Nulový dom, dom bez komína... Som UFO? - Obrázok č. 1818/826
 • miroslav_makaraako pozerám tak základy si robil tak, že si polystyrén použil ako debnenie. ušetrí sa tým na tvárniciach a vznikne podľa môjho názoru lepší homogénny celok. chcem sa opýtať aký polystyrén si použil, typ a hrúbku.
  mám ešte plno otázok ale tie až neskôr.
  • mio23
   AUTOR
   @miroslav_makara  Je to XPS 2x 10 cm. Vnutorne xps je perodrazkove. Vonkajsie xps je s drsnym povrchom
   • miroslav_makaraz obrázku to nie je jasné ale nie je to asi veľmi hlboko v zemi. ako hlboko si to dával? ďalej si písal, že je to 20 cm dokopy ale na steny si dával 40 cm. máš 20 cm priznaný sokel? mne sa sokel nepáči, osobne ho ani dávať nebudem.
    čo si myslíš o EPS do základov, v podstate je tiež nenasiakavý. samozrejme nejako ho ochrániť keďže nie je taký odolný ako XPS, ale je lacnejší.
    • mio23
     AUTOR
     @miroslav_makara  EPS urcite nie do zeme, je to diametralny rozdiel XPS a EPS.. XPS ma uzavretu bunkovu strukturu je ovela odelnejsie proti vsiakaniu a aj odolnejsi voci tlakom okolia.. ked tak tak PERIMETER je lacnejsie... toto XPS je v zemi 1,2 metra.. od 40cm polystyrenu ide este 30cm 20XPS cize to XPS na urovni coklu ma 40cm hrubku a liscuje sa z fasadou.. to este nemam urobene, to bude na jar... cize na urovni platne to XPS ma 40cm, tam nebude oslabene miesto...
     • nimantkoPenove sklo si nechcel dat bratum?