Zateplenie venca - ano alebo nie

Zobraz úvodný príspevok
Zdravim priatelia, Pri mojej stavbe nastal problem pri zatepleni venca. V technickej sprave je uvedene zateplenie venca pomocou xps 50 mm po obvode z vonkajsej strany a zateplenie v oblasti otvorov na okna a dvere pomocou xps 30mm. No vykresova cast projektovej dokumentacie zateplenie vobec neriesi ! Cize nastava otazka, ci riesit vobec zateplenie venca, ak mur je hruby 250 mm a nanho pojde izolacia eps hruba 150 mm ??? Respektive ak tam dam zateplenie venca pomocou xps, je nasledne nutne riesit upravu statickej casti, ulozenie zeleza, atd atd ? Vopred dakujem za pomoc a rady.
Odpovedať
1
2
Nevytváram novú tému ale pridám príspevok k tejto. Nezateplil veniec na drobnej stavbe, ktorá slúži na odkladanie náradia. Veniec siroký 30 cm, pod nim tehlové murivo 30 cm. Drobná stavba nebude vytápaná .. Bude mať nezateplený veniec nejaký negatívny vplyv - moknutie stien atď ?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Dobry den, ak dovolite, chcel by som sa pripojit k tejto teme kedze som sa dostal do podobnej situacie. Staviam 2podlazny rodinny dom a veniec na medziposchodi (nad prizemim) mi majstri vytiahli uplne az po okraj muriva (30cm heluz family)- povodny plan pocital s 5cm styroduru po obvode venca, avsak statik ho dodatocne odporucil vytiahnut az po okraj (vraj kvoli lepsiemu rozlozeniu hmotnosti, kedze tehly maju po obvode najlepsiu nostnost?). Kazdopadne dostavame sa do bodu kedy mi moze vzniknut tepelny most... Povodne som mal v plane 16cm fasadnu izolaciu z mineralnej vlny (Isover TF Profi), statik mi vsak v dosledku upravy planov odporucil 20cm izolaciu- myslite, ze to bude stacit, resp. dokaze to eliminovat potencialny tepelny most? Vdaka moc za akekolvek rady a nazory
Odpovedať
@lukivan 20cm izolácie je viac ako dosť, žalúzie nebudeš mať?
Odpovedať
Vdaka, toto ma upokojilo 🙂 Ano, mame v plane aj externe zaluzie s kastlikom a ten sa myslim zapracovava do tej izolacie. Preco?
Odpovedať
Profilova fotka
@lukivan problemy to sice robit nebude, ale straty tam budu vyssie, , ja mam na venci 5cm xps, nad nim mam 36 cm eps, a na fasade aj s vencom 30 cm eps, a veniec ma vnutri pri 0 stupnich o 1 stupen menej ako stena s 30 cm ytongu, takze izolacia stale nieje dostatocna co sa tepelny ch strat tyka, ale kondenzu sa bat nemusite 😉
Odpovedať
Profilova fotka
@lukivan tam kde mas veniec daj namiesto vaty xps
Odpovedať
@muska414 dakujem za radu, prejdem to so stavebnikmi @jblaze dik, ten kondenz ma trapil najvacsmi, tepelnym stratam aspon v nejakej miere sa zial zrejme vyhnut neda :/
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?