Cena rodinného domu svojpomocne do 40 000 eur

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte vsetci chcem sa spitat, či niekdo postavil dom aj so zariadením, myslím Kurenie podlahy atd za cca 40000eur. Ďakujem.
Odpovedať
Profilova fotka
@bacinko aký typ domceka ste stavali? my tiez planujeme nieco take
Odpovedať
Profilova fotka
@niless toto je vysmech zamysli sa
Odpovedať
@katty27 Prosim? Asi reagujete omylom, komu som sa vysmieval? Zamyslite sa Vy!
Odpovedať
samozrejme, že sa dá ale svojpomocne a to doslova :-)
Odpovedať
najskor tu pisete ci sa da dom postavit za 3mesiace a potom ci sa da svojpomocne postavit za 40-tisic. Bud jedno alebo druhe...
Odpovedať
Profilova fotka
@katty27 9x12,5 s plochou strechou
Odpovedať
Profilova fotka
Da sa to my mame okrem fasády všetko dom je 12,5x10,3 a vyšlo nás to 41 500€. Keď sa chce tak sa dá :D
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 7 mesiacoch
Profilova fotka
http://mojdom.zoznam.sk/cl/100496/134...
Odpovedať
Profilova fotka
http://www.zivotbeznakladu.cz/
Odpovedať
Profilova fotka
Ok neberiem to osobne..
Odpovedať
Profilova fotka
tak mi este len staviame, ale do 40tisic to urcite nebude, bungalov 14x9,5 bez okien 24500 aj s drevenym stropom a zastresenou terasou, studnou, okna budu 8600 a nejake drobne a vsetko svojpomocne vratane krovu a strechy, jedlo a pitie pre rodinu som tam neratala. Na margo ze to ide aj lacnejsie, ano ide ale tiez sa priklanam k nazoru ze zalezi od materialov, svagor postavil za 50tis. aj spozemkom, oplotenim, zateplenim, fasadou, plus garaz, podotykam ze 10tokov dozadu, vchodove dvere uz menil za nove plastove, kuchyna tiez vymenena, krb uz maju treti tentokrat teplovodny, do 5 rokov chcu menit okna maju drevene, nie euro, za plastove, plavacka v obyvacke, dlazba kuchyna velka chodba uz menena, takze teraz ked uz maju viac prachov tak len prerabaju a prerabaju, a to nehovorim o tom ako vyzera ich strecha sice betonovka ale cela machova
Odpovedať
Profilova fotka
@katrin21 mám pociť ze ty nekritizujes ale skôr sa vychvalujes pri cenách aké tu dávaš by som zariadila 3 domy. My sme zariadili do 10000 komplet.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@ivettstar zariadiliRD? za 10.000E? To nam daj nejaky polozovy rozpocet, myslim,ze vela ludi by privitalo tipy.
Odpovedať
Profilova fotka
@ivettstar myslim, ze sa velmi mylis.. v nasom dome nie je nic, cim by sa dalo nejako chvalit, alebo co by vybocovalo s nejakeho priemeru ,ktory tu na MS je .... su tu ine domy, ktore su stylovo ovela zaujimavejsie, drahsie a luxusnejsie a stylovejsie... takze ja nemam potrebu sa chvalit, lebo som dost sebakriticka a dost veci by som napr. uz dnes aj urobila zase inak, ale to asi kazdy.... ja pisem skor o takom - nazvime to - štandarde... iste , da sa aj lacnejsie, ale to potom aj veeeeeelmi vidno a casto az tak , ze sa tam straca potom aj vkus, resp. upada za vizualna stranka... prepracovanost, detialy robia vela.. a to opakujem, u nas je vela veci, co by sa dali ( a aj sa mali) spravit lepsie a este kvalitnejsie... takze nic vynimocne.. ale ze sme sa v case, ked sme stavali, snazili vramci nasich vtedajsich znalosti a moznosti davat to, co sme povazovali za standart a teda strednu triedu kvality ( v pripade klucovych veci mozno aj vyssi standard, ale nie vysoky) , to je pravda a myslim, ze to je dolezite, pokial ide o strechu, materialy, kupelnu a pod.. nemam potrebu po par rokoch vsetko burať.. Akurat okna sme mohli tiez viac zainvestovat, ale rozpocet nepusti....
Odpovedať
Profilova fotka
@atlaska inak aj my sme sa do 10 tisic zariadili... zariadit pre mna zamena nabytok, obyvacka, sedacka, postele.......
