Zateplenie smaltovanej vane

Máte tu niekto skúsenosti alebo rady so zateplovanim vane zo smaltovanej ocele? Je to vôbec potrebné, pomáha to udržať vodu trochu dlhšie teplejšiu počas kúpeľa? Neviem o tom veľmi nájsť poriadne info alebo postupy na internete, akurát som v jednej recenzií na vaňu čítala, že si zaizolovali smaltovanu vaňu izolacnou vatou a pomohlo to. Na nejakom webe zas písali že treba obstriekať vaňu komplet izolacnym sprejom/ceresitom. Že vraj to pomáha udržať teplo aj odizolovat zvuk na oceľovej vani. Dajte vedieť ak ste to uz niekto robili, alebo si myslíte že je to nepotrebné? Vdaka
Odpovedať
Profilova fotka
@trinity51 ku klasickým plechovým vaniam sa robili izolačné formy z PS, ale teraz sa to robí napenením na mieste https://berserkheroes.ru/sk/dveri-v-v...
Odpovedať
Tie izolačné oné z polystyrénu sa k niektorým vaniam dajú stále kúpiť,mali ich v Merkury,ale moc sa mi nepáčili. V predchádzajúcom byte aj teraz v dome som pri prerábke jednoducho oblepil vaňu lacno kúpenými aj používanými karimatkami. Ale dobrý spôsob je aj nízkoexpanzná pur pena...
Odpovedať
Kamarát má zospodu na kaldeweike nalepenu nejaku vyhrievaciu rohoz z alika,povodne urcenu pre auta ako ohrev olejovej vane, alebo tak nejak. Neviem aky to ma vykon, ale zena je nadsena. Ked uz, siel by som do niecoho podobneho.
Odpovedať
@trinity51 k čomu je taká izolácia? to je ako keby si zaizoloval hrniec a nechal ho chladnúť len bez pokrievky, zmysel by to malo keby si izoloval i zo sebou ,no musel by si mať prístup kyslíka, to je šetrenie k ničomu, tá energia ostane v dome ako teplo vzduchu
Odpovedať
Profilova fotka
@trinity51 Nedávno som to riešil, spravil som to takto. Použil som lepiacu PU penu od Soudalu, Soudabond Easy. Možno by stačila aj klasická PU pena, ale bál som sa toho, že na hladkom plechu to nebude držať.
Odpovedať
Profilova fotka
Tak ja sice nemam smaltovu vanu, ale daky ten "plast" a oblepil som ju zospodu a bokov izolaciou a rozhodne voda vydrzi tepla aj o 20 min dlhsie ako v obycajnej plechovej neizolovanej ktoru som mal kedysi na byte. Takze az taka blbost to asi nebude... 😎 😎
Odpovedať
Profilova fotka
takto to vyzera odfotene cez revizny otvor...
Odpovedať
Profilova fotka
@duzu myylis sa
Odpovedať
@abobo ty tam chodíš spávať?dlhý pobyt v teplej vode je pre niektorých nebezpečný, každému sa pri tom zvýši tlak , chod si vyskúšať koľko vydržíš v parenici má 42 st a 10 min tam vydrží málokto, pri 38 sa odporúča max 20 min
Odpovedať
@duzu 38°C voda? neni problém aj 45 minút (už som to tak dal) 😄 nehovorím že je to zdravé ale dá sa to 🙂 inak nikto si doma do vane nenapúšťa 40°C vodu 🙂
Odpovedať
@sousedekovci89 každý je z rovnakého materiálu a predsa sú veľké rozdiely , ľadový medved je nie zo dňa na deň no sú oveľa zdravší, tak radšej otužovať
Odpovedať
@duzu aj sauny majú blahodárne účinky na ľudské telo, nie je všetko len o otužovaní 🙂
Odpovedať
Článok sa načítava...
@sousedekovci89 ved sauna je základ otužovania tam sa strieda veľké teplo z väčším chladom, ja som chodieval rovno do snehu a chorí som nebol viac ako 40r, aj ked niečo chytím o 3 dni ani neviem že som prskal
Odpovedať
Profilova fotka
@duzu ked dojdem premrznuty z bajku po par hodinach jazdy, som rad ze je ta voda tak horuca... Ale ak niekto chce 33 stupnovu vodu aj ta mu dlhsie ostane rovnako tepla... 😉
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?