Akú umývačku riadu preferujete?

Zobraz úvodný príspevok
Aky mate nazor a skusenosti s umyvackou riadu. Popripade, aku znacku preferujete.
Odpovedať
@veronika81 v lidli na 100% sol, je s vekymi krystalmi, alebo potom v DM je cca za rovnaku cenu, ale je skor praskova, takze sa trocha vyplavuje, ked ju plnis. Tablety - jarovymi vankusikmi a qwantum finish - su drahsie, ale nimi nic nepokazis, oproti tym lacnejsim obsahuju viac soli aj lestidla, takze je dost mozne, ze okrem nich nebudes do nej potrebovat uz nic. Ak mas vsak velmi tvrdu vodu, tak sol budes musiet mat nasypanu a nastavenu kazdopadne. Ak vsak bude UMR chodit na lacnejsich tabletach z lidlu, DM a podobne, bude nutne kupit este lestidlo, to kludne aj drahsie, vysvetlim ti preco. Ja uz mam totiz flasku vyse pol roka a stala okolo troch eur - finish, takze to nie je polozka na zabitie, ale priznam sa, ze je to moje prve lestidlo, tak neviem, ci su tie lidl a spol. horsie, ci sa nemusi vyssie davkovat a tak, treba skusit. V lidli mavaju v case akcie Lesk aj vonavky do UMR, je to ploche balenie a obsahuje tusim 5 vonavych koliesok s hacikmi, cenovo su najprijatelnejsie. Baby tu este poniektore pouzivaju vyzmykany citron ako vonavku, je to na jeden cyklus, ale u nas citrony kupujem naozaj zriedka. Ved uvidis, treba skusat. Drahsie tablety byvaju v akcii do 15 centov na tabletu, vtedy je to dobra cena, takze aj tu sa zvycajne kupuju tablety len cez akcie, byva to kludne rozdiel aj 5 centov na tabletu a to je uz dost :) Hlavna vec je naplnit tu sol a kupit tablety (popripade, ak kupis lacnejsie aj lestidlo). Ostatne je uz len o skusani, co ti vyhovuje a prides na tom az casom.
Odpovedať
@veronika81 to bola ale rychlost, potom kludne napis ked vyskusas. Hlavne ma zaujima hlucnost... Ale si ma aspon ukludnila, objednam aj ja, ale musim este pockat. Doprava u nich kolko stoji? dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@nanika ďakujem x-) podľa tejto mapky http://www.mertens.sk/uprava-vody-inf... ak sa na to dá spoľahnúť, máme mäkkú vodu. Dostali sme k UMR dve tablety finish, tak úplne stačí, ak na skúšku dám jednu a zatiaľ žiadnu soľ a leštidlo? @karinx k hlučnosti neviem ako sa ti vyjadrím, lebo nemám s čím porovnať, je to naša prvá UMR :-N Ale tak posnažím sa 8-) Dopravu majú na výber UPS za 17,22€ alebo Toptrans za 18,38€. Inak sranda, lebo ja som zaškrtla UPS a prišlo mi to cez Toptrans..ale za cenu 17,22. A chlapík mi UMR (spolu s mojim mužom) doniesol priamo až do kuchyne :-)
Odpovedať
Profilova fotka
mala by som ešte takú technickú otázku.. UMR sme dávali do už hotovej a fungujúcej kuchyne, spod pracovnej dosky sme vytiahli krajnú skrinku (mala 70cm) a tam vsunuli UMR a potom nastavili nožičky úplne na doraz. Môže byť priamo na UMR položená žulová pracovná doska? Netuším váhu, ale je to určite ťažké.
Odpovedať
@veronika81 dakujem krasne si zlata
Odpovedať
@veronika81 skusit mozes ak mas makku vodu prve spustenie len s tabletou, je to v poriadku. Z dlhodobejsieho hladiska neodporucam, ale ja som pri tvrdej vode isla skoro rok bez soli a pri drahsich tabletach to bolo ok, riad bol v poriadku. Ale do umyvacky clovek nevidi. Vyrobcovia UMR a prostriedkov do nich odporucaju samostatne sol a lestidlo nad 21 dH tvrdosti vody. Ale nastavenie aspon na minimum, ci druhy stupienok soli by malo byt podla mna kazdopadne...
Odpovedať
@veronika81 tiez som nemala navod, pisala som aj do eshopu a ziadna odozva, to by ale zo zakona malo byt, nie?
Odpovedať
Profilova fotka
@luciferova malo by byť ]-( Ja som tam chcela včera volať..ale potom som návod našla na nete, tak kašlem na to :-p A prosím ťa, však ju môžem pustiť aj keď ešte nemáme na tom drevené dvierka a urobený bok. Proste vyzerá ako voľne stojaca iba zasunutá pod linku.
