Základy s platňou - dá sa to do 7000€?

Zobraz úvodný príspevok
Zdravim vas, mam projekt domu 11x9m na rovnom terene. Dom bude mat jednoduchy tvar kvadra. Predbezne som rezervoval 7000e na zaklady aj splatnou. (vykop, zaklady, pripojky, platna a vsetok potrebny material k tomu). Vykop spravi bager, zaklady + platna domiesavac. Prace okolo toho budem robit ja s pomocnikom. Chcem sa spytat ake mate skusenosti a ci sa mozem zmestit do tejto sumy. Dakujem
Odpovedať
@pluvko tak to je velmi dobra cena
Odpovedať
@kuracinarez to ano...preto vravim ze ja uz realne neviem ist s cenami dole a aj tak nechapem kde do prdele to je 10k :) ale asi to bude pravdepodobne tou hlbkou vykopu, tou sirkou a mnozstvom betonu a strku.. uz len rozmyslam ci sa nevybodnem na to co sa naprojektovali a nespravim tie pasy menej hlbsie a uzssie...ale otazka znie ma potom zmysel verit projektantovy a 2 statikom??? som sa mohol potom nato totalne vyprdnut....
Odpovedať
@pluvko a odkial beries to zelezo?Ked som zbezne pozrel na ceny zeleza tak za 8 roxor (6m)nikde nebolo pod 2 eura.
Odpovedať
je to jeden moj znamy ktory s tym obchoduje a nebudem ti tu vypisovat preco je tak nizska cena ( urcite sa dovtipis ) :) je mi co to dlzny za minulost...
Odpovedať
@kuracinarez je to jeden moj znamy ktory s tym obchoduje a nebudem ti tu vypisovat preco je tak nizska cena ( urcite sa dovtipis ) emoticon je mi co to dlzny za minulost...
Odpovedať
@pluvko ked tam mas il tak nespekuluj. Inac, ten salung z xps by si mal zvladnut, aj ked si to nikdy nerobil, nie je to raketova veda, detto poviazanie kari sieti, albumov tu mas dost.
Odpovedať
@pluvko jasne,ja len ze ci ja zle pozeram
Odpovedať
ono to celkovo tá základová doska neni raketová veda, ale keď na to človek nemá čas lebo musí zarabáť tak iná možnosť ako dať zrealizovať iným nie je
Odpovedať
@kuracinarez dobre pozeras..na tie roxori som celkom aj ´´hrdy´´ za taku cenu, co sa tyka betonu, strku a kari rohozi to uz menej..zial lacnejsie neviem
Odpovedať
@nevyxxx problem je ten ze mna tlaci cas..kebyze ma netlacil, tak to spravim inak..ale usetril by som ma 2k....
Odpovedať
@14054 asi sa budem musiet s tym zmierit..hadam sa mi podari niekde usetrit neskor...ak sa to bude vôbec dat.. mam predstavu cely dom dat max za 120k..dufam a verim ze sa tam vmestim
Odpovedať
@pluvko ak neplanujes robit nic svojpomoc, tak rataj 1000€/m2 a viac. Ale to je len cisto dom, ziadny plot, travnik a pod. Nas to stalo 750€/m2 ale mame inteligentnu elektroinstalaciu, aktivnu rekuperaciu. Spotrebice az na am. chladnicku taky priemer, ale vsetko vstavane. Co som pindal, tak to ostrevcekovy digestor, pod 500 € sa normalne zohnat neda, resp. taky aby bol k svetu :-D Dnes pride 65" TV, taky ulet... Ale vela foto v albume chyba, priatelka na to uz nema cas, ale isto dake doplni.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@14054 takto si ma nepotesil..ja planujem sa dostat na 800u/m2 s tym ze samozrejme svojpomoc v istých fazach bude...podlahy, malby, stierky a ostatne veci to ano..vsetko co zvladnem ako laik a nebude potrebne odbornu pomoc tak ano... mam taku partu sikovnych na murovacky verim ze tam sa s cenou dohodneme...pri 137m2 obytnej zony sa musim dostat pod 120k..musim musim musim :)
Odpovedať
@pluvko tak nech sa dari, album asi mat nebudes, co? zeby som sem tam kukol ako pokracujes :-)
Odpovedať
@pluvko ja mam 129m2 a za 120 tisic budem mat aj garaz aj okolie a asi aj bazen. Ked trochu rozmysla tak to neni take ako vsetci hovoria. Samozrejme potom ked zariadujes je to uz na tebe ci chces podlahu za 70m2 alebo za 7m2. Ci chces klimu alebo nechces. Alarm, rekuperacia atd atd.
