Základy s platňou - dá sa to do 7000€?

Zobraz úvodný príspevok
Zdravim vas, mam projekt domu 11x9m na rovnom terene. Dom bude mat jednoduchy tvar kvadra. Predbezne som rezervoval 7000e na zaklady aj splatnou. (vykop, zaklady, pripojky, platna a vsetok potrebny material k tomu). Vykop spravi bager, zaklady + platna domiesavac. Prace okolo toho budem robit ja s pomocnikom. Chcem sa spytat ake mate skusenosti a ci sa mozem zmestit do tejto sumy. Dakujem
Odpovedať
ja tiez neviem ako to robite u nas zaklady 10x15 sirka 0,6, hlbka 1,2m, prevýšenie cca 1m (2DT jedna strana 6 DT druhá strana) tak ako píse pluvko vsetko 14k aj s robotou.. len material bol vyse 10k
Odpovedať
@majkoj a teraz lutujes alebo naco chces poukazat?
Odpovedať
@pluvko tie roxory mam tak isto, luxus mozno, ale zas to tolko nestalo http://www.modrastrecha.sk/blog/lucyy... I ked ten posledny rad, tie horizontalne byt uz isto nemuseli :-D
Odpovedať
@pluvko ze tam nema vobec DTcka iba cisty beton, a ty mat budes, tak ako ti asi ma poradit... to nemozes zrovnavat, ty ich tam proste daj a basta, tie DT musia byt previazane.
Odpovedať
Profilova fotka
@pluvko to bolo konstatovanie bez zameru na nieco poukazat :)
Odpovedať
@14054 a preco nemas previazane roxory v rohoch?
Odpovedať
@nevyxxx som rad ze je tu niekto ako aj ja..hoci prial by som nam obom 14k dokopy ;)
Odpovedať
@majkoj ok lem sa pytam..lebo vsetci mi hovoria ze jeden staci..naco 2
Odpovedať
@14054 chlape ja da uz.citim ako stetka..vsade pytam najlepsiu cenu a este aj s tej este zlavu..nizsie zial sa ist nedalo ;( proste neviem ako das 57ton strku za 75 euro...proste nechapem...
Odpovedať
@pluvko ved ti to povedal, je slohnuty a vodic dostal drzhubne :-) Vela veci sa da i dnes docielit inac ako kupou a potom si smrtelnici robia mylne predstavy, ako sa co da, kym nezacnu stavat a pride realita nedostatku kontaktov 8-)
Odpovedať
@kuracinarez to je ten posledný rad...tam to bolo zbytočne @rkorba noo slohnuty je silné slovo, len to obišlo váhu :-D a vodiča som mal svojho, ten už vedel ako to chodí. @pluvko to není len o štrku, UNC aj 400 kg žabu som mal za facku, to ti toľko prace ušetrí...betón mi vozil kamarát ale cena bola asi bežná...len to vozil až z 30 km vzdialenej betonarky. A práca ja otec a troche rodina.
Odpovedať
@rkorba ved to..dnes ludia kaslu na kamosov..kazdy si sleduje svoje ;(
Odpovedať
Článok sa načítava...
@14054 beton je ok..jaho veziem 17km a cena fantasticka..len ten strk ma dojal ;)mne by to usetrilo 800 eur... asi zbytocne tu budem.zavidiet..budem musiet tycj 14k vysolit ci sa mi paci alebo nie svojpomoc pekna vec...no ak tomu nerozumiem natolko ako by som mal..co uz narobim...len zial calovat....
Odpovedať
@pluvko Aj ja ked som pocital cca naklady na zaklady tak som bol na inej (vyssej )cene ako pisali ostatni.A dobre ze aj pocitas viac,lebo keby si pocital menej a potom ta aj tak kopu veci prekvapi tak by si bol sklamany.Vela ludi postavi dom za 50000 a vela sa pod 80000nevedia dostat.Je to o tom,ze najdrahsia je vacsinou cena za pracu a niekto ma pravidelne na stavbe 3 clenov rodiny a pracuju za jedlo a brat je elektrikar a svagor robi strechy a druhy svagor robi stierky a kartony.Ked nemas v rodiny robotnikov tak lacno nepostavis.
Odpovedať
@kuracinarez zial ja mam v rodine len manazerov,strojarov a personalistov ;) nic to,idem zjednavat a zjednavat...inak to nedam ;)
Odpovedať
Profilova fotka
@kuracinarez alebo sa po dostavani uz z nikym z rodiny nebudes rozpravat :-D
Odpovedať
@majkoj No to hej.Ja tiez nemam v rodine remeselnikov a pomocnikov,ale reagujem na to ak niekto napise,ze ako lacno sa da postavit dom a potom napise,ze cast materialu bola bez dph,cast kradnuta,drevo na krov lezalo uz dlho na dvore,3ludi ma zdarma kazdy den k dispozicii,a polka rodiny su stavebnici a remeselnici.
Odpovedať
@kuracinarez a kde niekto pise, ako sa lacno da postavit dom? Ja tu nic take nevidim, ani ja som ho lacno nepostavil a nadrel som sa tam za toho 2 a pol roka ako kon. Takze si to daj postavit firmicke a potom tu ries ako kopec inych nedostatky a ako co opravit... Pokial som nesiel stavat, tak som o stavbarine nevedel nic, po stavbach som rodine chodil pomahat, ale vacsinou som hadzal do miesacky, alebo behal s furikom. Lenze som si na vsetko nasiel cas, poriadne vsetko prestudoval, zhodnotil na co mam a na co uz nie a pustil sa do prace namiesto vyplakavanie tu na MS. A remeselnika mame v rodine az jedneho a to moj otec, strojari mi na stavbe fakt moc nepomohli.
