Cena pravnickych sluzieb?

16. jan 2015110

Dobry den, potrebovali by sme s manzelom poradit. Cakaju nas "papierovacky" a potrebuju pravnu pomoc. Vedel by nam niekto povedat, kolko by nas stalo:
pravne poradenstvo a aj samotna priprava zmluv ohladne:
- kupno-predajnej zmluvy (kedze chceme dom svokrovcov prepisat - odkupit pre nas)
- zakomponovat do zmluvy aj dozivotne pravo pre svokrovcov,
- svagor chce, aby sme ho vyplatili (aj ked obaja svokrovci este ziju a jemu podla papierov nepatri nic) - ale chceme ho vyplatit, len to jednoznacne chceme mat i na papieri, ze k tomu doslo,
- a poradit nam, aj ohladne dane ako to je.

Alebo co vsetko by sme mali vediet.....

Kolko to vsetko priblizne stoji? Ja som totiz zufala, lebo nemam predstavu.... a to pocitam aj s poplatkami na katastralny urad.... dakujem 🙂

 • to vyzera na 2 zmluvy okolo 150 eur +-

 • @siberiax  hmm, este najst nejakeho nepredrazeneho pravnika alebo notara 😞 alebo aky je medzi nimi rozdiel? Co mi vypracuje pravnik musi aj tak potvrdit notar?

 • @veronika9797
  Ahoj, podľa toho čo si písala sa jedná o kúpnu zmluvu + návrh na vklad do katastra nehnuteľností.
  Môže ti to urobiť aj právnik, resp. advokát, nemusíš nič dávať notárovi, overenie podpisov vybavíš aj na matrike a podstatne lacnejšie.
  Čo sa týka ceny, tak ti viem povedať že za zmluvu to bude minimálne 150-200 EUR, podľa toho čo si písala a návrh okolo 100 EUR + poplatky, to je ešte minimálna cena... Jedná sa o to, že je to komplikovaná zmluva, jednak čo do právneho obsahu ale aj následkov, v tomto ti poradí naozaj iba právnik - viem čo hovorím som právnik takže z vlastných skúseností. Advokát by si kľudne za celok pýtal okolo 500 EUR - tiež vlastné skúsenosti.
  Ak by si mala záujem viem ti poradiť, prípadne vyhotoviť všetko - na cene sa dohodneme 🙂 píš mi do správy

 • Sponzor fóra
 • @veronika9797
  @xr22  ti odpovedal ale ta cena co napisal on je predrazena na tej zmluve nie je nic komplikovane normalna kupnopredajna zmluva s rodicmi + zapis tarchy na LV a druha so svagrom je horsia pretoze on vam vlastne nic nepredava toto sa treba poradit a este ti poradim skus obehnut realitky maju aj externych pravnikov a aspon u nas nezaplatis za zmluvu viac ako 100 eur
  poplatky na katastri neratam tie budu zvlast myslim okolo 66 eur ale to ty uz vies

 • zmluva cca 150-200e va kataster 2x66e pretože tam bude vecné bremeno dožitia.riešil som to nedávno

 • @siberiax
  ibe iba o jednu zmluvu, toto si väčšina ľudí myslí, že je treba robiť dve zmluvy - nie iba jednu, kde je všetko rozpísané, t.j., že kúpna cena bude vyplatená aj švagrovi... Takže mala by byť iba jedna zmluva, lebo inak platíš 2x do katastra a vyhotovuješ aj 2 zápisy...

 • Ja som mal 1 zmluvu.
  Kupno predajná zmluva medi Vami a rodičmi.
  - svagor chce, aby sme ho vyplatili (aj ked obaja svokrovci este ziju a jemu podla papierov nepatri nic) - ale chceme ho vyplatit, len to jednoznacne chceme mat i na papieri, ze k tomu doslo,-švagrovi nič nevyplácate.Kupujete od rodičov a čo oni spravia s peniazmi je ich vec.
  Medzi Vami a švagrom si spíšte ked tak zmluvu že bol vyplatený a matrike si overte podpisy za 1,5e 1 podpis.
  Kataster poplatok je 66e vklad+66 vecné bremeno.

