Víťazný dom „Hlinsko“ v súťaži HELUZ Dom roku 2024 s investorom aj projektantom

  • 26.06.2024

Hľadali sme najlepšiu realizáciu z tehál HELUZ a sme radi, že ste nám s výberom pomohli. Víťazom v súťaži HELUZ Dom roku 2024 sa stal rodinný dom „Hlinsko“. Gratulujeme!

HELUZ Dom roku 2024
Zdroj: HELUZ

Výhru sme rozdelili fifty-fifty

Výhru 100 000 Kč pre víťazný dom sme rozdelili fifty-fifty medzi investora pána Mgr. Lukáša Halamku s rodinou a projektanta domu pána Ing. Martina Duchečka.

Rodinný dom z Hlinska je postavený z tehál HELUZ Family 44 brúsená bez dodatočného zatepľovania a slúži ako útočisko rodine s dvoma malými deťmi. Halamkovci si pri výbere stavebného materiálu nechali poradiť od projektanta a informácie si overovali aj u kolegov a známych, kde ich odpovede presvedčili, že chcú stavať z pálenej tehly bez dodatočného zatepľovania.

Rodinný dom z Hlinska je postavený z tehál HELUZ Family 44 brúsená
Zdroj: HELUZ
projektant domu Ing. Martina Duchečka
Zdroj: HELUZ

Pri výbere kvalitných pálených tehál hral dôležitý faktor kompletný tehlový systém, ktorý HELUZ ponúka. Okrem obvodového muriva teda rovno využili priečkovky, vencovky, stropné vložky Miako, keramické preklady aj preklad HELUZ Family 3in1 nosný, ktorý si chválili na uloženie vonkajších žalúzií. Halamkovci využili aj služby výpočet materiálu, vďaka čomu presne vedeli koľko materiálu budú na stavbu rodinného domu potrebovať.

„Hlavnú výhodu vidím v tom, že je to súčasťou celej dodávky materiálu od HELUZ, nemusíte teda čakať na žiadnych subdodávateľov“ chváli si investor, s ktorým súhlasí aj regionálny manažér, ktorý bol v mene firmy výhru odovzdávať. S kompletným tehlovým systémom HELUZ postavíte celú hrubú stavbu bez dodatočného zatepľovania.

tehlový blok s brúsenou škárou HELUZ Dom roku 2024
Zdroj: HELUZ
Stavby z kompletného tehlového systému
Zdroj: HELUZ

Projektant sám preferuje tehlový blok s brúsenou škárou, a to vďaka jeho tepelnoizolačným a akustickým vlastnostiam a bez potreby dodatočného zateplenia. Jednovrstvová konštrukcia podľa neho zjednodušuje pracovný proces, šetrí náklady, zabraňuje hniezdeniu vtákov či iných živočíchov. Priamo z ponuky HELUZ preferuje brúsenú tehlu HELUZ Family 2in1, ktorá je plnená expandovaným polystyrénom, pre ešte vyššie tepelnoizolačné vlastnosti.

Zdroj: HELUZ
Zdroj: HELUZ
Zdroj: HELUZ
Zdroj: HELUZ

„Stavby z kompletného tehlového systému sa vykazujú výbornou kompatibilitou, pevnosťou. Zjednodušujú tak pracovný proces a minimalizujú chyby. Vyznačujú sa dobrými tepelnoizolačnými a akustickými vlastnosťami.“ Vysvetľuje projektant. Víťazom HELUZ Dom roku 2024 ešte raz gratulujeme a tešíme sa na ďalšie stavby z kompletného tehlového systému.

PR článok + Foto: HELUZ

Diskusie na tému článku