Aké je najlepšie 7-miestne auto (2015+) ?

S akým 7-miestnym autom ste spokojný? Hľadáme modely od roku 2015 vyššie. Poraďte z vlastných skúseností. Ďakujem
Odpovedať
1
2
@kofolka45 mal som Zafiru A 2.0 DTI. Spokojnosť maximálna. Ale teda bol to ročník 2013...
Odpovedať
@kofolka45 aky mate rozpocet? Chcete vozit 7 urastenych chlapov na stavbu alebo manzela a 5 deti?
Odpovedať
@megdesign Škoda, že spoľahlivosť aut skončila niekde okolo r.v. 2015... Mnohé zánovné autá majú problém prejsť cez technickú, a najmä emisnú kontrolu.
Odpovedať
Kľúčové je ci bude treba so 7mimi pasažiermi odviezť aj nejakú batožinu alebo nie, resp ci treba aby bola tretia rada plnohodnotná alebo len núdzova Ak len núdzové tak Zafira/Alhambra/S-Max/Sharan/Galaxy. Ak plnohodnotná tak treba niečo väčšie. Voyager/Multivan/Vito.
Odpovedať
My sme si kúpili ojazdený Renault Grand Scénic z 2017 diesel a zatiaľ sme s ním spokojní. Ale je pravda, že 6. a 7. miesto je pre vyšších ľudí len na krátke vzdialenosti.
Odpovedať
Mame mitsubishi 7miestne a ako uz ma pomaly 300tisic najazdenych,ale to auto ma ako sa vravi,neznicitelny motor.A nekazi sa,po vyse 2r bez investicii sme az teraz nedavno don trochu viac investovali,a zase fakci ako dabel.2he mame jeepa 5miestne a tam muz furt nadava,ze sa s tym autom opalil,stale nejake kontrolky vyskakuju.
Odpovedať
@stefanby rozpocet mame 35000€ s tym ze v tom ma byt zaratane uz vsetko (poistka, zimne letne gumy, dialnicna, stromcek do auta ako povedal moj muz 😂). Ma to byt rodinne auto, cize primarne pre 2 dosp a deti. Ale chceli by sme mat zadne sedacky plnohodnotne. Potrebujeme aj nejaky kufor ale ratame aj so stresnym nosicom. Zatial je nas favorit Volvo xc90, ale pozerame sa aj po inych znackach. Radsej chceme SUV ako vany. @emilia25 manzel tiez uvazuje nad Mitsubishi, ktory model konkretne mate? Preto by som rada za osobne skusenosti, co sa tyka pohodlnosti zadnych sedadiel, velkosti kufra, spolahlivosti modelu. Znamy maju napr starsi model peugeot 5008 a kazdu chvilu ho maju v servise, tomu by sme sa chceli vyhnut ale je mi jasne ze je to trochu aj loteria najma pri ojazdenych autach.
Odpovedať
@ander1990 cize na odvezie 6tich dospelych velmi nie je? Ratame s tym ze toto auto chceme aspon 10-15 rokov, co uz deti budu velke tak aby sme sa vosli. Je tam aj nejaky kufor?
Odpovedať
@megdesign vo vasej zafire to je ako, na 2 rad sedadiel sa pohodlne vojdu dospeli? Zostava potom aj nejake miesto v kufri?
Odpovedať
@kofolka45 mame starsie r.2011 120kw naftovy,s motorom mivec tak nejak,viem,ze ine motory,co sa davali do mysakov boli kazove ale toto vydrzi aj 600tisic skludom.a ze si aj pojazdilo,5ti chlapi kazdy den do prace,material sa vnom prevazal,akurat tento tyzden 300kil sme viezli do zberneho dvora,odpad z kupelky.Ako fakt rada na nom jazdim.Aj rychle je.To je obrovsky rozdiel ked si sadnem do leniveho jeepa a do tohto tatosa.
Odpovedať
@kofolka45 áno vojdú sa plnohodnotne dvaja dospelí. V kufri ale ostane miesta tak na tri školské tašky... Treba vtedy na strechu box... Ale už ju nemám. Doslúžilo VP44. Mali sme ju osem rokov. Za tú dobu plná spokojnosť. Ale teda full výbava dovoz Rakúsko.
Odpovedať
@kofolka45 Auto na 10-15 rokov nepočítajte.... Novšie to nedá, staršie sa budú sypať. Skrátiť to na 7-8 rokov. EU je neúprosná, vymýšľa represie voči spalovákom, naše mestá ju iniciatívne nasledujú, ba až predbiehajú.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Peugeot Rifter long, alebo Toyota proace city verso long
Odpovedať
Dacia Jogger 7-miestna s LPG - vozim sa "zadarmo" a s novým autom 🙂 🙂 ..a ešte mi ostane aj na dovolenku..
Odpovedať
mame Skodu Kodiaq pre piatich, vzadu sa zmestia tri autosedacky, treti rad sedadiel vyuzivame len obcas, ked vezieme niekoho dalsieho
Odpovedať
@mato981 daciu urcite nie, patri sice k najlacnejsim ale aj najmenej bezpecnym @shmoulinka1 kodiaq sme pozerali ale citali sme na webe nejake recenzie ze tie miesta vzadu su nic moc.. ako to vidite vy?
