Ekodrevenice

Profilova fotka
Skúsenosti s výstavbou dreveníc od firmy Ekodrevenice Nižný Slavkov.Zmluva podpísaná a po roku neakceptovaná a pred ukončením stavby neskutočne predražená-200%.A ak mu to navýšenie nezaplatíte,ukončí s vami zmluvu😡😡😡
Odpovedať
Ako ju môže len tak ukončiť? Aké sú podmienky v zmluve, čo ste podpisovali?
Odpovedať
Profilova fotka
Zmluvu sme podpísali v marci 2020 na fixnú sumu a dielo malo byť odovzdané v apríli 2021.k dnešnému dňu je urobená len hrubá stavba bez okien,nakoľko staviteľ chce navýšiť ceny z 67000 na 182000 .
Odpovedať
Ako ste si overovali firmu pred podpisom zmluvy? Videli ste nejakú postavenú stavbu, pýtali ste sa na referencie pred tým?
Odpovedať
@renata_ferencak v zmluve o dielo je určite klauzla, ktorá presne špecifikuje za akých podmienok je cena garantovaná. Čo presne je tam napísané?
Odpovedať
Profilova fotka
@peter977 áno,stavby sme videli a chceli sme dať zarobiť firme v našom okolí ...
Odpovedať
Profilova fotka
@peter977 není v zmluve žiadna klauzula,len CENA ZA ZHOTOVENIE PREDMETU ZMLUVY O DIELO-PREDSTAVUJE ......€ K UHRADE.
Odpovedať
Profilova fotka
@renata_ferencak ale keď nám doniesol Cenovú ponuku tak bolo napísané,že ceny sú garantované do konca mesiaca a preto sme sa hneď dohodli,že to berieme.Lenze v Zmluve o dielo to napísané není,len v Cenovej ponuke
Odpovedať
@renata_ferencak ak vám tam stoja nejaké peniaze za zálohu, tak si dajte zmluvu skontrolovať právnikom. V zmluve o dielo musia byť presne špecifikované podmienky za akých sa môže zmluva zrušiť, odstúpiť od zmluvy, kedy sa môže zmeniť cena a podobne.
Odpovedať
Nasledky zdrazovania materialu...
Odpovedať
Profilova fotka
@profistavbari Áno materiál sa zdražoval, ale mne keď stavali drevodom materiál nakúpili hneď. Dokonca som o skoro rok posúval stavbu a jedine čo sa navýšilo bola cena okna ktoré som oproti projektu zmenil z fixu na otváraco sklopne. No ako to to čítam mal som velikánske šťastie na dodávateľa.
Odpovedať
@profistavbari tak samozrejme, ale predsa si ako podnikateľský subjekt stanovím podmienky do zmluvy za akých okoľností môžem zmeniť cenu. Nie že garantujem cenu ale potom poviem zákazníkovy, že buď zaplatí o 100% viac alebo nech si hľadá inú firmu. To je trošku amaterizmus...
Odpovedať
@wyrky nie kazda firma ma sklad ako napr. Dektrade aby mohli nakupit mater. Na cely rok. Ak si myslite ze niekto vedel ake zdrazovanie nas caka tak ste na omyle. V dnesnej dobe si nedovolim posielat CP s materialom. Jedine co sa da dnes garantovat je cena prace. Uprednostnujem kompletne vyuctovanie materialu pre zakaznika a cena prace podla CP. To je podla mna v sucastnosti najlepsie riesenie ako pre firmu tak aj pre zakaznika. Samozrejme ak firma chce zarabat aj na materialoch😉
Odpovedať
Článok sa načítava...
@profistavbari akoze sa neda ? nemenia sa z min na min, akurat sa neda cena garantovat na mesiac dopredu spravim cenovu ponuku, poviem, ze do vecera mozem objednat za danu cenu a inak nieje cena za matros garantovana, iba za pracu zase to nieje tak dramaticke pravidelne, relativne je to ustalene ... bohuzial, je pravda, ze ak dali cenu do zmluvy, mali nakupit matros hned alebo do par dni, a nie povedat po roku ze to bude drahsie ... kopa firiem to ale za vidinou zisku skusila a vela som pocul, ze ludia nato hned bez reptania suhlasili takze si z toho zdrazenia niektory spravili biznis ... tak isto ked ma niekto na inzerate napisane "za povodnu, pred zdrazenim" cenu a potom ides do najblizsich stavebnin a matros maju za tu istu cenu alebo za danu cenu na sklade ... tak isto vela stavebnin dopredalo za state ceny a ine ...hned aj sklad zvysili, lebo sak preco nie je to biznis ale nikto tu nevidi zmluvu, ale kazdopadne cena bola dohodnuta vopred ...
