Zateplovanie staršieho domu s nadstavbou

Zateploval niekto svojpomocne starsi rod dom? Na co si treba dat po skúsenostiach pozor? My sme chceli pockat do dalsieho roka ale kedze mame betonove vence mame obavy ze sa cez zimu budu nadmerne orosovat a lupat omietka. Je lepsi sivy alebo klasicky polystyren? Ďakujem
Odpovedať
@simona1121995 ja som zatepľovať stary dom. Tehla 38 cka a dával som sivý grafit 15 cm. Po prvej zime spokojnosť. Robil som kompletnú prerabku takže tuto zimu by to malo byt ešte lepšie. Píšu ze grafit ma lepšie vlastnosti.
Odpovedať
@simona1121995 grafit má o niečo lepšie izolačné vlastnosti (tuším 15 grafit je ako 18 biely?) v princípe vo vzťahu k stavbe máš jedno či použiješ grafitový alebo biely. grafitový ale nesmie byť nezakrytý na priamom slnku, treba na to myslieť. My plánujeme zatepľovať starší dom budúci rok. Tiež máme betónové vence ale sú v podkroví- momentálne neobytné. Na prízemí žiadny problém podobný tebe popisovaným sme nemali 🙂
Odpovedať
@martinak15 nam neodporucali sivy tiez sme chceli ist do sivého ale pan co ma firmu na zateplovacie systemy nam vravel ze je lepsi biely sice grafit ma lepsie tepelnoizolacne vlastnosti ale po case sa vie krutit no neviemco je na tom pravdy kazdopadne biely uz objednany 😁 @sousedekovci89 my sme zatial minulu zimu mali prvu sezonu ked sme kurili ale nebyvali a mali sme este cerstve sadrove omietky cize sa nam vence strašne orosovali. Dufajme ze teraz ked vyschli nebude to az take hrozne alebo ze sa stihne zateplit neviem si vobec predstavjt kolko to bude trvat svojpomocne
Odpovedať
@simona1121995 to počujem 1. Krat ze sa krúti. My ho mame uz 2 rok na riadne krivej stavbe prerabke a uplne v poriadku.
Odpovedať
@martinak15 akoze mate sivy eps bez fasady, nicoho 2 roky na stene nalepeny ? jedna sa o tom aby nebol odhaleny na slnku, dokonca je treba ho pocas prac aj trocha zatienit a rovno dat nejaku vrstvu nanho ...
Odpovedať
@martinak15 to netusim nas to tiez prekvapilo ze odporúčal biely. Ale myslim ze ked sa spravne polozi, nalepi tak by nemusel robit problémy
Odpovedať
@simona1121995 my sme zase za minulú zimu prekúrili aj gate keďže sme tiež nemali zateplené 😄 ale zasa aj zima bola prekvapivo dlhá čo priznali aj domáci v dedine že topná sezóna trvala dlhšie než zvyčajne 🙂
Odpovedať
@sousedekovci89 aha cize tuto zimu uvidite ci sa zateplovat oplatilo 😊 a v lete citit nejaké zmeny v dome ked je zateplene? My mame spodok stary a vrch novy ale dole je chladno v lete fajn horšie je to teraz uz pomaly 😀
Odpovedať
@simona1121995 určite to je poznať aj v lete, dom sa tak neprehrieva (súdim z rodičovského domu).
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?