Zvukova izolacia priestoru nad prieckou

Prosim Vas, riesil niekto zvukovu izoláciu priestoru nad prieckami? Tri izby delia dve priecky Porfix hrube 12,5cm, kde je priestor cca 30cm medzi prieckou a parozabranou, priecky su ukoncene stuzujucim vencekom. V tejto spare budu vedene rozvody vzduchotechniky. Strop bude sdk. Kedze sa obavam presluchov medzi jednotlivymi izbami prave cez tuto medzeru, cim by ju bolo vhodne vyplnit? Rozmyslam nad isover akustik+ .... Je to dobre riesenie? Ako by ste to robili vy?
Odpovedať
Profilova fotka
Napchal som tam vatu, ktora sa mi zvysila zo zateplenia stropu. Ale mal som tam tak 10cm... Lutujem vsak, ze som to nevypenil aspon z jednej strany, alebo neprelepil paskou/ parozabranou. Ked mam niekde otvorene okno, tak mi to lomcuje s parozabranou.
Odpovedať
@cukrik25 domuroval by som to po nahodeni vzduchotechniky, alebo tam dal 12cm panely co sa pouzivaju na zateplenie fasady.
Odpovedať
Profilova fotka
@cukrik25 Porfix 12,5cm nebude sám o sebe nič moc z hľadiska nepriezvučnosti.
Odpovedať
Profilova fotka
@cukrik25 este je tu otazka, okolko cm od parozabrany bude znizeny strop? ja som to teraz robil, mal som medzeru 15 cm, a muroval som ju, ostatne medzierky z pu penou/vecsie s mineralnou vlnou no ked mas 30 cm medzeru nieje o com, to mas pekny priesot aby si to domuroval a 5 cm vyplnis hravo
Odpovedať
No, pani, premeral som to dnes, nakoniec to je tych 15cm...sa mi to zdalo viacej...takze murovat to nejdem, narezal som sa tvarnic na rucaka az az...asi tam strcim isover a bude, viem, ze tie priecky su tenke, co sa tyka utlmu nic moc, ale mam teraz sancu dat hore nieco, neskor sa tam uz samozrejme nedostanem. @kapsy ja tiez pozorujem ked je vonku veterno ze sa hybe parozabrana, ale este nemam hotove podbitie, takze to pripisujem tomu, je to az tak hrozne, aj ked je v ceste sdk strop? @jblaze 32cm medzi parozabranou a samotnou platnou sdk
Odpovedať
@cukrik25 ja som rezal prieckovku po dlzke s chvostovou pilou a pohodicka. Nechal som si tam cca 5cm fugu po ktorej som viedol kabelaz a natlacil tam 0.033 vatu, aby sa mala parozabrana o co lahnut. 30cm mas strasne moc, bud by som dal dodatocnu vrstvu izolacie, alebo zdvihol strop!
Odpovedať
@rkorba ano je to dost, malo byt o 5cm menej, ale strechari polozili vaznik na pomurnicu aj ked sme tak neboli dohodnuty, pritom veniec bol rovny. Izolácie nad parozabranou je az az, ale aspon mi pekne vlezu do tej medzeri distribucne boxy na reku...
Odpovedať
@cukrik25 izolacie v strope nikdy nie je dost :-) Boxy v technickej ano, ale vsade inde zbytocne nevyuzity priestor. Vela ludi tu vyplakava ze im vychadza svetla vyska miestnosti 240cm a ty mozes mat nadstandard!
Odpovedať
Profilova fotka
@cukrik25 ak si si dal zalezat na vzduchotesnosti, tak to problem moze byt, aspon u mna to robi velku sarapatu. Ak je vonku veterno(silny vietor) a mam otvorenu vetracku alebo okno, tak to dost pocut ako pracuje parozabrana. Akonahle okno zavrem je ticho. (Tie zvuky su dost tlmene, SDK to nebude, ani poistna folia, kedze po zavreti okna je ticho.( Tiez tomu uplne neroziem,ako sa ten podtlak /pretlak moze sirit aj cez SDK stropy.( Viem ze to nie je vzduchotesne,ale aspon nejake tlmenie by som cakal). Parozabranu som napol ako som vedel, no zjavne na niektorych miestach nie dost. Lutujem ze som nesiel do ZB stropu 😞
Odpovedať
@rkorba co je to nadstandard? @kapsy ano presne takto sa mi sprava ta zabrana teraz, obcas akoby dycha....hore dole, nieje to vela, tak max 1cm ale ako som uz pisal, z boku je to este ovtorene, podla mna aj keby si nejak vzduchotesne uzavrel tie priestory nad prieckou sa tomu nevyhnes, pracovat bude vzdy vramci miestnosti....zeby otvory na svetla? Ine ma nenapada
Odpovedať
@kaspy parozabranu si uchytaval na CDcka, alebo nad sdk konstrukciu napr pomocneho dreveneho rostu? Ja do rostu a riadne zaspinkoval a nic nepocut, pricom pohyb bol viditelny ked nebol este nahodeny sdk, ten rozdiel tlaku sa musi dako prejavit. @cukrik25 255cm a viac
Odpovedať
@rkorba ja som to robil tak ako pises...vyska je 265
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@rkorba parozabrana ja prispinkovana do pomocneho rostu, 20cm instalacna medzera, potom konstrukcia na SDK. Parozabranu som robil poctivo a spanoval, ked niekde nebola napnuta, tak len kvoli vate, ktora bola niekde nie uplne zarovno s rostom. Skoda ze som to zo spodu nepoistil este latami. Musim to preskumat endoskopom, aby som si bol na 100% isty a nejak to poriesit.
Odpovedať
@kaspy pokial to nieje moc rusive, tak by som sa na to vykaslal. Ja mam v izbach led panely cize by som tam dokazal este narvat ako podporu vatu, co by bodovo podporila foliu, ale ako vravim mne to nerobi nastastie a to nemam este spravene podbitie.
Odpovedať
Profilova fotka
Rusi e je to dost...ale kedze bezi rekuperacia, okna otvaram minimalne. Akurat teraz v lete ked fuka, tak je to na prd. Musim poskusat otvorit viac okien krizom, alebo to inac osetrit.
Odpovedať
Profilova fotka
@kaspy stačilo to riešiť OSB doskou na ktorú by sa inštalovala zdola parozábrana....úplne zadarmo to nie je ale proti cene betónového stropu je to niekde inde a žiadne pohyby parozábrany by sa nekonali.... ale na to je trochu neskoro 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@eagleowl chvilu pockam, kym bude mozna teleportacia a nejak to tam dostanem. 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@cukrik25 15cm ? no tolko som mal aj ja, ale porezat tych par priecok a naplacat ich je pohoda, ved 1 davas na polovicu, vymuruj to, 15 je na vatu vela, , ci celu dutinu 32 cm? ides este izolovat? , a ako pisal @rkorba po stiahnuti stropu o 32 cm ti osten svelta vyska 265? , isiel by som este vyssie ak by sa dalo, mne sa podarilo na 270 , ale tak 280 uz je riadne vyditelne a dava to honosny dojem a vzdusnost domu
Odpovedať
@jblaze ano ostane 265cm, len vyssie uz ani moc nie, cca 6cm ma samotna SDK konstrukcia, a uz by mohla zasahovat do prierazov vo venci kde su ulozene 110 KG prechody na reku
Odpovedať
Profilova fotka
@cukrik25 tak to mas ok, uz si to vymuroval? :)
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?