Vysoka vlhkost za wc

Prosim Vas, mam namontovany geberit, za ktorym je priestor asi 40cm, potom je dalsia stena. V tom priestore su rury na odvetranie kanalizacie vyvedene cez strechu. V tom priestore sa mi ale drzi 100% vlhkost, polystyren (vzadu na geberite je stale mokry a spodom su kvapky). Je to normalne? Je to OK ked z takto orosuje? Neviem prist na to, ci vlhkost ide z geberitu (kedze sa stale odpusta studena voda a orosuje sa) alebo mi to presakuje spodom(?) Ide o novostavbu domu, nepodpivniceny. Ta vlhkost mi taha do muru a oduva sa mi stena na chodbe. Ma niekto nejaky napad co s tym? Za akukolvek radu Dakujem!
Odpovedať
Ahoj, a aka je tam teplota?
Odpovedať
@milanista par stupnov chladnejsie okolo 20. Vo wc je podlahove 22 st v izbe.
Odpovedať
Profilova fotka
@marhir nie je to normalne, v geberitovej kobke mam sucho (je tam napchata vata). Mozno pomoze termokamera alebo nejaka endoskopicka kamera so svetlom. Skontrolovat unik vody a to odvetranie kanalizacie-je zaizolovane? Ak nie, problem moze byt aj tam...
Odpovedať
@marhir rosenie ti nespôsobí 100% vlhkosť. 100% vlhkosť znamená, že sa také veľké množstvo vody odparuje, že je presýtený vzduch. Takže tam je zrejme únik vody
Odpovedať
@mgx odvetravaciu ruru Idem dat teraz zaizolovat, ta je orosena len trochu na spojoch, Inak je sucha. Unik vody sme kontrolovali, nevyzera to, Ze niekde prepusta. Ani sama toaleta sa nespusta, Ze by dopustalo vodu do nadobky. Najviac je orosena odpadova rura kusok co je napojena misa a potom ten polystyren. Ospravedlnujem sa, ide o Alca znacku, nie Geberit
Odpovedať
Profilova fotka
@marhir ak je to novostavba, mate mat zaruku. volajte developera, nech to vyriesi...
Odpovedať
@mgx dakujem, ale nestaval nam ho developer. Dom ma 5-6 rokov
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?