Odpovedať
@andy03 ved dajte baby tipy. Ja napr. taky matrac za fakt kvalitu a nie nejaky nadstandard povazujem za cca 500E + 4 osoby + kazdemu postel, detom pisacie stoly,stolicky, nejaka komoda, skrina,ci zariadenie satnika, sedacka, nabytok obyvka, jedalen, konf.stolik, posel manzelska, nocne stolicky,komoda, svetla....................vstupna hala, zrkadla, nabytok v kupelni, regale v spajzke, kumballe,garazi...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 11 mesiacoch
mam dom 8x 13 a vysiel ma bez kuchyne a zateplenia,bez interierovych dveri , ,total holobyt v ktorom sa da byvat okolo 40 litrov.Ja hovorim da sa,ked sa uspokojis ze budes potom este dva tri roky dorabat.zaklad je jednoduchy projekt vediet si veci trocha zorganizovat.
Odpovedať
@alicka123 Okná 8600? To čo máte za okná??? To je nejako moc sa mi zdá.
Odpovedať
Profilova fotka
@blackomt 8600 za okna je vela? :-)
Odpovedať
@abobo Jasné ,že veľa ak to nemá EUROOKNÁ od Boťanského . Ak to má plastové tak max do 5000€ nech nežerem :-D . Veď má bungalov 14x9,5 ,ak tam bude mať posuvný HS portál tak cena môže byť OK ale aj tak prehnaná. Ja mám cenovú ponuku na okná za 3000€ so zľavou cca. 50% a to som si ju počkal, v cene sú aj vchodové dvere HPL Perrito.
Odpovedať
Profilova fotka
@blackomt Drevar trojsklo a ano HSportal 4metre, :-)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Vy ste tu vacsina riadne pripecena,chvastate sa s cenou domu do 60 litrov,no svoj cas,ktory ste krvopotne preliali pri stavbe,nervy,phm to vsetko bolo asi zadarmo?!Aj v praci beriete 0 eur/hod.? Nakoniec sa vam to predrazi pri oddzubanej robote pri 10 partiach majstrov...Okrem toho niektori uvadzate ceny a ked poviete,ze mate "dom" 80 m2 uzitkovej plochy a aj to najlacnejsie materialy 3.triedy,tak moj 3 izbak ma vacsiu rozlohu.Ak sa ludia seriozne pytaju na cenu vystavby domu,vacsina z nich ma na mysli nieco cez 100 m2 uzitkovej plochy a nie 50 m2 unimobunku.100000 eur je real pri normalnom,priemernom DOME mimo pozemku...
Odpovedať
@justice7 Dobre píšeš. Pri čítaní tých chválenkárskych príspevkov, kto ako lacno postavil, mám pocit, že som neschopný postaviť normálne dom. Normálne sa bojím napísať, že môj rozpočet domu už prekročil sumu 180 tisíc a to som ešte nezateplil. Pravdou je, že staviam prízemný dom s rozlohou 220 m2 vrátane garáže. Všetci tu píšu o zľavách 30-40 niektorí až 50 a 60 % (napr. blackomt vyššie). No ja som takú zľavu nikde nedostal. Ak nepovažujem za zľavu, že niektorý predajca na tovar, ktorý stojí bežne 1000 EUR napíše že cena 2000 EUR a dá mi 50% zľavu. To ja nepovažujem za zľavu, to je odrb. Žiadny predajca vám bez maniupácie s cenou nemôže dať zľavu viac, ako 20%. To by už on nemal z obchodu nič, alebo tak veľmi málo, že sa mu to neoplatí predať. Nikto nemôže dať lacnejšie, než nakúpi. V inej téme som písal, že zateplenie ma bude stáť cca 16 tisíc. Hneď som schytal pár kritických hlasov, že som "akože blbý", keĎ tak draho bude zatepľovať. Tak som navrhol, nech mi nájdu lacnejšiu firmu a rozdiel si rozdelíme. Keď sme išli do detailov, tak sme zistili, že tí kritici kalkulovali iba so zateplením, t.j. s cenou fasádneho EPS. Keď sme k tomu narátali sieťky, kleber, lešenia, omietku, obklady vonkajšie, tak zistili, že to je normálna cena tých 16000. Ja som sa tiež snažil zjednávať cenu. Dokázal som znížiť ceny tak o 10, max. o 20% z bežnej ceny. Tiež by som ušetril, keby som si robil veci sám. Ale to by mi trvalo 3x tak dlho, než keď si niekoho zaplatím. A býval by som o 3 roky. Iste, dá sa postaviť aj dom za 40.000. Malú rozlohu, naprojektovať to tak, aby cena materiálov bola nízka - napr. drevodom, bez základov - iba deku, plochú strechu.... a človek sa do toho zmestí. Ale očakávať, že za 50.000 si postavím murovaný dom so strechou z pálenej škridly, najlepšie Tondach, tak po hrubej stavbe sa taký stavebník zobudí a zistí, že nebude mať peniaze na dokončenie. A stavba bude nedokončená ďalších 5 rokov. Ja chcem mať hotové všetko hneď, nie roky dorábať veci. Preto to aj niečo stojí.
