Nulový dom bez komína... Som UFO?

1. sep 2017
Nulový dom bez komína... Som UFO? - Obrázok č. 202
 • xmarekxNajlepší tepelný izolant je predsa vzduch cca 0,025 W/m2.K, PU pena má určite vyšší koeficient prestupu tepla, či si skôr týmto krokom neznížil tepelný odpor. Príde mi to ako vylepšovať vlastnosti polystyrénu vyplňovaním vzduchových dutín PU penou, no efekt bude opačný.
  • mio23
   AUTOR
   @xmarekx  Vobec nemas pravdu.. Vzduch ale uzavrety, a nie vzduch v ktorom je vlhko a v komorach je vlhko... A tu vodivost co si napisal taku maju PU peny 0.026-0.028 .. cca.. Mrkni si na zapade okna... Uz sa vyplnuju secky komory takto ako som ja robil dvere.. Teraz Na conecu slovaktual to preddvadzal ako novinku... Profil vyplneny polyuretanom... a tak isto geneo okna s termo modulmi... Ram ma lepsie parametre nie horsie...
   • xmarekxto je druhá vec, či je tam vákuum alebo nie, v bežnom profile asi nedokážu zaistiť tesnosť, tak je pravda, že vzduch tam je navlhnutý a prúdi.
    • simonlebonZrovna tam kde tu penu fukas je ocelova vystuha,ktora predstavuje tepelny skrat medzi vedlajsou interierovou a exterierovou komorou.Do tejto komory velmi nema zmysel davat izolaciu.