@robo14 Robo ty si bol vo Vyškove a nezastavil si sa? Vrrr ]-(
Odpovedať
Ahojte Niekto kto ma dom s projektom O120 alebo eko120 blizko SNV / Spisska Nova Ves / +-50km. S manzelkou chceme tento domcek a ak by sa dalo realne si to pozriet boli by sme vdacny. Dakujem velmi pekne.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Dobry den! Pripajame sa k eko0120 pozitivnym :) Ak by bol niekto z Ke, Po, pripadne Mi, He, SV a okolia ochotni ukazat nam hotovy dom, budeme velmi vdacni.
Odpovedať
Profilova fotka
@lienka_1 Ja som z PO, ale dom mam postaveny v Trnavskom kraji a Galantskom okrese :))
Odpovedať
@robo14 Trosku od ruky 😂 No v novembri ma caka jedna sluzobka do Ba. Zajdem? 😂
Odpovedať
Profilova fotka
@lienka_1 @lienka_1 Pokojne bez srandy zastav sa...pohostime, urobime kavejo :)) porečujeme... :-D
Odpovedať
@robo14 Dakujem! :)
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte. Ja by som sa chcel opýtať, že ako ste riešili tienenie okien na tomto type domu. Ešte mám len základy, ale riešim, už či dať vonkajšie rolety, alebo žalúzie a či treba meniť šírku prekladov, alebo to nejako pri stavbe už prispôsobiť.
Odpovedať
@bordy_m ahoj, ja idem riešiť tienenie vonkajšími žalúziami Z90 a len na veľkých oknách. Kúpeľnové, WC a ani na garáž ich dávať nebudem. Rozmýšľal som aj vonkajších roletách, tie výborne zatemnia a ešte aj tepelne izolujú ale nedá sa na nich tak regulovať svetlo ako pri žalúziach. Žalúzie budem osádzať do zateplenia do podomietkových boxov. Tie sa montujú tesne pred tým ako sa ide zateplovať, takže netreba meniť šírku prekladov. Box sa potom pekne schová do zateplenia a keď sa žalúzie vytiahnú hore, tak vôbec nevidieť nábal. Ale skús navštíviť nejakého predajcu tieniacej techniky čo má aj vzorkovú predajňu tam si isto vyberieš. Lepšie raz vidieť ako 100x počuť.
Odpovedať
Profilova fotka
@winkly aku mas prosim ta firmu na tie zaluzie?
Odpovedať
@patrox5 výrobca je český Climax, viac info tu https://www.servisclimax.sk/vonkajsie... Majú po slovensku obchodné zastúpenia, nájdeš ich na ich stránke.
Odpovedať
@sumienka333 dobrý deň bolo by možné sa prísť pozrieť na domček osobne? :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@21mimka21 dobry den ano mozete prist len momentalne zijeme v Londyne...a na SK budeme od 12.11.tak ak pockate tak Vam ho urcite ukazeme...😁
Odpovedať
@sumienka333 ano jasnee ze počkáme 😊 tak sa vam potom ozvem 😊
Odpovedať
Profilova fotka
@21mimka21 dobre papa😊
Odpovedať
Profilova fotka
@robo14 Kde ste dávali elektrický skrinku s ističmi? Podľa projektu pozerám, že by to malo ísť na nosnú stenu vedľa vchodových dverí, tam kde by mala ísť skriňa, avšak podľa fotografií pozerám, že veľa z vás má vývod elektriny v technickej miestnosti. Ďakujem
Odpovedať
@bordy_m áno, v projekte je vedľa vchodových dverí, ale aj ja ju dám do tech. miestnosti. Už som na to myslel pri základovej platni, takže vývod z uzemnenia mám v tech. izbe
Odpovedať
@insed heh tak dobre, že ťa to napadlo, ešte pred tým, než bolo neskoro. Vymyslel si to asi najlepšie ako sa dalo. Predsa len v technickej to má svoje opodstatnenie.
Odpovedať
Chcem sa opýtať ako ste vymysleli rozloženie v kúpeľni. Išli ste podľa projektu ako je na obrázku - wc pod oknom, sprchový kút pri dverách a medzi tým vaňa? Alebo ste vymysleli niečo iné? Mne sa moc nepozdáva ten sprchový kút za dverami. Kľučkou by som najskôr rozbil sklo na sprcháči. A nejaký doraz na zemi by asi zavadzal. Prechádzal som rôzne fotoblogy ale nikde som nič nenašiel. Budem rád ak niekto predstaví jeho riešenie.
Odpovedať
@winkly My este iba ideme stavat, ale sprchovaci kut bude pod oknom a vecko za dverami, oddelene od vane murikom. Muz uz spekuluje ako vecko priamo odvetrat pri pouzivani, ale zatial nic blizsie mi neprezradil.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?