Odpovedať
@14054 rozmyslam nad tym..uvidíme este..tiez nie som zastancom vsetko hadzat na net...porozmyslam este... ale silno uvazujem ci to stiham este tento rok..alebo radsej preckam zimu a pozhanam zatial niekoho kto mi postavi za rozumnu cenu aby ma netlacil cas ako teraz koli pocasiu
Odpovedať
@lukas2589 ach..u mna to bude kusok naprd...vies ako rozmarna manzelka :) TEpelne cerpadlo + rekuperacka a podlahovka. len toto ligne cca 10k zaklady 15k a tu uz prichadza moj strach :) sice na streche kusok usetrene, usetrene aj v tehle ktoru kupim v zime za bezkonurencne ceny, atd atd.. stale verim ze to za 120k dam na kompletku.. my nie sme zatazeny na vela nabytku, uz to mame rozratane ze jedna izba ( ako spalna a detske ) pojde max k na kazdu izbu vybavenia, kuchyna priemer, obyvacka priemer...no uvidíme.. vela veci chcem doviest s polska
Odpovedať
Profilova fotka
@pluvko ak nie si zavisly od adrenalinu, odporucam alebo :)
Odpovedať
@majkoj nechapem....ja uz vlastne nicomu nechapem :)
Odpovedať
@pluvko mas uz stav.povolenie?Ak ano,urob zaklady este teraz,oslov zivnostnikov z okolia.V zime budes mat cas zhanat niekoho na vystavbu a material.
Odpovedať
@kuracinarez kedze ja nemam paru ako sa spravne zaklady robia zivnostnikov nemam moznost oslovit.. ja zijem v lokalite kde som sa pristahoval..takze tu mam konktatny na bode 0 :) a tahat moje kontakty niekolko 100km nema vyznam
Odpovedať
Profilova fotka
@pluvko ".....alebo radsej preckam zimu a pozhanam zatial niekoho kto mi postavi za rozumnu cenu aby ma netlacil cas ako teraz koli pocasiu" -> ak nie si zavisly od adrenalinu, odporucam alebo :)
Odpovedať
@pluvko Ved zlozenie materialov uz poznas dokonale,postup prac si nastuduj na nete(pre svoju predstavu)a prave preto,ze nemas paru ako sa spravne zaklady robia,oslov miestnych,alebo nemiestnych murarov,ci by niekto neprisiel ti urobit zaklady
Odpovedať
@pluvko Ked som ja spravil zaklady :D tak spravia vsetci. Prisiel dozor stavebny povedal co a jako spravit. Comu sa vyhnut atd. Potom to prisiel len kuknut ked isiel okolo. Pokedy su neni volako extra zlozite si clovek poradi. Samozrejme musi mat cas a chut. Kamarat nasiel 2 murarov co mu spravili za 8tis euro cely dom. Teda zaklady, komplet vsetko aj odpady, potiahli odpady, natavili ipu, postavili mury, priecky, zviazali veniec, zasalovali zabetonovali, spravili krov a ulozili krytinu, dom okolo 150m2 zastavana plocha. A toto vsetko za 8 tis. Pri takychto ludoch je skoda monterky kupovat.
Odpovedať
@lukas2589 no len nie kazdy ma take stastie ako tvoj kamarat.. na druhu stranu ja nemam tolko casu toto riesit, stat pri nich ci je vsetko v poriadku, netusim ci robia pravne alebo neodrbuju pracu...proste ja velmi na vyber nemam..domcek chcem a zial stavbarina nieje moja silna stranka..teoria je viac jedna a prax je druha..ved si mozes kludne aj nastudovat ako sa taha zub a cisti korienky no realne to robit nebudes nikdy...a aj keby si chcel bolo by to vidno... otom hovorim
Odpovedať
@pluvko treba si urcit prioritu. Kvalita murarov je vzdy otazka. Dalsiemu znamemu usli o 8 cm na schodisku s prieckou. 10 cm omietka... otvor na kazde dvere o 10cm mensi a takto by som mohol pokracovat... Plus nehovorim ze chodia ako sa im zachce.. malo je kvalitnych ludi. A potom si povies ze to radcej spravis sam. Najst dobreho poctiveho co ma cas je zazrak.
Odpovedať
@lukas2589 problem je ze ani dnesne referencie ak ti niekto da nepomozu...jedni ho vychvaluju druhi nadavaju...potom sa necudujem preco je vsade taka nedovera
Odpovedať
@pluvko To je loteria. Mne prisiel murar na doporucenie. A bol som pri nich ked chceli zakladat rohy domu podla spagata lebo nemali meter.... potom som to zalozil sam lebo som sa nemohol na to pozerat. Stavba je boj
Odpovedať
DAKUJEM vsetkym..teraz som este na vacsich vaskach a vacsom strese ako doteraz :) DAKUJEM :) :)
Odpovedať
je podla vas cena 3300 za komplet pracu pri základoch prehnana?? samozrejme neporovnavajte ju so svojpomocou alebo zivnostnikmi ale stavebnou firmou..v podstate stavba zakladov na kluc bez materialu...
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?