Kategórie

Oknoplast

Firma Oknoplast bola založená v roku 1994 v poľskom meste Krakov, kde sa nachádza aj jej sídlo. Spoločnosť postupne rozšírila svoje pôsobenie do desiatich európskych krajín, kde sa spolu nachádza vyše 1800 predajných miest. Predajné miesta môžete nájsť vo Francúzsku, Rakúsku, Nemecku, Taliansku, Českej republike, Poľsku, Maďarsku, Švajčiarsku, Slovinsku a na Slovensku. V roku 2013 sa spoločnosť Oknoplast zaradila do Oknoplast Group kam patria daľšie dve spoločnosti – Aluhaus a WnD.

Spoločnost Oknoplast získala európsky certifikát kvality Q-Zert, certifikát ISO 9001:2008 a podarilo sa im spolupracovať aj so známym výrobcom plastových profilov, nemeckou spoločnosťou VEKA.

Služby firmy Oknoplast

Oknoplast sa už vyše dvadsať rokov zaoberá výrobou plastových okien a svoje služby rozšírili aj o výrobu dverí, výrobu a montáž hliníkových profilov, kovaní, okenných skiel, príslušenstvo k oknám, či výrobu vonkajších dverí a roliet. Okrem montážnych služieb sú v ich ponuke aj profesionálne poradenské služby, ktoré zabezpečuje odborný, pravidelne školený personál. Dodržiavanie prísnych pokynov a noriem je vždy prvoradé, s čím súvisí aj použitie kvalitného montážneho náradia a materiálov. Montážna skupina zabezpečí dostatočnú ochranu vašej miestnosti pred montážou, ako aj jej upratanie po ukončení montážnych prác.

Okná

Kúpa okien od firmy Oknoplast je výhodná nielen po funkčnej stránke, ale aj po tej estetickej. Je možnosť vybrať si napríklad imitáciu dreva, či škálu rôznych farebných odtieňov. Medzi okenné profily patrí Profil Platinium Energo, ktorý ponúka zvýšenú tepelnoizolačnú ochranu, je energeticky úsporný a zároveň dozdobí interiér. Stretnúť sa môžete aj s oknami atypických tvarov ako sú trapézové, trojuholníkové, oblúkové či polooválne typy okien.

Pod značkou Oknoplast nájdete aj celý rad bezpečnostných okien. Investovať môžete do skla proti vlámaniu, ktoré pozostáva z dvoch skiel so 4 mm hrúbkou. Za pomoci štyroch vrstiev transparentnej fólie PVB sú spojené do jedného celku. Sklo sa pri rozbití udrží na vrstvách tejto fólie a tak okrem vlámania nebude hroziť ani nebezpečenstvo poranenia sa na menších kúskoch skla. Inou možnosťou ako chrániť svoj domov, je kovanie proti vlámaniu Maco Multi-Matic triedy RS1 a RS2, ktoré je vybavené uzávermi proti vypáčeniu Safety Plus.

Tieto kovania držia pevne krídlo a uzáver je upevnený k oceľovej výstuži profilu. U Oknoplastu je možné zabezpečiť si aj špeciálne montáže, kam patrí „teplá montáž“ a „montáž proti vlámaniu“. Prvá menovaná sa týka energeticky úsporných okien, v druhom prípade vám okno Protect plus zabezpečí bezpečné bývanie.

Dvere

Štandartné vybavenie dverí od firmy Oknoplast sa skladá z viacerých bezpečnostných prvkov. Pánty dverí obsahujú ochranu proti vybratiu krídla, pričom profily krídel sú uzavreté a spevnené 3 mm oceľou. Zámok má tri uzatváracie body a vložky sú vyrobené tak, aby zvyšovali pevnosť rohov. Pri potrebe zvýšenia ochrany môže byť aplikovaná závora s prídavným zámkom.

Rolety

Všetci z nás by si želali mať čo najväčšiu úsporu energie. Podariť sa to môže aj vďaka správne vybraným roletám. Keď sú spustené, vytvárajú dodatočnú tepelnoizolačnú vrstvu a vďaka tomu sa náklady na vykurovanie znížia. Taktiež zabraňujú prehrievaniu miestnosti v letných mesiacoch, takže náklady sa vám znížia aj vďaka nižšej potrebe využitia klimatizácie.

Rolety môžu takisto obsahovať ochranné prvky, vďaka čomu je dom chránený proti vlámaniu. Ide o automatické západky a istiace vešiaky, ktoré sťažia nadvihnutie panciera rolety. Ak sa vám bežné rolety zdajú príliš nudné a kaziace estetický dojem, môžete zvoliť odtieň tak, aby ladil s farbou okna. Existuje aj možnosť zabudovanie tzv. boxov, vďaka ktorým rolety nebude takmer vôbec vidieť. Okrem toho sú rolety od firmy Oknoplast schopné redukovať hluk a predovšetkým dobre chránia voči slnku.

Systémy balkónových a terasových dverí

Vďaka zdvižno – posuvným terasovým dverám HST a sklopno - posuvným terasovým dverám PSK je možné optimálne využiť priestor pri vchode na terasu, balkón alebo záhradu. Rozmery sklopno – posuvných dverí sú 4 metre do šírky a rozmery zdvižno – posuvných sú 5 metrov do šírky. Výhodou oboch typov dverí je jednoduchý posun ich krídel, ktorý je možný aj bez použitia väčšej sily. Tieto systémy dverí umožňujú komfortný vstup, keďže výška ich prahu je maximálne dva centimetre.

Oba terasové systémy používajú vysoko izolačný hliníkový systém MB-70 HI, vďaka ktorému je možnosť maximálne využiť presklené plochy a zároveň zaručujú ľahkosť konštrukcie. Okrem toho sa dá spoľahnúť na ich tepelnú a zvukovú izoláciu. Zabezpečujú úsporu miesta, čo sa nedá povedať u balkónových dverách, ktoré sa otvárajú dovnútra. Tieto balkónové a terasové dvere sa otvárajú do strany, čo nespôsobí žiadne obmedzenie vnútorného priestoru. Terasové systémy PSK a HST sa navyše postarajú aj o estetický dojem, presklenná plocha priestor opticky zväčší a dopraje miestnosti dostatok denného svetla.

Stavebná Wiki je Vaša encyklopédia. Je tvorená vašimi vedomosťami a skúsenosťami s cieľom pomôcť iným. Chýba Ti niečo k tejto téme? Neváhaj a napíš nám. Uverejnené informácie nenahrádzajú návštevu skúseného odborníka (architekta, statika a pod.)