Odpovedať
@14054 Ved ja som nepisal o tebe.Pisal som vseobecne ze je tu kopec inych tem vo fore,napr.kolko vas vysla stavba domu a za kolko sa da,resp.neda postavit dom.Ludia napisu strasne nizke sumy a potom vysvitne ako to bolo s materialom a robotnikmi.Pisal Pluvko ze ako sa niekto vie dostat na taku nizku cenu,ked len cena materialu je vyssia.A kedze si nevie material zabezpecit lacnejsie a ani pomocnikov nema,tak je dobre ze pocita s vyssou sumou
Odpovedať
@kuracinarez pozri, ja som tu dal podrobny rozpis, okrem toho strku som platil vsetko ako sa ma aj s DPH, navsetko mam blocky, aj faktury. Takto dopodrobna mam rozpisany (pisala to priatelka, ja som na to nemal cas) komplet cely dom, takze aj presne viem kolko stal, i ked sa este stale cosi dokoncuje, byvat sa uz da. Tak ja fakt netusim, preco sa pluvko nemoze dostat na nizsiu cenu, ved napr. odpady a vodu v zakladoch mi riesil zivnostnik, som si ho zaplatil... Google, alebo aj tu na MS najdes orientacne ceny za m2 pri vystavbe na kluc, holodom, svojpomocne alebo tvrdu svojpomoc. Za seba mozem povedat, ze to vyslo prakticky na chlp presne, akurat, ze mame v tom uz aj spotrebice.
Odpovedať
Profilova fotka
My mame dom 11x11 a zaklady + platňa nas vyšli 5600€. Všetko svojpomocne, akurat na platňu bol domiešavač. Šalovačky sme ťahali asi na 4 rady,lebo sme v kopci
Odpovedať
@pluvko ja neviem kde vsetci davaju tie peniaze :D ja som ani nevyjadnaval ceny volako extra. Beton stal 55 euro kubik, 69m bol zakladovy pas. 60 sirka, 65 hlbka plus 2 rady dt. Platna mala 12 cm hrubku. Nechce sa mi to ratat ale ja si myslim ze mozno ani tych 5 tisic to nebolo. Dtcko bolo po 90 centov. Zadne palky. Kari stiete boli 280,-
Odpovedať
@lukas2589 a v ktorom regione stavias?? ja som dostal taketo ceny ( verim ze este by niekde sa dali spustit, ale mne to uz viac neslo ) DT40 - 1,39 roxor 8 - 1,19 Roxor 12 - 1,99 beton - 57,7/ kubik - aj s dopravou ( 17km ) dlzka pasov 90m, hlbka 1,2m sirka 60cm, platna bude 15cm hruba strk - 105eur/10ton - aj s dopravou, treba mi dokopy 60ton kari siet 22,5 za kus - treba mi 43 kusov spocitam to dokopy s bagrom, rury, bleskozvod, debnenie pre salung, chranicku ele a podobne drobnosti..vysledna suma 9,5k a to som nepocital este pracu :(
Odpovedať
Topolcany. Dt boli 30tky. Staviam na rovine tak nemusim ist do 1.2 metra. Pod platnu som dal stavebny odpad a bordel s pozemku. Salung stal 150e xps 5ka. Roxor si nepamatam cenu ani kari za kus. Bleskozvod chranicky 100e
Odpovedať
@pluvko kupoval to v zime ale myslim se az tak to nezdrazelo vsetko
Odpovedať
@lukas2589 tak neviem v com je chyba.. mozno cena by bola nizsia kebyze dam pod dom bordel aj ja, alebo kebyze som nemal taku hlbu alebo sirku.. v rovine som aj ja..len projektantka a 2 statici mi odporucali ist 1,2m do zeme koli ilovitej pode... zial ja davam este niekolko tisíc na pracu, kedze ja zial sa do tohto nerozumiem :(
Odpovedať
ono nejak rozoberať samotnú cenu je ťažko. pokiaľ si viete zohnať materiál tak povediac pod rukou, cena môže byť o hodne menšia ako prvotný odhad, no môže sa stať, že to bude aj naopak a človek ostane prekvapený, čo to vlastne všetko stálo. záleží od možností, od kraja, kde človek chce stavať
Odpovedať
@pluvko ten roxor mas aku dlzku za taku cenu?
Odpovedať
@akamko asi hej...ja nelutujem resp. nezavidim..len nechapem :) mam kolegu ktory stavial rovnako velky dom ako ja a ten to dal dokopy aj s pracou za 10k...ale robil to svojpomocne, mal znamosti vo vsetkych stavbárskych veciach....a nedokazal dat cenu nizsie..a staval pred rokom... preto som kopu veci porovnaval.. ono by sa mozno dalo usetrit ale maximalne za tu pracu..ale zial ja nepoznam nikoho kto by prisiel pomoct alebo tomu rozumel..na druhej strane potom pripadne reklamacie riesit ako?? tak to zaplatim firme a ked sa nieco ´´posere´´ tak si to zliznu....
Odpovedať
@kuracinarez roxor je 8 (6m) za 1,19, roxor 12(6m) za 1,99
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?