Skusenosti s poistovnami pri preplacani poistnej udalosti

19. jan 202249
  • @daralbajda  myslím že nevnímaš rozdiel medzi havarijkom a PZP... zároveň odkiaľ mám vedieť spod ktorého auta odfŕkol ten kameň ak nás v jednom momente bolo na 20m2 3 autá+ ďalšie autá v protismere na diaľnici? Mal som sa spýtať toho kameňa hej kámo vráť na naspäť a prezraď mi odkiaľ si vyletel na moje čelné sklo?

Minule sa mi to stalo na okreske, bol to Fiat Ducato valník bielej farby, viezol neprikrytú kopu kameňa, kameň mi takmer prerazil okno, partnerka sa až rozplakala jak sa zľakla tej rany, bol oprotiidúci, hneď ako sa dalo som sa otočil a skúšal ho dobehnúť, spravil som 30 km a auta nikde. To malo ako zlustrovať a vypočuť policajti všetky firmy a súkromníkov z okruhu 100 km od DS, ktorí vlastnia biely valník Ducato? Havarijko som už nemal, tak som to nehlásil, nakoľko z môjho PZP by to neuhradili.

• @daralbajda  No keď má pripoistenie skla na vozidlo, prečo nie?? Pokiaľ ho nemá, bez šance, len keď zistí vinníka a ten to dosvedčí..

• @technik007  to sa ale týka PZP, v havarijku je čelné sklo chránené štandardne. Kým PZP ťa chráni voči škode ktorú spôsobíš inému (a iného jeho PZP proti škode ktorú spôsobí tebe) tvoje havarijko chráni teba proti škode ktorá sa stane tebe.

• Sponzor fóra
  • @sousedekovci89  OK, všetko sedí až na to,že čelné sklo ak sa Ti nepodarí zistiť vinníka, a ak nemáš PRIPOISTENÉ sklo tak nazdar 😞 ...Ak ho máš pripoistené tak Ti ho zaplatia bez problému.. 😉

• @technik007  hej asi tak nejak, no nie je problem si dat celne sklo pripoistit v tejto dobe

• @zur  Ktoré ako... Vysvetlím... Chcel som si dať pripoistiť na Ford Mondeo sklo, ale keď som spočítal spolu s pracovníkom poisťovne cenu ,tak cena za ktorú si pripoistím sklo kúpim-zoženiem lacnejšie..Pýtal sa ma ako často som menil sklo, tak ani raz, teraz už ani ho veľmi nevyužívam ako pred 2-3rokmi kde som chodil po svete..Netvrdím že sa mi to nemôže stať teraz v bežnej premávke...Ale ako som spomínal, rozhodol som sa to nechať tak a sklo nepripoistím... 😉

• PZP mám normálne v poisťovni, ale čelné som si dával zvlášť pripoistiť, lebo to poistka nezahŕňa. Najskôr som ho dal v tej istej poisťovni, ale keď som potom pozeral, tak lepšie to vychádzalo v Hornete. Tak som vyčkal, kým ubehne ten rok, čo som uzatvoril poistku, nechcel som to zase rušiť kvôli papierovaniu a tak ďalej. Potom som ho poistenie dal spraviť teda tam u nich. Tam netreba mať ani vinníka, keď sa niečo stane.

• @technik007  pri havarijnej nepotrebuješ mať pripoistené sklo, máš ho v havarijku. Pripoistenie čelného skla je služba v PZP, kde si môžeš pripoistiť aj iné veci. je to akoby vyextrahované užitočné veci z havarijka, ktoré ti rozšíria PZP ale v úplne inom režime. Lebo PZP nechráni teba pred žiadnou škodou, ktorá sa stala tebe (bez pripoistenia).

Ja mám napr. za 4,5 roka auta 4. čelné sklo. Aj na tom mám už malé ďobky, ktoré smrdia čoskorou výmenou. Je síce pravda že ročný nájazd mám 30 tisíc+ no už ma tá neúdržba ciest začína pekne štvať.

