Vlhnuce vnútorné steny

Profilova fotka
Dobry den. Prosim o radu/pomoc. Mame 5. r bungalov. Minulu zimu nam zacala vlhnut stena v spálni.Stena susedi s kupelnou. Najprv opadala farba, potom omietka. Zacalo sa to sirit aj do vedlajsej izby a to su medzi tymi stenami dvere. Mysleli sme, ze sa to šíri podlahou, ale keď muz odstránil lištu, tak podnou bolo sucho. Steny opravil, dal novu omietku, farbu, impregnaciu, aj peroxid na vysusenie a zacalo to robit znova. Tento tyzden sa to objavilo aj na chodbe, ktora susedi s druhou kupelnou. Dom mame hrubo zatepleny, vetrame dostatočne. Mate s tym niekdo skusenost, ako to zastavit? Dakujem za kazdu radu 🙏🙏
Odpovedať
A netečie vám voda do stien z kúpeľne? Potrubia, odpady. Alebo nepresakuje cez obklad v sprche lebo tam nie je alebo je odflaknuta hydroizolacia
Odpovedať
Profilova fotka
Od "nevetrania" to nie je urcite. Bud niekde pusta kanalizacia, alebo zla HI. Predpokladam ze pod podlahou je este EPS, takze skor sa to siri pod nim... Tym ze stenu opravite pricinu nevyriesite.
Odpovedať
@bajka87 urob jemnú ryhu tesne na spodu, aspoň vylúčiš či vlhkosť nevzlína od spodu alebo ide s niektorého potrubia ,či s vhka s kúpelni,neparí sa veľmi v kúpelni? máš kachličky dobre vyšpárované a po celej stene až po vrch?
Odpovedať
Profilova fotka
@zita19 tam na tej stene kde to zacalo je na druhej strane umyvadlo a sprchových kut. Takže trupky tadial urcite vedu.
Odpovedať
Profilova fotka
@duzu vela vetrame v kupelni, aj odsavanie davame ked sa sprchujeme. Kachlicky su vysparovane dobre, od vrchu az po spodok. Nam to zacalo v spálni v roldorovej skrine úplne dole. Tam sa robila doslova pliesen. To sme vzdy vystriekali savom a bol na nejsky cas klud. Az potom sa to objavilo vedla skrine v postupe ako som pisala.
Odpovedať
Profilova fotka
@kaspy mame podlahove elektricke kurenie. Ak by to bolo potrubim/vodou v stene, aky by bol postup? Buranie a oprava, ci v kupelni dat dole obklad a pozriet izolaciu?
Odpovedať
My sme mali mokrú stenu,keď tiekol sprchový kút. Máme taký ten boxový. Utiahla sa povolená hadička a od vtedy je všetko ok
Odpovedať
Profilova fotka
@zuzy17 my nemame vanickovy, ale murovany.
Odpovedať
Profilova fotka
Ak je tam sprchovy kut, bude to skor HI. Potrubie samotne sa da odskusat nedestruktivne, staci zavolat vodara. Ak je to HI, tak urcite obklad dole... Sparovacka urcite nie je vodotesna, dokonca ani obklad...
Odpovedať
Profilova fotka
@kaspy takze izolácia kde je kúpeľňa, to chápem. Ale prečo vlhne stena aj v druhej izbe, a na chodbe a tie niesu susediace s kupelnami?
Odpovedať
@bajka87 Tipujem, ze voda tecie po podklade /zakladova doska pod polystyrenom resp. asi po IPE) a tam kam sa spadom dostane a narazi na priecku zacne vzlinat kapilarnym efektom dohora. Ak mate murovany sprchovy kut, moze byt problem v napojeni resp. tesnosti zlabu. Kedze sa vam prvy naznak objavil pri podlahe, nepredpokladam, ze by to bolo z nastenky... aj ked, bovhie ako mate robeny rozvod vody - ci nepustila spojka, T kus a podobne v podlahe.
Odpovedať
Profilova fotka
Na zaciatku pises ze stena pri kupelni a stena pri druhej kupelni. Teraz uz aj u suseda vlhne ci kde...? Tu nema nikto vestecku gulu. Tecie ti tam niekde voda. Zacni natlakovanim vodovodu...a vodar ta snad dalej nasmeruje.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@kaspy slusne som sa pýtala. Vlhnu stenu pri kupelke, aj mimo. Ale dakujem
Odpovedať
@bajka87 tečie ti voda niekde, kaspy píše dobre, ani ja nechapem kde všade máte vlhké steny, natlakuj vodovod ako ti poradil aby si niečo mohla vyradiť, odstaviť sprchovy kut ak máte napr vaňu, savom tento problém nevyriesis keď niekde isto tečie
Odpovedať
@bajka87 toto vyzera na vodu z potrubia alebo kanalizacie:(((
Odpovedať
Podla mna prasknuta trubka niekde v stene, je to neprijemne pri tak novom dome ale treba to riesit, lebo tiez uz tazko povedat v akom stave budu tie steny uz teraz ked vlastne pises, ze ste to mali uz davnejsie
Odpovedať
Profilova fotka
@peky1984 dakujem. Budeme to riesit. Zavoláme vodara/opravara. Dom mame poisteny, tak to uhradi poistka našťastie.
Odpovedať
@bajka87 dnes je na trhu vela fuserov. Nam firma, ktora ma uz nieco za sebou na trhu s vodou a kurenim urobila vsetky nastenky bez kotvenia. Skoro ma porazilo, ked som musel vyobkladanu kupelnu vysekavat lebo pri odtahovani blendy sa uvolnil spoj. Neskor, pred nastahovanim, ked som chcel napustit a ohriat vodu v boileri som pocul sycanie. Pouceny z kupelne som vysekal omietku a dalsia nastenka odtrhnuta. Nastastie vzdy, ked som tlakoval potrubie som obchadzal steny s trubkami, ci nieco nezacujem. 2x som zacul. Teraz byvame uz 4. mesiac a zatial nic nevlhne, tak dufam, ze to tak aj vydrzi.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?