Zateplenie expandovaným polystyrénom 200 mm

Zdravim vsetkych. mame v plane zateplovat poschod rod.dom 20cm polystyrenom,to sme rozhodnutí, ale mame od suseda hranicu jeden meter, kde mozme zateplit len hrubkou10cm :-S takze nasa dilema je aky polystyren pouzit, cim nahradit tu 20cm hrubku, aby sme sa vmestili do 10 cm,a neboli daleko vlastnostami 20- rozmyslali sme styrodur(len to vychadza to dost draho, na tie metre,kt potrebujeme) je to severna strana, a len s jednym mensim schodiskovym oknom, na tu stenu potrebujeme takmer 90m stvorc bez sokla( na sokel planujeme 10cm styrodur) za vase rady dakujeme
Odpovedať
1
2
@zacko a vadi to susedovy? -ja som tiež na 1m od hranice,ale neriešim to a zateplim cca 25cm eps
Odpovedať
@dodik85 ano, sused pri st povolení bol v tom,ze 1m od jeho domu bude komplet stavba, a nie stavba bez zateplenia,takze max 10cm mozme dat, chceme byt bez zbytocnych susedských problemov v buducnosti 1meter je hranica, ak by tam bol len plot, asi to tak nevadi, ale hranica je vlastne jeho dom, takze aj kvoli pristupu a podobne....
Odpovedať
@zacko XPS ma lambdu cca 0.034, fasadny EPS biely 0.037, a sedy 0,031. Ten styrodur by sa vam zle brusil - vacsinou to stale treba prebrusit. AK ste chceli dat 20 cm bieleho tak by mal odpor cca 5,4 , sedy by to mal pri hodnote cca 17 cm hrubky. Su aj nejake dosky na baze PIR peny (ci ako sa to vola) s lambdou tusim 0.022 a tam by stacilo 12 cm, ale je to extremne drahe - XPS je proti tomu lacny ;). To sused zakazal ze nemozete ist blizsie ako na 90 cm? Ved zaklad budete mat ako teraz + 10 sm XPS, a az fasada by bola blizsie. To potom by sa mohli merat parapety, lebo tie trcia alebo strecha, lebo ma presah...
Odpovedať
@zacko on ma dom vlastne na hranici? hmm ... to uz asi dost davno staval nie? Ved by mohol byt rad .. ze mu dovolite z vazho pozemku ist opravovat fasadu a pod...
Odpovedať
@mr79 ano jeho dom je na hranici, uz davno,nez sme zacali stavat ano, na zaklady chceme okolo celeho domu 10cm styrodur, fasada,teda obvod mury su vysunute asi o 5 cm, tych desat cm na fasadu z jeho strany nie je problem, problem je pre nas ta hrubka,je to malo,a chceme sa priblizit vlastnostami k 20cm
Odpovedať
@mr79 inak postavene mame z ytongu 30cm
Odpovedať
@zacko tak aspon skuste dohodnut 15 cm sedeho .... inak ak ste chraneny zo severu inym domom, mate to fajn... nebudete ochladzovany vetrom.
Odpovedať
@mr79 susedov dom je skoro rovnako dlhy a len o nieco nizsí, takze s tym vetrom je to pravda, to je fajn, skusime, co sa a, ztial to dopadlo takto,na tych desat,ten styrodur, alebo perimeter nie je dobra alternativa(aj ked myslim,ze drahsia)?
Odpovedať
@zacko styrodur (xps) alebo perimeter ma horsie vlastnosti ako sedy polystyren.
Odpovedať
Profilova fotka
@zacko chapem to spravne sused si postavil dom presne na hranici pozemku, ale ty smies max 1 m ? Tych 10cm predsa nemoze byt problem, alebo ?
Odpovedať
@majkoj susedov dom tam stoji roky, my sme postavili novy, 1m od jeho domu, 10cm pre neho nie je problem, len my sme chceli 20cm, do 10cm by mala byt hrubka polystyrenu, co je pre nas malo, preto hladame nahraditelnu a prijatelnu variantu :-p
Odpovedať
@mr79 dakujem, myslela som,ze nie, aspon sme vyvedení z omylu :-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Za rozumnú cenu nenájdete nič. Tak potom nejako uzatvoríte ten priestor medzi domami,tak aby sa tam dalo vojsť a hneď máte 90cm vzduchovej :-) :-) izolácie... Alebo mu dovolíte v budúcnosti zatepliť aj jeho dom od vás ako ústupok za 20cm vašej izolácie. ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@zacko ja som myslel 10cm navyse, sused povedal ze ani bohovy ?. Ci je medzi domami 100 alebo 90 alebo 80 cm je snad jedno. To sused vam predal pozemok a oddelil od svojeho? Lebo inak nerozumiem, ako jemu povolili stavat na hranici. Najednoduchsie a najlacnejsie sa mi stale javi dohodnut sa so susedom :)
Odpovedať
normalne zateplite ako chcete... lahsie sa prosi o odpustenie ako o povolenie, a v tejto bohom zabudnutej krajine bez účinných zákonov to platí dvojnásobne.