• @sousedekovci89  ...ja som stále písal že nemám havarijnné poistenie IBA PZP a dopoistenie čelného skla ak ho chcem...Čiže ak mám svedka čo mi rozbil čelné sklo tak ok, ale ak nie tak smola ak ho nemám PRIPOISTENÉ.... Jasné že z havar.mi ho preplatia...ak chcú 🤔

• @technik007  ok tak som ťa ja zle pochopil, lebo tu vznikal spor okolo havarijka, tak teraz sa už chápeme 🙂

• @sousedekovci89  ok... 😉 aj kôň má štyri nohy a predsa sa niekedy "strepe" 😃

• @brubos  mne tam tiez daval muz dopoistit, akoze aj sebe samozrejme. tak radsej mat a nepotrebovat ako opacne. a zase nie je to tolko penazi, ze by to zruinovalo, vsakze. ked potom treba nieco opravovat alebo menit, tak je clovek rad, ze nemusi platit vsetko sam.

• @sousedekovci89  ..ešte by bola šanca keby si vedel EČ a nahlásil si na políciu /čo je na dlhé lakte/ a vedia zistiť že dotyčné auto šlo po spomínanej ceste... Ja som tak mal asi pred 20r. keď som ešte vlastnil Škodu /na ktorú nedám dopustiť/ a nemal som havarijné a ani pripoistenie skla. Sklo som zohnal v tom čase aj v pivárni 😃 No ale šiel som na políciu s uvedeným číslom auta, predvolali si vodiča a ten priznal že tou cestou šiel aj s nákladom..Takže som mal papier od policajtov a zašiel som na poisťovňu kde som žiadal preplatiť škodovú udalosť kde mi vyčíslili a následne poslali na moju adresu peniaze.. Ako som spomínal sklo som zohnal použité /aj s montážou/ a za peniaze od poisťovni som pozval kamaráta na pár pív a kde som mu zaplatil aj "alikvótnu" 😎 časť skla.. Vlastne som na tom aj "vydělal" 😃 Vtedy to bola ešte Slov. štátna poisťovňa.. 😉

• @technik007  no to áno, akurát že som tomu prichádzajúcemu autu nevenoval vyššiu pozornosť než v zmysle "auto v protismere", a keď prišla rana kým som v tom šoku pozrel do späťáku či neodčítam značku, bolo už dosť ďaleko na to, aby som to dokázal prečítať. 😃

• @sousedekovci89  Sú situácie keď jednoducho si povieš " do frasa mal som šťastie" a v tom zabudneš, aj na to čo si videl pred chvíľkou... No a zapamätať si EČ jedine, ak teraz máš kameru v aute ktorá to zachytí..Ja ju mám a nedám na ňu dopustiť....

• Sponzor fóra
  • @technik007  s tym mozem jedine len suhlasit. podla mna to je dobra investicia. lebo fakt su situacie, ze nemas sancu si v strese nejaku tu spz zapamatat

• @technik007  presne to tejto skúsenosti som si povedal, že si ju budem musieť zakúpiť.

• @sousedekovci89   Kamera mne už vyriešila nie jeden spor ohľadom cest.premávky a kameru mám namontovanú nielen ja ale som namontoval aj do druhého auta čo používa moja polovička, lebo šialencov 😠 na cestách neubúda ale skôr pribúda.. 😞

• Nad tym ani nepremyslaj, ze by si si ju nekupil.Nam kamera v aute uz neraz zachranila korunky pri mensich tukancoch. Fakt skvela vecicaka

Pridaj príspevok

Nenašli ste čo ste hľadali?

hľadať len v názvoch tém
    Odporúčaní dodávatelia
    Pracujem ako finančný sprostredkovateľ, pôsobím v spoločnosti Prosight Slovensko
    a svojím klientom pripravujem riešenia šité na mieru.
    reg. č. NBS 255060
    Oblasť, kde sa pohybujem najčastejšie: Piešťany, Trnava, Senica, Skalica, Galanta, Sereď, Hlohovec, Nové Mesto nad Váhom, Nitra,..
    Články od našich partnerov
    Bude Európa prvý klimaticky neutrálny kontinent? Je to aj na vás
    Spoznajte najmodernejšie technológie, ktoré myslia na udržateľnosť
    Konvektory – kúria, chladia a rozumejú si s nízkoteplotnými zdrojmi vykurovania
    Archív článkov od partnerov