Odpovedať
a ja som zase vierovyznania ze to nepotrebujem hned,kludne aj za 5 rokov ale nebudem to splacat 30 rokov.
Odpovedať
@blackomt dobru mas cenu .. ty kokso, ja len vchodove dvere bude cena 1450 bez DPH (asi to bude celkova, netreba mi blocek) ... ale to su AL dvere, nie plast.
Odpovedať
@sonau kazdy ma ine priority .. ja tiez platim firmu, teda firmy a chodim na stavbu len kontrolovat ako sa robi ja by som na to nemal inak ani cas, ani silu, ani nervy (a to tie nervy sem tam mam, a to len kontrolujem ...) zijem len raz a dom chcem mat cim skor, budem splacat 20 rokov hypo, no a co? niekto viac prefajci a prepije mesacne ako je hodnota mojej splatky ...
Odpovedať
@justice7 nezvyknem sa zapajat do diskusii...ale suhlasim s tebou...po precitani celej tejto diskusie som zostal velmi prekvapeny nerealnostou niektorych nazorov...staval som dom EKO120 zo stranky domzamilion.sk...prisposobili sme si rozmer na 13,5x12,5m,zvacsili zadnu terasu a v prednej casti spravili prekryty vchod...zaroven sme stavali dvojgaraz 8,6x7,6m....celkovo sme boli na cca 130 tis.€....hruba stavba je v lepsom pripade max.1/3 celkovej ceny...plne suhlasim aj s @katrin21....jej nazory a ceny su uplne normalne a realne....nie ako tu niektory pisu ze kuchyna za 1000€!!! WTF???
Odpovedať
@chrobak7.....neboj,nie si neschopny,mam rovnake skusenosti....ludia sy myslia ze ked maju cca hrubu stavbu tak uz tam vela penazi nepojde...a pravda je taka ze ze az potom zacnu miznut rapidne peniazky z uctu....ohladom tych zliav...tiez som nakupoval komplet vsetok material sam a bol som na tom ako ty....o 50-60% zlavach mozu ludia iba snivat.....
Odpovedať
Profilova fotka
@justice7 @chrobak7 @radoslaf Konecne normalni ludia :-D :-D :-D Ja uz sa ani nezapajam do diskusii za co sa da postavit dom, len sa usmievam co dokazu ludia napisat. Realne stavba domu domu vyjde od 600-1200 Eur na m2... dobry priemer 800m2. Ja vsak ratam vsetko. Nie to, ze 10 rokov nemam lustre a trcia mi kable, dvere mam len v zopar izbach, zahradu dokoncim o 5 rokov, predny plot uz niekedy ani nedostaviam... Lebo ak by realne niekto zratal kazdy cent co vrazil do domu, tak by bol tou vyslednou sumou prekvapeny... A slovo svojpomoc uz ani nekomentujem... Ano vidim suseda, len co ma chvilu volneho casu hrdlaci na dome, rodine sa nevenuje, manzelka je na prasky... Kym to vsetko dokonci tak bude o 10 rokov starsi... Preto ak by to malo byt takto, radsej kupim byt a budem rada ked deti budu mat na otca spomienku, nielen to, ze na nich xy rokov kaslal, lebo pre nich staval vysnivane byvanie, ktore si nakoniec ani neuziju... :-S :-|
Odpovedať
@lenka_21 No kedze sme kazdy iny tak si kazdy spravi ako chce. Niekto mrnci ze sa neico neda a niekto spravi a nehubuje. ja som si robil vela sam, trvalo to max 4 roky nie som uplne zodraty aj ked to bolo dost ropoty a meter stal hlboko pod 500 skor k 400 a nic mi netrci zo steny.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?