Darovacia zmluva - vzor z roku 2018

Ahojte, chcel by som sa tak v krátkosti opýtať, bol by tu niekto z vás ochotný poslať mi (do ip asi) darovaciu zmluvu, ktorú ste podali a schválili vám ju v nejakej nedávnej dobe? Internet je plný vzorov síce, tých novších z 2018 som nenašiel veľa a práve preto by som si to chcel s nimi porovnať. Rozhodol som sa, že si ju urobím sám podľa vzoru, pretože čo som nedávno dostal jednu inú zmluvu od "kvalitného" advokáta, tak sa mi až hlava zatočila, koľko chýb a nepresností v nej bolo. Aj by som to riskol a napísal si ju len tak sám, ale nemôžem si dovoliť stratiť mesiac času, ak by mi ju nevzali a potom by som musel podávať znovu. Ďakujem vopred :)
Odpovedať
Profilova fotka
@fo_rum načo advokát. Obrať sa na notára. Oni také veci robia často a hlavne sú lacnejší ako advokáti.
Odpovedať
Profilova fotka
Suhlasim, tiez som mal taku skusenost, ze sme si dali urobit zmluvu ale kupnu u pravnika, nechal som mu tam za to 200 eur a nakoniec bol problem s kupcami a az potom sme zistili, ze tam nedal, ze si mozeme nechat zalohu, ktoru nam oni zaplatili ak by odstupili od zmluvy a tak sme im ju este aj museli vratit. Proste nonsens. Takze radsej ten notar, ti s tym maju vacsie skusenosti
Odpovedať
Profilova fotka
Len si dajte pozor, či darujete byt, alebo dom/pozemok. Potom totiž tá kúpna zmluva vyzerá inak.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?