Zlepovaný XPS na zateplenie základov

Ahojte potrebujem urýchlene zatepliť základy, mám odkopané do cca 60cm pod terén lenže stavebniny nemajú potrebnú hrúbku 20cm XPS, ponúkli mi aby som zobral 10cm a zlepoval penou je nejaký vážny dôvod, prečo to nerobiť, prípadne čím to zlepovať ak nie penou?
Odpovedať
Ako rýchlo ti to treba, dám ti kontakt, chalan ti dovezie aj 20
Odpovedať
@tom329 SS
Odpovedať
@henry_sk mal som rovnaky problem a lepil som 12+8cm v 2 vrstvach
Odpovedať
tá pena ťa prežije
Odpovedať
Rovnako som lepil 2 x 10cm. Pena Tytan drzi paradne
Odpovedať
Penu mám Illbruck FM350 A teda môžem aj priamo na betón základu penou? Fasádne lepidlo by vytiahlo vodu poza XPS, myslím. Lebo mi radili že musím na 100% najpr asfaltovú hydroizoláciu na základy zvonku a nechápem prečo, nemám pivnice...
Odpovedať
@henry_sk ono aj 20cm XPS nie je vyrabany v kuse ale tiez je zlepeny z 2x10cm. Len asi je lepenie vo vyrobe lepsie ako penou na stavbe (nie ze by to bolo nedostatocne). Niektore som videl aj z 3 zlepene. Mam pocit, ze je to aj kvoli tepelnemu odporu, lebo XPS ma v priereze rozny tepelny odpor (nie ako EPS). To len tak mimochodom. Kontakt na typka co to vozi mam tiez ale uz tu nejaky bol spomenuty tak predpokladam, ze netreba.
Odpovedať
Profilova fotka
rovnaký účinok to bude mať aj keď to priložíte nasucho. Len lepidlo nenasáva vlhkosť, tú nasávajú už základy a zemina okolo.
Odpovedať
ja som to spravil tak že som lepil 3cm XPS na 12cm EPS na sokel.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?