Zateplenie polystyrénom

Zobraz úvodný príspevok
co je na tom pravdy ze sa polystyren na zatepleni fasady po rokoch straca ,odparuje?ma a este k zivotnosti polystyrena aka dlha je jeho zivotnost na dome? Chcem stavat z 30cm porotermu a 15cm eps
Odpovedať
1
2
@99jane99 zo zdravotného hľadiska, keď je polystyrén pod fasádou, nemá žiadny vplyv na zdravie a životné prostredie. Vplyv ma už len pri horení, v tom má výhoda vlna. Čo sa týka plesní, baktérií. EPS ani min. vlna pokiaľ sú v suchu nepredstavujú problém. Polystyrén vydrží aj vo vlhkom prostredí, vlna sa ti rozpadne. Čo sa týka životnosti, tak je polystyrén vo výhode. Vlna sa pri rezaní a manipulácií drobí na mikroskopické častice so sklenených vlákien a dýchať by som to nechcel... Pri difúzne uzavretej skladbe by som ostal s polystyrénom. Za ten doplatok viac odporúčam si priplatiť za grafitový polystyrén 15cm na fasáde, alebo za lepšie kúrenie a pod...
Odpovedať
@peter977 @sysell Dakujem teda za informácie 🙂👍 Kurenie dávame podlahové a trojskla sme si tiež doplatili.
Odpovedať
@99jane99 už máte vybavené stavebné povolenie?
Odpovedať
@peter977 Ahoj, momentálne sa riešia inštitúcie a keď sa všetci vyjadria, podávame. Rátam tak behom max. 2 týždňov. Ale tam by mal ist aj tak “štandardný” projekt.
Odpovedať
@99jane99 len sa pýtam kvôli tomu, že od budúceho roka sa mení energetická norma. Ale zrejme to stihnete do konca roka.
Odpovedať
@peter977 Ano áno, vieme. Ale aj tak Dakujem. Veď aj preto to teraz ešte všetko riešim. Nech sa podá čím skor, nechcem to odkladať. I keď stačilo by aj v decembri. Malo by platiť, že ak sa podá v tomto roku, budú riešiť podľa terajšieho zákona. Ale kedze u nás nikto nikdy nevie, nechcem to naťahovať a možno v decembri budeme mat stavebko už aj v rukách 😊
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Dobrý deň prajem, chcem sa spýtať či je vhodný polystyrén na zateplenie, keď boky má žlte a drolí sa, viď foto
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?