Odpovedať
@veronika81 jasne, ja som ju doteraz tak pouzivala, mam ju od januara a kuchynu mi budu montovat bud.t. ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@nanika jasne kupim odskusam napisem...mne v predajni povedali ze je velmi dobra ze samsung a bosch su najlepsie umyvacky....ma dobru spotrebu vody tak asi ani nebudem rozmyslat potom hned napisem aka je... ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@nanika išla som dnes do Lidl to popozerať, našla som soľ, prášok aj leštidlo, to myslíš tú ich značku W5, ano? Tiež mali tablety obyčajné 30ks za 1,99€ a potom "All in 1" 40 ks za myslím 3,99€ (2,99 ???). Používate tie "All in 1" plus soľ a leštidlo alebo tie obyčajné? K UMR sme dostali 2ks quantum finish, tak na začiatok skúsim tie.
Odpovedať
Profilova fotka
@nanika ešte otázka :-N na nete som našla tabuľku od Veolie, naše mesto má tvrdosť vody 2,80 až 2,81 dH. V návode UMR sa píše, že zmäkčovať treba v prípade, ak je voda s viac ako 7 dH. Takže by som v podstate mohla fungovať aj bez soli?
Odpovedať
Článok sa načítava...
@veronika81 ano, to som myslela. Ale podotykam, ze niekto je s nimi spokojny, mne nevyhovuju. Na 100% ich pouziva Martuska z fora, ale viem, ze k nim urcite pouziva aj lestidlo, sol je samozrejmost... Ja som si uz tych tabliet dost pouzila, vyskusala, aj lidlovske, somat, finish viac druhov, aj z dm, ale nakoniec sa vzdy aj tak vratim k Jarovym vankusikom. Ked nie su v akcii a zasoba sa minula, tak kupim z DM alebo Lidla prasok a idem na nom, teraz pouzivam aj prasok finish. Aby som ti to vysvetlila, lacnejsie tablety sa mi neosvedcili na spinavsi riad, napriklad hrnce po nedelnajsom obede, plech z kurata a celkovo riad viac zaneseny. Prasok si mozes nadavkovat, takze je to jedno. Jarove vankusiky a finish qwantum su silne dost aj na takuto spinu. Hlavne osvedcena zasada znie, nekupuj velke balenia, kym ich nemas odskusane, takze ak skusas, vzdy len male balenie a len jedno :) Nebude ti to potom luto vyhodit, alebo sa s tym nebudes dlho nervovat :-D
Odpovedať
@veronika81 to nie je v dH, co si napisala :) je to mmol/l co v tejto jednotke znamena tvrda voda looooool
Odpovedať
@veronika81 mapa tvrdost vody toto je tvoja tabulka na mmol/l, cize vidis, ze cislo sedi, ale vysledok je iny http://www.mertens.sk/uprava-vody-inf... tabulka prevodu na dH je tu: http://www.bvsas.sk/sk/o-vode/kvalita...
Odpovedať
Profilova fotka
@nanika nie nie, určite je to dH. Viď str. 4 http://www.stvps.sk/kvalita_vody/vybr... okres Lučenec. mmol/l máme 0,50 - 0,68 ;-)
Odpovedať
@veronika81 Mas pravdu, ospravedlnujem sa, nezdalo sa mi to, kedze takych miest je na SR velmi malo, tisko zavidim :)
Odpovedať
Profilova fotka
@nanika v pohode :-) Takže pri takejto hodnote kupovať tú samostatnú soľ alebo je to zbytočné?
Odpovedať
@veronika81 Nerieš kúp keď človek dá cca 500 e za UMR nemalo by byť problém dať za 1.5 kg soli cca 1.8e.Ja som si kúpila keď bola soľ v Akcii v Bil..e za 0.79 e áno čítate správne a mám ju už druhý rok a to som aj dcéram dala u mňa je nevýhoda,alebo výhoda??????ja so mmaximalista mám rada zásoby/choroba z povolania/ už sme to tu veľa krát písali tam je nejaký defibri... proste bez soli sa UMR prvý krát nesmie ani spustiť a keď zabliká,že chýba znova prisypať.Ja doplňam cca raz za 4-5 mesiacov ona si sama vypýta,môžeš mať tabletky aj 5 in 1.Tak isto leštidlo to mám z Lidla veľká spokojnosť tiež malá spotreba.K tým tabletkám píšeš ALL in 1,ale ja mám najradšej aspoň 3 in 1. tiež z Lidla splnia účel.Ja som to písala tak cca 2-3 mesiace dozadu u nás v Hypert...u mali v Akcii tabletky Poppy 4O ks za 1.99e no nekúp to 1 ks ani 5 centov.Ja bývam od neho 5 min.,kúpila umyla a samozrejme som sa zásobila do Veľ.noci nemusím už riešiť tabletky. 8-) 8-) 8-) 8-) Takže dievčatá do umývania.Aj vy máte radosť????!!!! z takého počasia??????????
Odpovedať
Sol samozrejme aj ked mas makku vodu. Ta ale prave pri mycke nieje vyhodou. Uz tu niekto daval taky clanok kde to pisali.
