Smutná správa pre všetkých záhradkárov: Zomrel profesor Ivan Hričovský

  • 03.07.2024

S veľkým smútkom oznamujeme, že nás opustil jeden z najuznávanejších slovenských odborníkov na záhradníctvo a pestovanie ovocia, Dr.h.c. Prof. Ing. Ivan Hričovský, DrSc. Tento nestor slovenského ovocinárstva a milovaný záhradkársky poradca zomrel vo veku 92 rokov.

Dr.h.c. Prof. Ing. Ivan Hričovský, DrSc.
Zdroj: Miro Pochyba – Zahrada.sk

Nezabudnuteľný prínos pre slovenské záhradkárstvo

Profesor Hričovský sa celý svoj život venoval propagácii a rozvoju záhradníctva na Slovensku. Jeho práca, plná odborných publikácií, kníh a článkov, inšpirovala nespočetné množstvo záhradkárov. Venoval sa šľachteniu nových odrôd ríbezlí, pričom jednu pomenoval po svojej manželke Eve. Jeho rady a odporúčania sa stali neoddeliteľnou súčasťou slovenských záhrad. Počas svojej kariéry publikoval viac ako 80 odborných prác, čím si získal miesto v srdciach mnohých ľudí.

V roku 2010 mu za výnimočné zásluhy v oblasti hospodárstva, a najmä ovocinárstva, bolo udelené štátne vyznamenanie – Rad Ľudovíta Štúra druhej triedy.

Profesor Ivan Hričovský zanechal za sebou hlbokú stopu v oblasti záhradníctva a jeho odkaz bude žiť vďaka jeho publikáciám a rade z nás, ktorí sme sa od neho učili. Spomínajme na neho s úctou a vďakou za všetko, čo pre nás a naše záhrady urobil.

Autor článku: redakcia Modrej strechy

Zdroj foto: Miro Pochyba – Zahrada.sk

Tagy: záhrada

Diskusie na tému článku