 • @veronika9797 aj sem som si všimla, že chodí dosť právnikov (advokátov). len si prosím nedaj poradiť od takých, čo píšu o kúpno-predajnej zmluve lebo taká NEexistuje a nožík vo vrecku sa mi otvára keď to napíšu ľudia z fachu (šak si potom o ich odbornosti aj niečo pomyslím) 😠 - nielen právnici (to je už aká hanba) ale aj realitky

  ďalej niektorým nemenovaným právnikom a iným samoštudentom si odporúčam katastrálny zákon aspoň prečítať - v tvojom prípade to môže byť aj iba jedna zmluva (ale podľa mňa šetríš na nesprávnom mieste, ja by som to rozhodila na 2 zmluvy už iba z toho dôvodu, že KEBY ste ho v budúcnosti predávali alebo potrebovali ho dať znalcom ohodnotiť alebo proste z nejakého dôvodu museli/chceli sa preukázať nadobúdacou zmluvou na dom, tak predsa nebudem nikomu cudziemu ukazovať ako som sa vysporiadala so zvyškom rodiny 😎 , stačí mi sa preukázať obyčajnou kúpnou zmluvou s rodičmi a súrodencov by som dala do inej zmluvy) ale MUSIA to byť 2 vklady - jeden na zápis vlastníckeho práva a druhý na zápis ťarchy - čiže doživotného užívania rodičov.

  a čo chceš poradiť ohľadom daní? ak rodičia vlastnia dom viac ako 5 rokov, tak neplatia nijakú daň, vy ako kupujúci tiež nijakú, iba brat bude platiť, že ste ho vyplatili, lebo on dom nevlastní. ty sa potom čo budeš na LV zahlásiť na mesto/obec kvôli ročnej dani. to je všetko.

 • @zuzanka.zuzu
  @abula1
  @xr22
  @siberiax Ďakujem všetkým za pomoc 🙂 už mám oveľa lepšiu predstavu 🙂 ja sa len toho švagra bojím, keďže minule vykrikoval, že nás z domu vytrepe, ak mu nedáme čo mu patrí (aj keď dom vlastnia svokrovci, tak nechápem, akoby nás chcel odtiaľ vytrepať)..

 • @veronika9797
  ono to už je vec rodinných vzťahov, ak sa Vám švagor vyhráža že Vás vyhodí z domu, ktorý mu nepatrí iba to vykresľuje jeho inteligenciu, takže si z toho nič nerob, švagor má na dom asi také právo ako teta z druhého kolena žijúca v Kambodži 🙂.
  Je to samozrejme pritiahnuté za vlasy 🙂 Určite si dohodnite zmluvne všetky veci, aby si v budúcnosti po smrti nemusela riešiť viacero problémov pri dedičstve, nakoľko oprávneným dedičom by bola žena švagra (ak predpokladám, že je dcérou svokrovcov) 🙂

 • O PREVODE VLASTNÍCTVA NEHNUTEĽNOSTÍ

  podľa §588 a nasl. Občianskeho zákonníka Slovenskej republiky v platnom znení

  KÚPNA ZMLUVA

  S VECNÝM BREMENOM tak sa volá zmluva,ktorú mi robil právnik.
  Keď budeš mať zmluvu a zápis na katastry nikto ťa nevyhodí z domu lebo bude tvoj.
   a v prípade dedičstva sa nič nedeje lebo dom je už tvoj a nie je predmetom dedičstva.

Pridaj príspevok

  Nenašli ste čo ste hľadali?

  hľadať len v názvoch tém
  Odporúčaní dodávatelia
  Katarína Turiničová
  kturinicova@bsg.sk
  0905 606 665
  reg. č. NBS 224049
  Oblasť, kde sa pohybujem najčastejšie: Piešťany, Trnava, Senica, Galanta, Hlohovec, Nové Mesto nad Váhom, Nitra,...
  Články od našich partnerov
  Podlahové, stenové a stropné vykurovanie a chladenie Gabotherm®
  Produkty pre fasády JUBIZOL – riešenia s odporúčaním.
  Kúpeľňu „zaveste na stenu“ a starosti s údržbou na klinec
  Archív článkov od partnerov