Odpovedať
Profilova fotka
@shadowmilan presne tak.a hneď pri podpise zmluvy dostal zálohu 25000€ ,takže na kúpu materiálu mal.lenze keď vám dá na otázku :,prečo nenakupil materiál dopredu,keď videl že sa zdražuje ,takúto odpoveď: A CO KEBY ISLI CENY MATERIALOV O TYZDEN DOLE A JA BY SOM KUPIL ZA DRAHSIE CENY? Tak na toto sa mu už odpoveď ani nedá dať. A nakoniec keď zistíte,že spolu s vašim domom si stavia majiteľ presne taký istý dom aj pre seba,tak už sa ani na iné myslieť nedá... Navrhli sme mu,že my mu materiál kúpime a on nech odvedie prácu,tak nesúhlasil v žiadnom prípade😡(Veď za čo by si dostával ten svoj dom?Ak nám dal ceny materiálov oproti cenám ktoré sme my v dnešnej dobe zistili navýšené o 150-200%.😠😡 Takže je to už v riešení právnika a bez súdu sa to určite nezaobíde.
Odpovedať
Profilova fotka
Žiadali sme ho predložiť rozpis prác a materiálov za sumu,ktorú k dnešnému dňu dostal,tak nám povedal: On nieje povinný nám to dokladovať. Tak tam už nieje o čom rozprávať... A necíti sa byť viazaný zmluvou... A to bola odpoveď jeho právnika...
Odpovedať
@renata_ferencak mne sa nechce verit ze je to skutocnost,ze to je teraz moderne fejkovat hejtovat.alebo buduci reziser tu hlada namet na nejaku akcnu krimi zapletku.alebo ze si niekto chce len popismenkovat
Odpovedať
Profilova fotka
@sonau neodporučili by sme ti to zažiť,lebo by si mal/mala hlavu v smútku ešte 5 rokov.Ak máš pochybnosti o pravosti tejto správy,dám ti kľudne moje tel.c.,môžme sa spojiť a môžem ti vysvetliť,že to nieje žiadne fejkovanie,žiadne hejtovanie a žiadne námety,ale skutočné praktiky podnikateľa firmy Ekodrevenice p.Bašistu z Nižného Slavkova na východe.Tato skutočnosť sa netýka len nás a niesme prvý,ktorým takýmto slovenským podnikateľským konaním spôsobil škodu. Ak máš ozaj skutočný záujem o tieto informácie,môžeš sa s nami spojiť a nemusíš negatívne komentovať tieto príspevky,ak si to nezažila na vlastnej koži a chces len " písmenkovať" Ďakujem a dúfam,že nás chápeš...
Odpovedať
@renata_ferencak neber to tak ze utocim,iba sa mi verit nechce.ja si to neviem predstavit ze by sa mi take stalo.uz tu boli podobne pripady,rozmyslal som keby sa to mne prihodilo,dopadlo by to zle,pre obe strany. sorry ak sa ta to dotklo
Odpovedať
@renata_ferencak cize na tvojom pozemku stoji hruba stavba s povolenim na tvoje meno?
Odpovedať
Profilova fotka
@sonau presne tak.A staviteľ sa necíti byť viazaní zmluvou ktorú máme podpísanú a ktorá mala by dokončená a odovzdaná na kľúč v apríli 2021.A pred dokončením ta začne vydierať trojnásobným navýšením, "lebo sa necíti byť viazaný zmluvou"
Odpovedať
@renata_ferencak tak potom ok,uz ho nepoznas,nech ta da na sud on.hladaj firmu co to dokonci.oplotit ak nieje,zamky,nedvihat telefon.necit sa byt viazana zmluvou predpokladam ze si mu nedala kopec penazi vopred
Odpovedať
Profilova fotka
A ešte jedna perlička.Odstranenie reklamácie zo strany staviteľa,zvody rín,ktoré končia 2m nad zemou a všetka dažďová voda tečie na múry a do základov.Reklamaciu odstránil,viď obrázok, pekné napojenie,dlhé rúry,ale bohužiaľ všetko dierované,takže ta voda zasa končí na múre a v základoch-absurdné vybavenie reklamácie,lebo voda neprejde ani 10cm po tejto rúre.
Odpovedať
Profilova fotka
A takýchto reklamácií máme až, až...
Odpovedať
väzba tehal hovori za vsetko,tam nie je o com.amateri v akcii.
Odpovedať
@renata_ferencak ted je na vas jestli je kopnout nekam kde slunce nesviti nebo se zkusit dohodnout(coz asi nepujde). Pokud se rozhodnete jit na to z ostra nebal bych si nechat udelat znalecky posudek na cenu dila co mate na pozemku(dle fotek kvalita neni nic moc) a myslim ze vam jeste penize budou vracet stejne tak jestli ma smlouva pokutu z prodleni a pak se poradit s pravnikem protoze pokuta nevylucuje pozadavek na nahradu skody (platba najmu atd…) ale zalezi jak je postavena… s tim to bych na firmu nastoupil a zacal po ni pozadovat bohuzel vas to bude stat nejake penize a je otazka zda si na firme pripadne neco vemete…:-/ dalsi vec je jasne videt ze tady chybel na stavbe TDI….
Odpovedať
Profilova fotka
@raziel628 práveže už hľadáme Súdneho znalca,lenže čo sme doteraz našli tak to sú len Zlanci na nehnuteľnosti.Ale my potrebujeme Znalca na súpis vykonaných prác a materiálov.Zatial sme nikoho nenašli,a budeme vďační za každý kontakt,ak by niekto o niekom vedel🙏
Odpovedať
Profilova fotka
@raziel628 práveže on sa dohodnúť vôbec nechce...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?