Zateplenie Solbetu 360mm EPS 20cm alebo 25cm

Dobry vecer, co odporučate na zateplenie Solbetu 360mm mame dat EPS 20cm alebo viac, alebo nieco ine? Tensie mury nemozme mat koly statike, takze musi byt minimalne 360mm nosne steny. dakujem za rady
Odpovedať
Profilova fotka
"Tensie mury nemozme mat koly statike" ...Staviate panelák?
Odpovedať
@eri2 statike? Videl som 5posch budovu z ytongu 250ky, vase tvrdenie pochadza asi z ust predajcu..
Odpovedať
Profilova fotka
keď dáte 25cm PS, načo je tam ten Solbet? Tam stačí sieťovina a torkret.
Odpovedať
@philos @stowasser mame specialnu strechu kde bude velky tlak na nosne mury aby ich neroztiahlo
Odpovedať
@jan45 naco je dobry ten torkret
Odpovedať
Profilova fotka
@eri2 speciálna strecha nemôže rozťahovať múry, ak áno, je zle navrhnutá. Torkret je striekaný betón, v Kanade sa tak stavajú domy.
Odpovedať
@jan45 statik mi nechce dovolit uzsie mury
Odpovedať
Profilova fotka
@eri2 dobrý statik spočíta múry podľa požiadavky. Ak máte pôdorys 12x10, oberá Vás o 6m2 plochy
Odpovedať
Profilova fotka
36 je moc :) a v dnesnej dobe aj staromodne :-p http://www.modrastrecha.sk/blog/mio23...
Odpovedať
Profilova fotka
@eri2 ja mam z 20cm.. sleduj: http://www.modrastrecha.sk/blog/mio23...
Odpovedať
@eri2 staviam bungalov 13,5 x 10 a dal som porfix 300 na to pojde 200 mm eps...
Odpovedať
lenze podorys je 15300 x 15300 a aj simulacia ukazala ze musi byt minimalne 360, chceli sme vapenopieskove tehly ale z nemecka nam odpisali za by ten tah asi nevydrzali,
Odpovedať
Článok sa načítava...
@mio23 videli sme tvoj postup, ale fakt nam statika nedovoli ist do uzsieho, jedine odliat beton, ale na to si netrufame
Odpovedať
Profilova fotka
@eri2 páči sa mi to tajomno, 15x15 je dosť neobvyklá dispozícia, vnútrajšok sa nedá prirodzene osvetliť, ak je tam nízka strecha, ani prekryť. Preto tam musí byť ďaľšia nosná stena a tá preberá aj ťah.
Odpovedať
:-) poschodie je len volny priestor a jedna stvorcova ocelova konstrukcia :-)
Odpovedať
@eri2 z porobetonu 300 mm sa stavaju stvorposchodove budovy;-) odkaz svojmu projektantovi...
Odpovedať
Profilova fotka
Vymen statika!!! Moje 20 cm mury nesu dve 18 cm zelezobetonove dosky a na stereche je ratane 10 cm zeminy a este sme v 3 snehovom pasme... Takze 25 cm ITONG alebo Solbet tu tvoju stavbu iste zvladne s dostatocnou rezervou., A ze pozdravujem statika.
Odpovedať
@abobo ale my nemame plochu strechu
Odpovedať
Profilova fotka
@eri2 to je uplne jedno. Fakt vymen statika a ako bonus ta to bude stat menej penazi.
Odpovedať
@abobo aj ked je uz projekt hotovy a vydane stavebne povolenie?
Odpovedať
Profilova fotka
@eri2 ano, pokial nemas nakupeny material, tak isto. Trufnem si odhadnut ze prepocet statiky ta nevyjde viac ako 200 EUR a na materiali usetris rozhodne viac (v zavislosti na velkosti domu mozno aj 1000 EUR)... To mozes potom investovat napr do izolacie alebo do seba... :-)
Odpovedať
ked je uz projekt hotovy mate tam aj hrubku zateplenia, naco teda tato otazka?
Odpovedať
Profilova fotka
@eri2 zabudol som uviest ze uz isto ziadneho uradnicka o zmene informovat nemusis. Oni na to nemaju ako prist. Samozrejme statiku si fakt nechaj na tensiu tvarnicu preratat. Dalej ako bonus budes mat este par metrov uzitkovej plochy naviac. Ak by si mala plochu dosky napr 10x10 m tak pre nazornost pri obvodovom murive 36 cm mas uzitkovej plochy 86,1 m2 a ak ti vyjde murivo 24 cm (najtensia od Solbetu) o com som presvedceny, tak mas o 4,5 m2 viac (90,6 m2). Samozrejme slo o nazornost tak som uvazoval len obvodove nosne murivo...
Odpovedať
Dakujem za nazory, dam to este raz preratat, dakujem :-)
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?