Bungalov - vytvorit pristup pod strechu?

Zdravim vospolok, mame maly jednoduchy novy bungalov. Strop je zo sadrokartonu a pod strechu nieje pristup. Chcem sa spytat, ci je mozne a rozumne spravit nejaky otvor z miestnosti cez sadrokarton pod strechu. Chceli by sme klimatizaciu a nejaky kamerovy system a moja amaterska predstava je, zeby take veci a podobne, bolo lepsie tahat povalou. Dom sme kupili uz hotovy, takze netusime ako to pod strechou vyzera. Dakujem.
Odpovedať
Profilova fotka
@fephp hadam mas projektovu dokumentaciu. Ak nie, je na stavebnom urade. Podla toho riesenie vylezu. Ale moze byt pripad, ze je strop nepochodzny (malopravdepodobne ale moze) a si dohral. Mozes tam potom akurat pestovat pavuky 🙂. Klimu a siete tade samozrejme tahat mozes (riesenie podla vahy)
Odpovedať
aj z nepochôdznej povale môžeš urobiť pochôdznu.. ale bude ťa to niečo stáť. ..musíš to zadebniť aj zvrchu pochôdznym povrchom. zrejme iba dosky, lebo OSB platne hore nijako cez malý otvor nedostaneš. otvor urob sondou cez sadrokarton.. nejlepšie klincom a prevrtanou malou dierkou, aby si zistil, kde sú priečne hranoly... otvor musíš vyrezať medzi stropnými hranolmi.. tie sú uložené na nosných múroch. cez celý stred domu by ti mala ísť po celej šírke nosná stena, na ktorú sú do oboch strán poukladané hranoly v rozostupoch okolo jedného metra. ale ked sa nerátalo s pochôdznosťou, môžu byť aj dalej od seba. odspodu na nich visí sadrokarton.. medzi nimi je izolácia. z vrchu bývajú zadebnené, ale u teba nemusia byť. tento výstupový otvor musíš vyrobiť medzi tými hranolmi. na tie hranoly z bokov budeš kotviť výlezový sklopný rebrík s debniacimi dverami. otázkou je samozrejme svetlá výška nad stropom.. či sa vôbec oplatí robiť tam také niečo, ako pochôdzna plocha.. možno tam položíš iba pochôdzne chodníky, kadiaľ budeš chodiť štvornožky a ťahať, čo potrebuješ. ja som rekonštruoval starý dom a robil zobytnenie podkrovia, ale ja mám starý dom s poctivou valbovou strechou so strmým sklonom.. luxusný priestor by bolo škoda nevyužiť. bungalovy majú nízky sklon a tým pádom hore málo miesta.
Odpovedať
@fephp vylez urcite sprav, potahas tade klimu, kamery atd a ked sa Ti tam raz dostanu mysi, alebo nebodaj kuna, aspon to bude kade riesit
Odpovedať
Zaujímavé, že do podkrovia, aj keď není pochôdzne není výlez... To naozaj sa aj tak stávajú domy? Kontrola krovu? Komína?
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?