Premýšľate, ako zariadiť malú jedáleň? Vyskúšajte tieto tipy

  • 31.07.2022

Zariadiť malú jedáleň je niekedy ľahšie, ako by ste čakali. Stačí pár drobných detailov a priestor sa razom premení na štýlový a praktický kút pre celú rodinu. Maximalizovať malý priestor už nemusí byť tak jednoduché.

Premýšľali ste niekedy nad originálnymi tapetami, zrkadlami či zmenou sedenia? Verte či nie, aj to dokáže z vašej jedálne vyťažiť maximum. Vyskúšajte naše tipy a premeňte svoj jedálenský kút na centrum diania. Poradíme vám, ako zariadiť malú jedáleň.

ako zariadiť malú jedáleň
Zdroj foto: iStock

Štýlový obrus a prestieranie

Odvráťte pozornosť od bežného hranatého stola či klasických oblých tvarov pestrofarebným obrusom. Vhodné prestieranie oživí priestor a ochráni váš stôl pred poškrabaním či škvrnami.

Tapety a obklady sú IN!

Malé priestory sú ideálne pre odvážne vzory. Ako zariadiť malú jedáleň tak, aby ste z nej vytvorili trendy priestor? Využite tapety alebo zaujímavé obklady, s ktorými zvýrazníte napríklad len jednu stenu v jedálni.

tapeta do jedálne
Zdroj foto: Canva

Zaostrené na tvary

Niekedy stačí len elegantný okrúhly stôl a malý priestor bude oveľa väčší. 🙂

Náš tip:

Objavte množstvo rád a inšpirácií pre vašu jedáleň v najväčšom Fóre o bývaní

Zrkadlo, zrkadlo, povedz mi…

Zrkadlá jednoznačne môžu pomôcť vášmu priestoru a dokonca aj samotnej jedálni. Bude jasnejšia, priestrannejšia a odrážajúce sa svetlo môže vytvárať zaujímavé detaily.

okrúhly jedálenský stôl z dreva
Zdroj foto: iStock

Nebojte sa výrazných farieb

Výrazná farba stien, farebné stoličky či veselé doplnky. Pozitívnou energiou to bude vo vašej jedálni len tak sršať.

Dokonca aj naši používatelia vedia, že veselé farby do interiéru jednoducho patria. Pozrite sa na to, akú farbu jedálenských stoličiek zvolil používateľ @lukasorco v albume Family modern 4i – Finalizácia.

Malý tip: Nevidíte spomínaný fotoalbum? Chyba nie je vo vašom počítači/mobile. 🙂 Niektorí naši používatelia majú albumy dostupné len pre prihlásených používateľov. Stačí sa teda prihlásiť alebo zdarma registrovať a uvidíte všetky fotografie.

farebné jedálenské stoličky
Zdroj foto: @lukasorco

Zaujímavé osvetlenie do jedálne

Pokiaľ vášmu interiéru chýba prirodzené svetlo, nahraďte ho štýlovým. Stropné svietidlá alebo aj lampy postavené v rohu dodajú jedálni osobitý šmrnc.

Odporúčame:

Hľadáte rady ohľadom svetiel? Vytvorte diskusiu v kategórii „Osvetlenie“ v našom Fóre.
lampa nad jedálenský stôl
Zdroj foto: Canva

Autor článku: Miška z Modrej strechy

Zdroj foto: Canva, iStock

Diskusie na tému článku