Tepelne mosty sposobene vaznikmi?

Ahojte, mal by som zopar otazok. Budeme mat pultovu strechu s minimalnym sklonom. V projekte mame zateplenie vatou 24cm medzi vaznikmi + 20cm pod vaznikmi. Kvoli rozvodom rekuperacie a dalsim veciam som sa rozhodol ist do striekanej PUR izolacie a dat 35cm komplet medzi vazniky. Parozabrana bude tym padom uchytena zospodu vaznikov, pod nou bude priestor na rozvody rekuperacie a potom sdk podhlad. Je na mieste obava, ze vazniky vytvoria tepelne mosty, aj ked ide len o 4,5cm hrube hoblovane drevo? Bolo by vhodne dat pod parozabranu este malu vrstvu izolacie?
Odpovedať
Profilova fotka
@androo Neobávajte sa. Hrúbka striekanej izolácie Vám ide 35cm. Tým aj tak prestriekajú cca 200mm cez väzník
Odpovedať
@matusakrobert dakujem za odpoved. Som si toho vedomy, ze pozdlzna cast vaznika bude cela zapenena. Obavam sa vsak toho, ze na nu su priamo napojene dalsie laty, ktore budu v medzere nad izolaciou a v tom priestore ich od vonkajsej klimy oddeluje len paropriepustna folia,cize v zime budu ladove. Ale budem len rad, ak je to fakt zanedbatelny detail 🙂
Odpovedať
@androo zamyslas sa nad totalnou blbostou, aby to bol tepelny most, muselo by byt drevo tepelny vodic, no drevo je skor tepelny izolant ako vodic...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?