Ferdinandove záhrady - Obrázok č. 3838/305
 • tetulkaNadhera
  • tetulkaTakto byvali dvory kedysi, velky strom v strede a nepotrebovali ani slnecniky ani drahe markizy
   • janamartish
    AUTOR
    @tetulka  mám taký sen, že sa nám raz podarí kúpiť starý dom s veľkým stromom (napríklad orechom) na dvore. Bolo by to krásne a idilické 🙂
    • tetulka@janamartish  Držím palce, nech sa vám sen splni
     • janamartish
      AUTOR
      @tetulka  ďakujem, veľmi. Ak sa splní, určite sa o to podelím aj tu 🙂
      • rain77@janamartish  Janka, preto sme my išli do obyčajnej dediny, kde sme kúpili síce úzky ale dlhý pozemok, rozlohou cca do 11 árov, no ale podstatné bolo aj to, že na tom našom pozemku ZÁHRADE máme stromy, pílili sme len tie najnutnejšie, kde sa dom staval, kde mám vzadu kus záhrady, ale zostalo nám ešte 7 stromov orechov aj jedna marhuľa stará, rodí ob rok ale má svoje čestné miesto. Tie veľké stromy sú na nezaplatenie, keď v lete robíme vonku, či už s drevom alebo inšie, všetko robíme v príjemnom chládku pod orechmi, áno, na jar z nich padajú kvety, potom orechy a teraz začínajú na jeseň aj listy, no ... všetko vieme pohrabať, a odvezieme preč, listy nekompostujeme, ale sieť na mladý strom nezavesíš, tá pohoda, v hojdacej sieti k tomu štebotanie vtáčikov, jedna báseň.
       • janamartish
        AUTOR
        @rain77  keď raz budem hľadať pozemok, tak si to predstavujem presne tak, ako píšeš 🙂 so starými veľkými stromami. A opadajúce listy a kvety? Nevadí, ten chládok za to stojí 🙂
        • tetulka@janamartish  Mate pravdu, veľké stromy sú na nezaplatenie. My sme budovali okrasnu záhradu s tvarovanými kruspanmi, trávnikom a postupne sme došli na to, že ten upsl v záhrade je hrozný. Vysadili sme do trávnika slivky, posadili sme jeden hrab do zahonu a keď príde ku mne kamarátka, čo býva 4 domy od nás, tak vždy hovorí, že u nás je úplne iný vzduch v záhrade, ako u nich. Listnaté stromy ochladzuje a zvlhcuju klímu a je smutné, že sa už sadia iba ihličnany všade, lebo ľudia majú obrovský problém s listami na jeseň, a pritom ihličnany tiež vedia narobiť bordel v záhrade.
         • Ada Pan@janamartish  aj ja mam taky sen, nastastie mame pozemok s 2 orechmi, jeden bohuzial musi ist prec ked sa bude stavat dom ale jeden chcem kazdopadne zachovat. 🙂 A planujem tam mat aj takuto lavicku okolo kmena. Krasa!

         Fotka patrí do inšpirácií

         Patrí do kolekcií

         chalupa(35)Záhrada(6)záhrada(3)zahrada(46)

         Podobné príspevky