Výmysel ako odhlucnit spálňu od kúpeľne

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte, v hlave mi skrsol taky naaapad. Bola by to podľa vás blbosť oddeliť spálňu a kupelnu (kvôli hluku, voda a tak) takým spôsobom že... 10cm priečka Ytong......10cm vzduchoprazdno.......10cm Ytong. Je to strašná blbosť? Alebo si myslíte že by to mohlo fungovať :-) mam rada súkromie a ticho v nočnej časti domu, ale nemám kam pichnúť tu kúpeľku, len pri spálňu mi to vydalo. Ďakujem za názory :-D
Odpovedať
1
2

Odpoveď na príspevok od roman_:

@willinko23 Máte v ytongu 100 mm zasekanú vodu od…
@roman_ hluchý nie,ba mam pocit že mam veľmi dobrý sluch,je tam len odpad z umývadla a tak isto len voda k tomu umyvadlu,presne ako to chce aj zadávateľ témy. Aj ked sa ide manželka umývať vecer a ja uz ležím v posteli,nepocujem ani vodu,ani kanal. Kanál nepočujem ani ked som v kúpeľni. Len tečúcu vodu,ktora to prehlusi.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od roman_:

@willinko23 Máte v ytongu 100 mm zasekanú vodu od…
Díki moc za odpovede, @roman_ vidíš toto som sa chcel ešte spýtať - ak by sme murovali tu novú priečku, môže sa oddeliť v mieste styku od obvodovej steny napr. styrodurom ? Na obvodovej bude pravdepodobne sprcha, tak aby sa prípadný hluk neprenasal na priečku.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od pealu:

Díki moc za odpovede, @roman_ vidíš toto som sa c…
@pealu styrodur nie je akustická izolácia
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od blacksr:

@pealu styrodur nie je akustická izolácia
@blacksr no ide mi o to nespojit to "murivo na murivo" ak sa chápeme. Takže nejaký iný nápad ?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od pealu:

@blacksr no ide mi o to nespojit to "murivo na mu…
@pealu prerušiť zvukový most pomocou akustickej izolácie, vybrať podľa útlmu určitých frekvencií (kamenná vlna, dosky wolf s pieskom...) a pozor na vlhkosť
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od pealu:

Díki moc za odpovede, @roman_ vidíš toto som sa c…
@pealu Spojenie dvoch murovaných priečok sa robí pomocou kotiev miesto preväzovania tehál, aby sa neprenášal hluk. Alebo sa primuruje ešte jedna priečka napr. z ytongu, ktorá nebude úplne "pevne" spojená s existujúcou priečkou, to šírenie zvuku obmedzí. Takýto postup je častý u VPC aj preto, že do ytongu vyškrabete drážku aj vidličkou. Ak by ste chceli napojovať SDK priečku, v uvedenom dokumente od Knaufu je to veľmi pekne rozpísané aj rozkreslené, ako to urobiť.
Odpovedať
Okej, ďakujem vám všetkým za rady a tipy, popremýšľam nad tým a nejako to už dáme dohromady 🙂👍
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od bubu1986:

Ahojte, v hlave mi skrsol taky naaapad. Bola by t…
@bubu1986 Skús stránku Potichu.sk Tam je zopár zaujímavých materiálov. Niektoré sme použili na našich stavbách a zafungovali nám.
Odpovedať
Ak Vám to moc prekáža, tak si to odhlučnite, ale nechápem prečo to riešiť takto a robiť si zbytočné náklady. Predpokladám, že v noci jedno spláchnutie prežijete a spite ďalej a počas dňa mne osobne by to bolo jedno, či počujem, že vedľa je ruch. Ale každého vec.
Odpovedať
Máme Aku tehlu od wienerberger medzi spálnou a detskou. Rozdiel je asi len v hustote a +5cm sirka,ale funguje to, viac hluku počuť cez troje dvere a chodbu,než cez stenu. Keby ma to napadlo,tak dám aj medzi detsku a druhu detsku, cenový rozdiel bol pár rokov spat 0,40€/ks. Záchod na stene, ktorá susedí so spálnou je dosť nepríjemný...hlavne keď je len 14 priečka. Určite to treba riešiť,dom nestojí pár € a komfort to vylepší.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od budix:

Máme Aku tehlu od wienerberger medzi spálnou a de…
@budix To je presne to, treba si uvedomit, ze to nie je riesenie len nachvilu, nejake docasne. Takze aj ked to bude stat o niekolko eur navyse, niekolko stoviek eur, tak je to taka investicia, ktora sa v buducnosti zuroci.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?