Farba roka Coffee Quartz: Lahodný odtieň hnedej

  • 21.06.2022

Americký inštitút farieb Pantone každoročne uvedie farby, ktoré budú dominovať danému roku. Tentokrát si poctu vyslúžila hnedá. Možno si hovoríte, že hnedá je obyčajná farba, ktorá nemôže ničím prekvapiť. Lahodný odtieň Coffee Quartz dokáže v tých správnych kombináciách naozaj očariť a my úplne chápeme, prečo experti pre rok 2022 vybrali práve túto farbu.

Lahodný odtieň Coffee Quartz
Zdroj: Canva
farba roka pantone Coffee Quartz
Zdroj: iStock

Hnedá farba ľudí rozdeľuje na dve skupiny – buď ju považujú za fádnu a príliš obyčajnú alebo je pre nich stávkou na istotu. Tento rok bude vaša domácnosť práve vďaka odtieňu Coffee Quartz štýlovou a veľmi modernou. Hnedá je harmonická a neutrálna farba vyžarujúca pokoj (môžeme si to prirovnať k obľúbenému nápoju rovnakej farby – káve). Navyše, je výborne kombinovateľná.

Odporúčame:

Reálne fotografie interiérov od našich Strecháčov, ktoré vás určite inšpirujú

Aj napriek tomu, že ide o farbu tmavú a pomerne výraznú, vďaka svojej intenzite dáva priestor vyniknúť aj iným, jemnejším farbám. Coffee Quartz môže byť skvelou voľbou, ak túžite po farebnej stene, no nemáte chuť experimentovať s výraznými farebnými variáciami. Prípadne, ak sa do vašej domácnosti hodia skôr neutrálne odtiene.

Pri hnedej stene môžete zvoliť svetlý nábytok a doplnky – či už v bielej, smotanovej alebo jemnej krémovej farbe, ktoré budú s hnedou stenou vynikajúco kontrastovať a navzájom sa dopĺňať (opäť sa hodí prirovnanie ku káve – tentokrát s jemnou penou).

hnedá farba v obývačke
Zdroj: iStock

Prírodné materiály v dokonalej súhre s kávovým odtieňom

Na stenu v takomto odtieni sa vynikajúco hodia štýlové, tzv. macrame doplnky – v bielej, krémovej, svetlohnedej či pastelových tónoch ružovej a zelenej. Interiér doplňte o izbové rastliny a štýlové doplnky dekoratívneho charakteru, ktoré intenzívnosť hnedej zjemnia.

Elegantnou vázou či lustrom nič nepokazíte. Ak túžite po doplnkoch v tomto trendovom odtieni, určite môžete smelo siahnuť po sklenených materiáloch. Konferenčný stolík, kreslo alebo obrazy v odtieni Coffee Quartz vašu domácnosť dokonale ozvláštnia.

hnedá stena v obývačke
Zdroj: iStock
svetlé prírodné interiérové dekorácie
Zdroj: iStock

Hrajte sa s textúrami

Lesklé materiály vankúšov či kresla budú pôsobiť luxusne a koberec s vysokým vlasom alebo háčkovaná prikrývka v tomto odtieni vynikajúco vyniknú. Siahnite aj po jemných ružových tónoch. Staroružová s hnedou vytvára štýlovú súhru odtieňov, vďaka ktorej bude váš interiér útulný a veľmi trendy.

K hnedej môžete zapojiť aj mentolovú/pastelovú zelenú, napríklad v podobe dekoračných vankúšov, závesov, prikrývok či iných textílií. Tie dodajú hnedej domácnosti ten správny šmrnc.

Autor článku: Michaela Debnárová @its1mishell

Zdroj foto: Canva, iStock

Najnovšie diskusie