Odpovedať
Profilova fotka
súhlasím s @mslavik ja by som to normálne zateplil 20cm, alebo potom tých 16-17cm šedého a ak by si to všimol tak mu to jednoducho odbornejšie vysvetlíte že tam nemôže ísť tenší polystyrén z dôvodu rizík ako je vlhnutie v rohoch v dôsledku slabého zateplenia a vzniku plesní apod. , alebo dať si to na papier a ten mu nalepiť na čelo :-)
Odpovedať
@dodok nevyzeralo by to pekne,ak by sme to uzatvorili,a nas dom je trochu vyssi a iný typ strechy, skratka tato varianta nie je mozna ;-) @majkoj no niekomu az tak jedno nie je ci je 100cm,alebo90cm, alebo 80cm :-| sused sice suhlasil s metrom od hranice,teda jeho domu, no ked sme vytiahli mury druheho poschodia, tak ostal prekvapeny,ze sme mu ostala tma, ma na jeho strane male okienka na schodisko aj na wc a komoru,ziadne z obytnych miestnosti, to by nik nepovolil.... na jednej trane aj jeho chapem,ze sme mu vzali svetlo, ale kedze to nie su obyne miestnosti,mozme kludne spavat 8-) a zateplovat sused urcite nebude, pred piatimi rokmi robil novu fasadu..... no neviem,budeme hladat riesenia u susedov,aspon s tym sedym ako pisal roman77, najviac sa obavame prave toho,co pisal roman77,vlhnutie a pod...
Odpovedať
Profilova fotka
Uz je asi neskoro, ale preco ste nazaciatku neposunuli dom?
Odpovedať
Suhlasim s wyrkym. Je to vasa chyba, zle ste osadili dom, meter plati na zatepleny dom, nie obvodovu stenu, tak teraz musite znasat nasledky.
Odpovedať
@wyrky @stowasser dom je osadeny dobre, my sme dostali stavebko na davnejsie kupovany projekt,kde bolo narhnute 8cm zateplenie, preto tych 10cm je v pohode len my chcee zateplit viac,to je cele
Odpovedať
Ja zas hovorím: kde je vôla, tam je cesta. Suseda by tých pár cm nezabilo a vám by pomohlo.
Odpovedať
@zacko dohodnute sa na 15 cm sedeho. to bude v pohode
Odpovedať
15cm šedého bude ok..viem si ale predstaviť suseda ako tam behá s metrom..pri tom zatepľovaní.. ;-)
Odpovedať
Skús mu povedať,že tú stranu iba kvôli tomu,aby ste mu to presvetlili dáte na bledúčko.
Odpovedať
Ako si cenite pridanie tych 10 cm navyse pri zatepleni? Podla mna ak date do obalky jednu ci dve zelene sto eurovky a posuniete susedovi za podpis na odsuhlasenie 20 cm zateplenia tak sa zmeni na baranka. Vsimne meni ludi a samozrejme by som pridal nejaku omacku, ..." pre zachovanie dobrych vztahov dovolil som si malu pozornost... + flasa domacej spravi na utuzenie vztahov spravi divy. AK nie tak ide o cloveka typu magor na N-tu a tam nepomoze ani svatena voda, lebo asi pojde o clovek ktory ma rad konflikty.
Odpovedať
@zacko si robite srandu? :-D Predsa normalnemu cloveku nemoze vadit 10 cm. Ci ste od susedneho domu meter alebo 90 cm ...
Odpovedať
@dominik_boksansky zial nerobime :-p ale velmi dufam,ze sa nejako dohodneme ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Z tejto diskusie mam strasne zvlastny pocit..co vsetko su ludia ochotni a schopni podstupit namiesto normalneho ludskeho rozhovoru... nikde nikto nenapisal, ze sa pokusal so susedom porozpravat, skôr mi to pride, akoby ste mali vy zle svedomie, ze chcete z medzery 1 meter urobit 90cm. Treba to susedovi rozumne povedat... a to viem o com hovorim...
Odpovedať
sorry, ale ja mam z tejto temy tiez zvlastny pocit. Akoby ste sa toho suseda bali ako cert kriza.. Chcete mat dozivotne problemy s plesnami alebo normalne zatepleny dom??Sused s tym uz moc nenarobi, ked miesto 10 date 17 sedeho..Ak by to chcel poskodit, nafotte si to, pripadne si to odstrazte a postupte dalej. Predsa sa musi dat dohodnut. Chapem aj jeho, ale uz dovolil, aby mu zatienilo jeho dom, preco by nemal urobit posledny ustupok a polovit o par cm naviac??Aj tak si asi casom budete musiet dat medzi seba nejaky plot....
Odpovedať
Ahoj! Ja by som to zateplil mineralnou vlnou hr. 100mm.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?