Kuchyňa

Ako vyberať  a kombinovať farby v interiéri?
Ako vyberať a kombinovať farby v interiéri?
Určite poznáte situácie, keď sa ocitnete v tmavej ponurej miestnosti. Zle sa vám tam sedí, máte nepríjemné pocity a neviete sa sústrediť. Presne takúto silu majú farby v interiéri. Prezradíme vám, ako ich vybrať a správne kombinovať.
Barbie ružová: Ako ju zapojiť do interiéru
Barbie ružová: Ako ju zapojiť do interiéru
Film, ktorý vás možno v milom prekvapí svojou hlbšou myšlienkou, sa na istý čas stal výrazným trendom. Ak ste fanúšikmi ružovej, máme pre vás niekoľko užitočných tipov a inšpirácií ako sa dá zapojiť Barbie ružová farba do interiéru.
Recepty z levandule: Vyskúšajte sušienky či zmrzlinu
Recepty z levandule: Vyskúšajte sušienky či zmrzlinu
„Jsi má, levandulová...“ si môžete pospevovať, keď budete v kuchyni pripravovať tieto recepty z levandule. Levanduľa je známa najmä pre svoje liečivé účinky, ale svoje miesto má aj v kuchyni. Má výnimočnú vôňu a chuť, ktorú ťažko nahradiť inou surovinou. Ak ste ju doteraz neskúšali, je najvyšší čas to napraviť. Vyskúšajte chutné recepty z levandule, ktoré osviežia váš letný jedálniček.
Ako vybrať dobrý melón: 5 tipov, ktoré vám pomôžu
Ako vybrať dobrý melón: 5 tipov, ktoré vám pomôžu
Iste sa vám už veľakrát stalo, že ste boli po ochutnaní melóna sklamaní. Namiesto sladkej plnej chuti ste jedli niečo, čo len letmo pripomínalo melón. Nuž, vybrať sladký a chutný melón je niekedy hotová alchýmia. Máme pre vás tipy, ako vybrať dobrý melón, aby ste už v obchode nikdy nesiahli po „čiernom Petrovi“.
Farebná kuchynská linka: Ako ju vybrať?
Farebná kuchynská linka: Ako ju vybrať?
Kedysi sa v každej domácnosti našla výrazná farebná kuchynská linka, dnes sú to biele, čierne a zemité odtiene kuchyne. V poslednom čase idú do popredia kreatívne kombinácie a netradičné farby liniek. Aké to sú a prečo si ich zvoliť?
Ako vyčistiť granitový drez - vyskúšajte toto
Ako vyčistiť granitový drez - vyskúšajte toto
Granitový drez sa v posledných rokoch teší veľkej obľube v mnohých domácnostiach. Je veľmi odolný a má schopnosť zachovať si rovnaký vzhľad a farbu aj po mnohých rokoch. Nepoškriabe sa, je antibakteriálny a najmä, má dlhú životnosť. Jeho ďalšou výhodou je odolnosť voči vysokej teplote a široký výber farieb a tvarov, ktoré sa hodia do každej kuchyne. Aby si zachoval všetky svoje prednosti čo najdlhšie, je dôležité ho správne a pravidelne čistiť. Ako vyčistiť granitový drez? Máme pre vás niekoľko užitočných tipov.
Ako vyčistiť varnú dosku - toto určite zaberie
Ako vyčistiť varnú dosku - toto určite zaberie
Po dobrom obede prichádza tá menej obľúbená časť – upratovanie kuchyne a čistenie varnej dosky. Plynové sporáky čoraz častejšie nahrádzajú práve sklokeramické a indukčné varné dosky. Starostlivosť o ne je o niečo menej náročná ako pri klasických plynových sporákoch. Navyše, odpadá prácne čistenie ťažkých horákov. Pravidelná a šetrná starostlivosť o varnú dosku predlžuje jej životnosť, funkčnosť a pekný vzhľad. Ako vyčistiť varnú dosku? Máme pre vás pár užitočných tipov.
Viete, ako umyť zeleninu, ovocie a mäso?
Viete, ako umyť zeleninu, ovocie a mäso?
Správne umyť zeleninu je dôležitým krokom pri príprave jedla. Podcenenie alebo nesprávne umytie môže viesť k rôznym nepríjemnostiam. Aby sme sa vyhli salmonele alebo patogénom, je potreba k umývaniu pristupovať zodpovedne, obzvlášť, ak máme v domácnosti malé deti. Ako umyť zeleninu a ovocie či mäso?
Ako skladovať ovocie a zeleninu v chladničke
Ako skladovať ovocie a zeleninu v chladničke
Okrem kvality kupovanej zeleniny a ovocia je dôležité aj ich skladovanie v chladničke. Pri správnom skladovaní vám zelenina a ovocie vydržia dlhšie svieže a čerstvé. Ako skladovať ovocie a zeleninu v chladničke sa dozviete v našom článku.
Aké sú optimálne rozmery a výška kuchynskej linky?
Aké sú optimálne rozmery a výška kuchynskej linky?
Plánujete si zaobstarať novú kuchynskú linku? Pri zariaďovaní kuchyne je veľmi dôležité zvážiť všetky priestorové možnosti, vzhľad, ale i ergonómiu a praktickosť. Ak si neviete dať rady, prezradíme vám, aké sú optimálne rozmery a výška kuchynskej linky.