Ytong 300 Lambda skúsenosti so zateplením

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte neviem to nikde nájsť máte niekto Ytong 300 Lambda + 12cm EPS.. rosný bod bude v poriadku? poprosím skúsenosti a rady ďakujem
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
@abobo ja mam neprijemny dojem, ze vsetky tie stranky sa odvolavaju na jedno a to iste meranie nemenovaneho vyrobcu mineralnej izolacie, ktory chcel ukazat, ze jeho vyrobok je lepsi. Alebo si nasiel rozne ?
Odpovedať
Par otazok pre plamu co mala asi statnice z hluku a vibracii ale vsetko zabudla. Aj v pdf pisu zelezobetonova stena kg na m2 ako meraju hmotnost na metre stvorcove? Dalej referencna stena ze 15 cm beton 10m2 ako vidim na obrazku nejako volne ulozena v priestore, Myslim ze ked dame porobeton hruby 25-30 cm ktory je hore aj dole pevne previazany moze mat a aj ma uplne inu charakteristiku. Dalej ten graf, preco tam neni napisane co je os y R? Nejaka akoze nepriezvucnost - taka velicina existuje? takze cim vacsia nepriezvucnost tym lespie alebo je to hluk nemerany za strenou? Co su tie faktory dialnice C tro akzoe je delta R pri nejake frekvencii a k nej pripocitame zazracny faktor dialnice? Fakt uz na stare kolena dementiem alebo je to reklamny letak pre lamy na isover.
Odpovedať
Profilova fotka
@majkoj https://www.ibp.fraunhofer.de/content...
Odpovedať
Profilova fotka
@sysell os Y je zvukava nepriezvucnost konstrukcie Rw, os X je frekvenzia zvuku. Samozrejme existuje zvukova nepriezvucnost. Cim vacsia nepriezvucnost tym viac tlmi hluk. Cize ak ma zdroj 80 dB a stena pri danej frekvencii povedzme Rw 45 dB tak ty "pocujes" 80-45= 35 dB
Odpovedať
@sysell preco by nemohli zmerat kolko vazi stvorcovy meter 15cm hrubej zelezobetonovej steny? Po prepocitani na objemovu hmotnost je to ~2333kg/m3, takze normalny zelezobeton.
Odpovedať
@gashtaan hej to som pisal priebezne som sa osral potom tam dalej uviedli tu hrubku je to tak. Ok tak ak je R nepriezvucnost teda cim viac tym lespie z toho vyplyva ze obe zateplenie nepriezvucnost len zlepsuju. Nieco medzi 100-500 zhorsuju a to je vsetko. Tazke fakt nevidim ziadne problem s takymi nizkymi frekvenciami este na takej zle fererencnej stene, pre mna cele len reklama na isover. @abobo
Odpovedať
@sysell jaj tak:) No ked som sa ja nastahoval do domu a par desiatok kilometrov daleko v madarsku robili parkrat do leta obrovske technoparty, utlm nizkych tuc-tuc frekvencii rozhodne nebol nepodstatny.
Odpovedať
@sysell Ja som po zateplení 10 cm sivým EPS spozoroval, že z vonkajška nám lezie dnu viac zvukov, ale po čase som si na to zvykol. Okná mám aj tak skoro celý rok na vetrák, resp. mikrovetranie, zatváram ich len počas búrky a silného vetra
Odpovedať
@gashtaan hmm to by sa mi dobre zaspavalo, od aprila do oktobbra okno aj tak nezatvaram
Odpovedať
@sysell ved toto... nastastie im to uz zatrhli, len prvy rok sme si to vytrpeli.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?