Zateplenie sedlovej strechy

PROSIM VAS, ako by ste zateplovali 1 podlazny dom ktory bude mat sedlovu strechu. Jedna sa mi o zateplenie strechy ... Priestor pod strechov bude vyuzivany na uskladnenie veci. Jedna sa hlavne o to aby v zime nebola v dome zima a v lete hajcung 🙂 Strop bude Prescot ( obrazok2). Strop Prescot sa skladá z prefabrikovaných nosníkov a betónových stropných vložiek.
Odpovedať
@devices ak nepotrebuješ mať ako tak teplo na povale (asi zbytočne keď bude slúžiť iba na uskladnenie, tak zatepli strop zvrchu.
Odpovedať
Ako planujem do stropu resp na strop dat poly 5+5CM a nato betonovy poter... mam vsak obavu ze toto asi nebude dostatocne. Sadrokartony nebudeme davat !
Odpovedať
Profilova fotka
@devices 15+15 by šlo......5+5 je na dve veci....
Odpovedať
@devices ako napísal @eagleowl pod 30 by som nešiel. ber to tak, že vrchom máš najväčšie úniky, teplo stúpa nahor.
Odpovedať
Ako nahle dam 15+15 tym padom sa mi znizi vyska ktora je uz teraz LTT aj na uskaldnenie veci 🙂 A co tak 5+5 na strop a este zeby sa dodadocne zateplili aj sikminy strechy?
Odpovedať
Profilova fotka
5+5 cm su vyhodene peniaze... Rovnaka pracnost, mizerny efekt..
Odpovedať
@devices tak chces poradit alebo nie? Ved ti pisu ze 5plus5 je nic, naco budes zateplovat sikminy? Aby nebolo krabiciam zima? Hlavne ze nechces mat zimu v zime a teplo v lete ale poradit si nenechas
Odpovedať
Profilova fotka
@devices dal by som 20+20 a keby sa tam už nič nezmestilo tak by som bol rád že nebudem na povale skladovať veci, ktoré tam budú ležať roky kým skončia tak či onak v kontajnery. To máš dve muchy jednou ranou.
Odpovedať
Ja mám na betónovom strope 18+18 CM vatu v drevenom rošte a na to pôjde zaklop z dosiek. Problém ktorý popisujete ste mali riešiť už pri návrhu domu, keď Vám projektant navrhol malý uhol sklonu strechy. Mne tiež najskôr navrhol 22° ale to som zmenil na 30 aby sa napovale dalo normálne hýbať. Ak to už je postavené, tak golf smola. Spravte si väčší záhradný domček a povalu zateplite čo najviac, kľudne aj 40 -45 CM vaty. Na kúrení sa vám to vráti.
Odpovedať
Keď sa tak dívam na ten nákres, tak v štíte matescetlu výšku cez 2m čo nie je vôbec zle, tak nachapem koľko tam chcete mať miesta?
Odpovedať
My máme tiež sedlovú strechu, najskôr sme zateplili iba strop, čo by v podstate bolo dostatočné, ale okolo výklopných schodov sa nám aj po 2 rokoch robila pleseň, a to sme kúrili aj krbom (na povale bolo v zime príliš chladno a zrážala sa nám tam voda) tak manžel zateplil aj všetky šikminy, zakryl to parozábranou, žiadne sadrokartóny ani osb dosky na to už nedával a odvtedy máme s plesňami pokoj. A teda keď ideme v zime na povalu hľadať nejaké veci, tak je tam celkom príjemne cca 13-15 stupňov
Odpovedať
@cukrik25 - Ano chcem poradit , zbytocny tvoj koment , dakujem . @eagleowl - asi sa necham prehovorit na tuto tvoju myslienku. Znie to velmi dobre @jozik123 nechcem tam uz davat zbytocne drevo, radsej betonovy poter. Projektant vravel ze je to dostatocne na "skladovaci priestor" ... Svetla vyska moze byt , ale pozri v akej vyske su kliestiny. @tinkerbell - vyklopne schody nebudu , vstup na povalu bude zvonku cez okno.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@devices nemas zaco, aj nabuduce, inak ak sa este mozem spytat, ten poter tam bude mat aku funkciu?
Odpovedať
pozri normu na tepelnú izoláciu stropu 10 cm to asi nesplní.
Odpovedať
@cukrik25 funkciu podlahy.
Odpovedať
Profilova fotka
Ako už bolo napísané minimum 30cm, ideálne viac.... V strede budeš mať ako tak prechodziu výšku, možno pôjdeš trošku prikrčený. Ja to mám podobne a nemám s tým problém. Je to síce trochu menej komfortné, ale zas tam nechodím každý deň, možno 2 - 3 krát do roka.
Odpovedať
@lordxor pokial dodrzim aspon tych 120-130cm po kliestiny tak to bude dostatocne. Tiez to vidim na navstevu 3-4x za rok 🙂 . Budem sa snazit ist do maximalnej moznej hrubky izolacie aby som sa zmestil do tych spominanych 120-130 cm
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?