Vznikajúca vlhkosť

Profilova fotka
Dobrý deň, chcel by som sa poradiť ohľadom problému so vznikajúcou vlhkosťou. Je to starý 50 ročný tehlový dom s hrúbkou múrov 40-45cm a kamennými základmi. V niektorých častiach nám vzniká kondenzácia v rohoch domu. Nižšie uvedené fotky sú z verandy. Táto miestnosť je najchladnejšia miestnosť domu, takže by som neupodozrieval nedostatočné vetranie (to je iba môj názor, nevyznám sa do tohto). Vždy keď je vysoká vonkajšia vlhkosť po daždi (strecha nie je poškodená, že by zatekalo), tak vtedy je najviac viditelná kondenzácia na stenách (iba v zime, v lete nevzniká). Pár mesiacov dozadu sme robili injektáž múrov, aby sa dom mohol dať zatepliť do budúcna. Neviem ale, či zateplenie by vyriešilo aj tieto rosné body tým, že stena nebude tak studená a teda zrážanie vody by sa malo obmedziť alebo je treba ošetriť múry iným spôsobom?
Odpovedať
Profilova fotka
Dal si plastaky a tie su tesne neprudi vzduch tak je jasne ze kondenzuje. Mne takto kondezovala zavreta nezateplena nadstavba v miestach venca a deky. Po zatepleni zmizlo.
Odpovedať
Profilova fotka
@wolodymyr Dosť často sú otvorené vchodové dvere kvôli psom. A teplota je pod 20°C, možno aj 18°C. Musel by som zmerať teplotu ale je to chladná miestnosť.
Odpovedať
jednoduchy amatersky test ci ide o vzlinavu vlhkost alebo sa zraza voda na tepelnych mostoch. Zoberies kus igelitu, dokladne ho dookola oblepis izolepou a ked ti pod igelitom stena vyschne, tak je to tepelnym mostom, ak zvlhne este viac, je to vlhkost z mura. Zalepene to ma byt aspon tyzden, cim dlhsie, tym jednoznacnejsi vysledok. Ked sa ti zraza voda na tepelnych mostoch, zateplenie pomoze. Ak je to voda z muriva, tak ti neostane nic ine len cakat kym vsetka co tam je (a bude jej tam dost, ked ste robili injektaze len nedavno) vyschne.
Odpovedať
Profilova fotka
@zita19 Ďakujem za tip, vyskúšam.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?