Odpovedať
@frantisekca tak neviem co mame hyundai je to 2015 rocnik, takze uz teraz ma 8 rokov a teda zatial bol v servise 2x, na vymenu svetiel a osadenie tlakovych senzorov do novych zimnych pneumatik. Keby sme nepotrebovali vacsie tak ho najblizsich par rokov ani nemenime. Uplna spokojnost.
Odpovedať
Sme 5členna rodina,kúpil som od suseda Alhambru 2015, 140PS(...mľasknúl som tam Chip) DSaG,,7miestná diesel.Auto ide ako z praku!!! Poslednú radu využívame sporadicky,skôr by som napísal,že nié! Miesta je tam dostatok,na poslednéj rade menéj,pred 4dňami sme cestovali do Budapešti (330km),brali sme švagra ,vzadu sedela stredná dcéra 8r.ona tam mala placu habakuk,no dospelému by sa tam sedelo tak dlho obtiažne! Za mňa Alhambra,héj!! No keby sme brali so sebou veľké kufre,tak 6kusóv by som ich tam určite už nenatlačil.
Odpovedať
@kofolka45 sadne si tam aj dospelý v pohode keďže druhý rad je posuvný ale už to nie je také pohodlné ako vpredu. A kufor za tretím radom už moc veľký nie je. Je to auto asi skôr pre rodinu s menšími deťmi.
Odpovedať
Ešte k tomu kufru. Každá sedačka v treťom rade je samostatne sklopiteľná, takže pri šiestich do toho kufra čo to vôjde.
Odpovedať
My máme fiat freemont, sme zatiaľ len traja, ale auto nám posluzilo už aj na dovolenku aj na výlety do prahy a podobne kedy sme išli 6 dospelý a jedno dieťa a v pohode.. posledný rad sedadiel je samozrejme stiesnenejší ale nie je to najhoršie 🙂
Odpovedať
Pises, ze chcete PLNOHODNOTNE 7 miestne a zaroven, ze vas kandidat je XC90? Ved ta tretia rada je cista nudzovka... Plnohodnotne a SUV sa vylucuje. Jedine VAN. S takym rozpoctom si je z coho vyberat. Za mna traveller alebo proace. S travellerom som spravil asi 150kkm a bolo to moje oblubene auto, kym islo do sveta. Ziadne kompromisy, ziadne rakvy na streche, spotreba v pohode aj ked bolo ovesane bicyklami. Dlzku vybrat do 5m (ten traveller mal nejak v L2 49xx mm), na niektorych sidliskach je zakaz parkovania aut nad 5m.
Odpovedať
Aj my mame Fiat Freemont a spokojnost. Uz nikolkokrat nas islo 6, 7 v aute a v pohode, ak na poslednych sedadlach sedia deti 😉 A ak idete niekam napr. dvaja, vsetky sedadla okrem prvych dvoch sa daju dat do uplnej roviny a da sa tam krasne prespat. Skvele na festaky 😁
Odpovedať
Používame niekoľko rokov 7miestny Sharan. Najviac ma mrzí, že sa už asi 2roky nevyrába a že si za nejaké 2-3 roky budem musieť kúpiť 5 ročné auto 🙂 Je to jedno z najpraktickejších áut, aké si môže viacčlenná rodina predstaviť. Máme 140ps TDI s automatom, neuveriteľne nízka spotreba, v režime 60/100km/h 5-5,5litra. Oceňujem výborný výhľad, zabudované detské sedačky a praktické je nezávislé kúrenie. To auto má tak veľkú variabilitu, že veci na výlety nebalíme, len "vkladáme" do auta 🙂 K moru chodíme s piatimi bicyklami na ťažnom a je to všetko ok. Zimná dovolenka je buď s truhlou na streche, alebo sklopíme sedadlá na 2+2+1 a všetko vôjde do interiéru. Zadná tretia rada je plnohodnotná, nie je problém sedieť vzadu aj stovky kilometrov.
Odpovedať
A čo tak Opel combo life xl?
Odpovedať
@kofolka45 ak myslis crash testy, tam posledne dacia pohorela v 2021 kvoli asistencnym system nie preto ze by skelet nemala dostatocne bezpecny.
Odpovedať
@kejsix tak znamy maju xc90 a boli velmi spokojni. Vanu sa chceme vyhnut kedze nas zatial bude len 5, a 7 miestne berieme pre istotu aby sme zase po par rokoch nemuseli kupovat dalsie auto. Momentalne sme sa dohodli tak ze berieme 7 miestne s miestom pre deti a ked odrastu na dospelych a bude nas viac ako 5, kupime van. @heluska008 mate vlastnu skusenost s nim? Je dobry?
Odpovedať
Inac vedeli by ste poradit 8miestne,rozmyslame ,ze jeepa 5miestneho predame a kupime 8miestne auto.
Odpovedať
@kofolka45 my mame peugeot rifter 7 miestny - je to to iste len s inhm znakom ako opel combo. Mame ho 2,5 roka a zatial sme spokojny. Ale mame tu kratku verziu. Tam su 6 a 7 miesto len ako nudzovka, dlhsiu trasu by am dali asi len deti. My sme to brali na obcasne vozenie babky 🙂 deti maju 3, 5 a 7 rokov. Ale nieje to trieda sharanu a zdaleka nie xc90 😄
Odpovedať
Profilova fotka
@kofolka45 Volvá boli dobré, keď mali 5 valce. Tieto nové 4 valcové už neni to, čo od dobrého auta človek očakáva. Som sa bavil s kamošom, ktorý vlastnil obe motorizácie. XC90 je skôr image
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?