Nulový dom, dom bez komína... Som UFO? - SKOLENIE! Najlacnejsi a pevny material na murovanie domu. Proste BETON z cisteho prirodneho cementu a strku o hrubke 20cm.. Iba sa muruje..41/826
SKOLENIE! Najlacnejsi a pevny material na murovanie domu. Proste BETON z cisteho prirodneho cementu a strku o hrubke 20cm.. Iba sa muruje..
 • mirob2@pavolhostak  
  • mio23
   AUTOR
   @choroner  Ja som obycajnymi klincami v poslednom ohybe... Cize ked pozeras na fotku ide prvy ohyb do vnutra a v druhom ohybe smerom hore... V reale tak ako mam prvy ohyb presne v tej urovni je zamkova dlazba.. chodnik okolo domu.
   • choronerAhoj, ako si prosim uchytavaj ipu na tom xpsku? Natavovanie asi neprichadza do uvahy, ci? Dakujem
    • pavolhostak@piko80  ...dík za chválu @mio23  je tu taký priekopník a má to najťažšie pretože jemu nemá kto poradiť. Vlastne nám robí takú cestičku po ktorej sa nám kráča podstatne ľahšie....
     Ak sa budeš chcieť stretnúť tak po novom roku by som mal byť voľnejší ...
     • piko80@pavolhostak  Páni, ďakujem za názor.Úprimne, keby sa dalo premiestnim Miroslavov dom rovno na pozemok do Nižnej 🙂 .Takže určite si myslím, že betónová stavba je naj.Mal som výhrady, ktoré som už hore uviedol, no keď tvrdíte, že sa to dá ľahko odstrániť, určite si nechám poradiť.Nedá mi, no musím sa úprimne poďakovať ľuďom,ako ste Vy(mio23,pavolhostak,blacksr,.......a veľa ďalších). Je až neskutočné akým prínosom ste pre ľudí ako som ja, teda úplne obyčajný človek, ktorý sa snaží urobiť niečo svojpomocne-kvalitne,rozumne a lacno.Mimochodom, keby to len trošku šlo, určite by som sa rád stretol. Ešte raz DÍK.
      • mio23
       AUTOR
       @piko80  vobec to netrva dlhsie, mozno instalacia v murive ale aj tu pochybujem pretoze murivo je dute, raz dva kladivkom vytlces drazku... spodne podlazie sa murovalo cca 3 dni obvod 3 dni priecky... co mi pomahali murari stalo ma to 160eur, preto na hodinu to tak vyslo... chceli za hodinu prace 5-6eur a robili sme spolu... Najlepsie je sa dohodnut na hodinovu taxu...
       • pavolhostak@piko80  problematike PD sa venujem už pomerne dlho a myslím si že som v tom už celkom dobre rozhľadený, síce zatiaľ iba v teoretickej rovine, ale tiež sa chystám stavať. Neviem či to bude tiež od jari, ale momentálne sa mi dorába statika a projekt, ale ešte nemám siete tak ma to asi trocha pribrzdí. Nebudem ťa nahovárať na betón, ani na iný materiál, je to v podstate jedno, v PD ide o niečo iné. Ten údaj čo som tam uviedol o tepelnom odpore je presný, ak nie podhodnotený v môj neprospech. S predsadenou montážou sa nebudem trápiť dá sa to aj inak a rovnako efektívne a utopenie okien je tiež na diskusiu v ktorej ti dokážem že je to pre teba priam super výhodné... Ak si ešte nepozeral, pozri si moje príspevky je tam všeličo zaujímavé. Inak som z Martina, takže ak budeš mať cestu okolo ozvi sa a hodíme reč o veciach čo by ťa zaujímali. Mám aj svoju stránku, kde píšem čím sa zaoberám, ale len ak by si chcel do IP.
        • piko80@pavolhostak  ahoj, musím reagovať.Skutočne si to rátal? Tiež by sme chceli na jar začať stavať pd , no od betonu ma odradila prácnosť, teda ak si to robíš svojpomocne trvá to dlhšie a to sú tiež peniaze a potom, čo predsadená stena(neviužitá akumulácia betónu,tiež to trvá vyrobyť), znova peniaze, utopené okná aj keď sú predsadené,(mio23, myslím dával 40cm izolácie) zn. menšie solárne zisky. Neviem toť iba čo ma napadlo.
         • sibrikten vonkasi 10tka XPS je natrety penetrakom a "pritavena" hydroizolacia ? nebol s tim problem ?
          • mio23
           AUTOR
           VIDEO: https://vimeo.com/15215201
           • pavolhostak...aj ja budem z tohto stavať je to tretinová cena oproti ytongu a to čo ušetrím dám do izolácie a bude ma to stáť presne toľko ako keď dá niekto lambdu 375 ale on bude mať tepelný odpor 4,41 ale ja 12,8 m²K/W.