Odpovedať
@marta2610 Marti, ale tvoja umyvacka dava tolko soli, kolko mas navolene, nie podla toho, ake prostriedky pouzivas :) Ja mam navolenu dost tvrdu vodu, tak mne jej taha dost, ja doplnam asi raz za mesiac. @veronika81 Ono, teoreticky by to malo byt tak, ze podla tabulky nastavime sol podla tvrdosti vody tvojej lokality a k nej by mal byt pouzity prasok a lestidlo. Za predpokladu pouzitia tabliet uz clovek nevie, kolko ktoreho prostriedku tableta obsahuje. Ak chces ist len na tablety all in one, pri makkej vode, by som mala zadany aspon prvy, druhy stupen v umyvacke. Je pravda, ze tablety all in one tu sol obsahuju, ale ak ju mas v nadrzi zmakcovaca vody, ta sol prudi umyvackou cely umyvaci cyklus, takze ju chrani, co si pri tablete, kedze sa voda pravidelne vymiena, neviem predstavit. Ak pouzivas lacnejsie tablety, minimalne nastavenie ti stacit nemusi. To treba odskusat. Ale toto je vsetko teoria, mozno sa niektore druhy tabliet a mozno niektore umyvacky su take mudre, ze cast tablety, obsahujuca sol, je rozpustana postupne, takze sa zabezpeci jej posobenie v celom umyvacom cykle, okrem konecneho oplachovania s lestidlom... fakt neviem. Ak by mala umyvacka malo soli v tablete, zistis to, ze sa ti zacnu zanasat pohare vodnym kamenom, ale ako som uz pisala, ja som pri fest tvrdej vode isla len na kvalitnych tabletach, umyvacka mi automaticky vyblokovala sol a naramne som sa divila, preco mi tie slabsie tablety neumyvaju poriadne :) Ale jarove vankusiky a qwantum to uplne v pohode zvladli :)
Odpovedať
@radustek mas nejake overene www stranky k tym samsung umyvackam? Lebo ja som ani na ich podnikovej stranke nenasla info a co som nasla v obchodoch, je to velmi biedne, priemerne umyvacky a nikde spotreba... Dakujem
Odpovedať
radustek Ja by som nešla do neoverenej značky.A čo tak Electrolux ESL 67070 R sú tu na ne dobré ohlasy cena je cca 401 e a má 43 db,to ja mám 46 db a to bola o 200 e drahšia.To len aby si bola v obraze to ja ti nekážem,aby si si ju kúpila len kuk na ňu. 8-) 8-) 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
@marta2610 a tak nejaké 1 - 2 euri už hádam na soľ nájdem ;-) Ale vážne.. aj @nanika ..pýtam sa preto, lebo v návode je pri našej tvrdosti uvedené nastavenie "H:00" pričom sa tam píše, že pri tomto nastavení nie je potrebné pridávať špeciálnu soľ. Takže pri tomto nastavení si ju predpokladám UMR ani dávkovať nebude alebo ak teda nastavím vyššie, či soľ nebude skôr na škodu ako na úžitok pri tak mäkkej vode.. Tak ok, dám aj soľ :-) Včera som ju pustila na tablete quantum finish, poháre boli krásne lesklé, aj riad pekne umytý. Ale..v hornom koši som mala mokrý riad =-) hlavne umelohmotné misky a v koši na príbor nebolo tiež všetko suché. Mám tam funkciu "extra sušenie", myslíte že to pomôže alebo kde môže byť problém? Dočítala som sa ešte, že nože by sa nemali dávať, vraj sa otupuju??
Odpovedať
@veronika81 umela hmota, panvice, vsetko, co ti odpudzuje vodu ti zostane s kvapkami vody, je to so vsetkymi prostriedkami a pri kazdej UMR V tom pripade, kedze predpokladam, ze pojdes na tablety, by som tu sol naozaj nedala.
Odpovedať
Profilova fotka
@veronika81 riad z umelej hmoty nebude vraj nikdy suchy!! ]-( a mne sa na tej tvojej mycke paci ta funkcia extra susenie, ja by som ju urcite vyskusala a daj vediet ci aj umelina bola sucha :-) som si ista ze bude ;-) ... a noze to naozaj otupuje, tak sup rucne...a este to susenie vraj zavysi od toho ako a kedy otvoris mycku
Odpovedať
Profilova fotka
@nanika ja som bola v predajni a tam som sa popytala a ponukal mi tu samsung ze je super spotreba 6,5 litra vody vsetky funkcie mi vysvetlil a stala 530 eur...vraj samsung a bosch su najlespie umyvacky ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@marta2610 kamaratka ma taku podobnu len boschku a ze je dobra....tak neviem povedali mi tam ze samsung a bosch su najlepsie
Odpovedať
@radustek ale na original stranke samsungu nie je ani tuk a na nete je to ubohe, tak preto si od teba pytam info, lebo si ho nie som schopna zohnat sama :) Tak nic, ked ti to poradili na predajni, ale to by som velmi ako smerodajne nebrala :) Si si ista, ze ti nepovedali, ze SIEMENS, nie Samsung? Lebo je to podobne slovo a o siemense viem, ze maju 6l umyvacky spolu s Boshom, ved su jedna firma, aj by to sedelo, ze su najlepsie :)
Odpovedať
Profilova fotka
@nanika na nete som ju ani nekukala ale kukala som ju v naj nakupe.....no neviem skusim aj ja este pozriet...ale to mi povedali v 2 predajnach ze je dobra
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?