Hladké povrchové úpravy od KM Beta ? Minimálna údržba, maximálny komfort

  • 08.07.2024
Zdroj: KM BETA

Hladkosť. Evokuje čistotu a jemnosť. V prípade strešnej krytiny ide o schopnosť odolávať okrem poveternostných vplyvov, tiež biologickým procesom. Ako to funguje a aké sú možnosti?

Akcia KM Beta Samet
Zdroj: KM BETA

Vznik hladkej povrchovej úpravy

Hladké povrchové úpravy obsahujú tri ochranné vrstvy s špeciálnou prísadou. V praxi to funguje tak, že strešná krytina ošetrená hladkou úpravou minimalizuje tvorbu machu a pomáha zabraňovať usadzovaniu nečistôt na streche.

Aké sú varianty hladkej krytiny?

Na trhu sa z výrobného portfólia KM Beta ponúkajú dve hladké povrchové úpravy – Prima a Samet. Prvý typ je známy už niekoľko rokov. Strechám dodáva lesk, vďaka ktorému krásne vyniknú. Druhá povrchová úprava Samet predstavuje v našom portfóliu úplnú novinku. Má za cieľ dokonale splynúť s okolitou architektúrou. Strechu zahaľuje do matných tónov. Nielenže obe hladké úpravy vytvárajú zaujímavú hru svetla a tieňov, ale taktiež ukazujú, ako má vyzerať stopercentne odolná strecha. Pre svoje funkčné a estetické vlastnosti sadnú ku každej stavbe, či už ide o rekonštrukciu alebo novostavbu.

Aké sú varianty hladkej krytiny?
Zdroj: KM Beta

Aké strešné krytiny sú ošetrené hladkými povrchovými úpravami?

Hladké povrchové úpravy sú dostupné pre strešné krytiny radu Beta a Rota. Za týmito modelmi stojí rekordná záruka 50 rokov, výborná mrazuvzdornosť, nízka nasiakavosť, vysoký akustickým útlm a akumulačná schopnosť. K tomu je u Bety možnosť výberu zo štyroch farieb. Od klasickej tehlovej, cez višňovú a hnedú až po antracitovo čiernu. Je to na vás… Spoľahnúť sa môžete aj na všetky strešné doplnky, tiež vyrobené z betónu a opatrené hladkou povrchovou úpravou. Strechu tak posúvajú do 21. storočia.

Aké strešné krytiny sú ošetrené hladkými povrchovými úpravami?
Zdroj: KM Beta

Kde začať?

Výpočtom. „Často stavebníkov zaujíma aj cena. Preto sme v KM Beta vyvinuli webovú aplikáciu, kde si používateľ spočíta cenu a spotrebu materiálu na 3 kliknutia“. Stačí si vybrať z dvoch možností: Kalkulačku materiálu bez projektu alebo Kalkulačku materiálu s projektom. Tá prvá počíta na základe projektovej dokumentácie alebo výkazu výmer. Druhá dokáže výpočet aj bez dokumentácie. Stačí zadať základné údaje o streche – rozmery a tvar. Následne sa zobrazí súpis položiek vrátane ich ceny.

Autor článku + Zdroj foto: www.kmbeta.sk

Zdroj: KM Beta

Diskusie na tému článku