Ako vypočítam odvody

Zobraz úvodný príspevok
Zdravím, od 1.1.2020 mám novú pracovnú zmluvu (fiktívna) kvoli hypotéke (odvody si budem platit cca 6-8mesiacov kým neschvalia hypo a uver) , dohodol som sa zo šéfom ze ak si zaplatím sám odvody tak mi stým pomôže, financný poradca mi na hypo plus uver vypocítal ze si mám nastaviť 1350eur v cistom (cca 1840eur v hrubom) moja otázka znie: ako vypocítam celkové odvody ktoré budem platit, sef mi povedal ze to je okolo 1140eur mesacne ... pocita sa to vraj takto: superhrubá mzda mínus cistá mzda a výsledok sú mesacné odvody... je to možné ze to tak je ? lebo sa mi to zdá celkom dosť, superhruba 2490 - cista mzda 1350 = 1140 ODVODY ... potrebujem len potvrdenie od viacero ludi ze to spravne ratam, DAKUJEM
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
@majkoj on ale neuvedie do omylu banku, to by urobil v prípade keby o svojom prijme na výplatnej páske klamal. On bude mať reálne na to konkrétne obdobie vyšší príjem, to že z neho bude polovicu alebo teda aj väčšinu platiť späť zamestnávateľovi je vec druhá. A ten druhý odstavec sa vzťahuje na osobu v banke ktorá má jeho príjem preveriť. Kým sa bavíme o hypotéke, kde ručí nejakou nehnuteľnosťou, nemalo by prísť ku spôsobeniu škody. Na druhej strane ak by išlo o nejaký spotrebný úver tak tam by už škodu spôsobiť vedel. Ale to je potom na dokazovanie pred súdom. On zakonne podmienky splnil a je už len na banke či mu úver schváli a za akých podmienok.
Odpovedať
Profilova fotka
@peter11balog ale samozrejme ze uvedie, " mám novú pracovnú zmluvu (fiktívna)" .... a co chces dokazovat, ked sa v plnom rozsahu prizna na fore ? :)
Odpovedať
Profilova fotka
@majkoj za to že sa priznal nám na fóre ho nikto nedokáže odsúdiť, kým sa neprizná pred súdom. Predstav si, že by ho povýšili a po pol roku s jeho súhlasom vrátili na pôvodnú funkciu pretože ako sa ukázalo na to nemá. V očiach nezainteresovaných (banka a súd) je tento jeho postup úplne legálny. A len on a my vieme ako to naozaj bolo. Vďaka tebe už vie, že ak spôsobí banke škodu a k činu sa prizná, môže mu niečo hroziť. Ja ho za to neodsudzujem, je ťažká doba. Niekto prekračuje rýchlosť, iný nakupuje bez bločku, Martin finguje vyšší príjem. Všetci spoločne porušujú zákony. A hadaj kto najviac ohrozuje nás ostatných.
Odpovedať
Profilova fotka
@peter11balog nuz toto verejne priznanie moze praveze sluzit ako odovodnene podozrenie na ziskanie potrebnych dokazov :). To ze to niekto robi a preco to robi, komentovat nebudem, ale riesit to na verejnom fore je prudko mimo misu :)
Odpovedať
@peter11balog Číňania a kapitán 🙂 a bankarsky mamrdi najviac
Odpovedať
Profilova fotka
@majkoj a stačí že vedia že sa volá Martin a je z Nitry 🙂 to by musel byť mega proces aby sa niečo také udialo. Keďže nikto z nás tu nieje odborník na trestné právo asi to tu zbytočne rozpytvávame. Mimo misu je aj porušovanie bezpečnostných predpisov, noriem, a zásahy do vyhradených technických zariadení laikmi a predsa je tu kvantum tém v ktorých to žije. Ja som vďačný aj za takéto témy a možnosť dozvedieť sa o problematike čo najviac. K tomu mi dopomohol aj tvoj príspevok.
Odpovedať
Profilova fotka
@peter11balog nuz nie je to take neivne ako prezentujes, zabudas na jednu malickost, ked to nezoberieme na tento konkretny priklad ale vseobecne, ludia odrbavaju banky, ktorym vznikne nejaka skoda, co myslis, kto ju zaplati a) banka b) ostatni klienti na urokoch a polatkoch to je podobne ako ludia zhanaju blocky na hypo a potom sa divia, ze banka si automaticky XYZ percent vyskrta, lebo to vie. Akurat to vyskrta aj tym co dali blocky poctive. Tak kto je obet ?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
@andreah25 po roku sa hlásim že všetko vyšlo a vaše pochyby boli zbytočné 🙂
Odpovedať
@dodok vyšlo !! 🙂
Odpovedať
@kralkingofpop vyšlo mi všetko do bodky 😄 neprajník!
Odpovedať
@martinnitra pochval sa úrokom a podmienkami...
Odpovedať
@milan_toman urok 1,09% 82tisic e, splátka 260... podmienky su ok
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@martinnitra ja som nemala obavy, že by to nevyšlo. Ja som Vás upozornila na riziká s tým spojené a že banka zhodnocuje a pozrie sa bližšie na výraznú zmenu príjmu, ak ostávate u toho istého zamestnávateľa a na tej istej pozícii. Takže ak došlo k navýšeniu príjmu o výraznú výšku, bolo potrebné upraviť aj pozíciu, nie? A plus pozor na jednu vec, ak si naštudujete obchodné podmienky banky k poskytnutiu hypotéky, nájdete v nich klauzulu, kde sa uvádza, že ste povinný banku informovať o závažných skutočnostiach, ktoré by mohli ovplyvniť splácanie hypotéky, napr. zmena zamestnania a pod. - jasné, že to nikto nerobí, banka to ani nesleduje, ale ak by k niečomu došlo, vtedy banka overí všetko. Tak ako to robí napr. poisťovňa, všetko poistí, čo si zažiadate, podpíšete napr. zdravotný dotazník, kde vyhlásite, že ste úplne zdravý, poisťovňa Vám verí, ale keď nastane poistná udalosť, vtedy si všetko preklepne. Takže pozor na toto aj v banke, stačí malé pošmyknutie, omeškanie, čokoľvek a hneď si všetko preklepnú a keď sa námatkovou kontrolou zistí, že ste mali nízky príjem, potom navýšenie, potom ste znova klesli... banka nie je blbá, zistí, že sa jednalo o účel a toto môže byť definované ako úverový podvod.
Odpovedať
@kralkingofpop do omylu nás akurát privádzajú banky! Trepeš dva na tri.Pan xy ich neokradne,či? Ako?
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?