Tepelné Čerpadlo Midea ALL IN One 10kw

Zdravím.Som majiteľom tohoto TČ pár dní a zatiaľ som spokojný.Uvidíme ked prídu prvé mrazy.Neviem prečo ale spotreba TČ keď sa vobec nepouživa aj viacej hodín tak je 237watov v stanby režime aj ked bola 19 stupňov vonkajšia teplota. 😞
Odpovedať
Profilova fotka
@patrik23 neohrieva náhodou vodu ? Alebo nieco musí byť zapnuté Ja mám pripojené daikin TC vzduch-vzduch na originál merač spotreby a sledujem to v standby mode berie vždy 6,8w aj keď je vypnuté Keď kuri v jednej izbe berie 193w Spotreba za 86 dní je 60kwh ale tak vonku ešte ani nemrzlo a je to okruh len pre dve izby väčšinu z tej spotreby aj tak bralo chladenie v lete 237w v standby mode je veľmi veľa sa mi zdá
Odpovedať
@patrik23 pozri sa ci nebezi obehove cerpadlo.
Odpovedať
@patrik23 kto ti to montoval?kde si to kupoval?tiez nad nim premyslam do domu ale 8kw .dik
Odpovedať
@rkorba Mám dve jednotky-Monoblok a Vnutorna jednotka kde je TUV s cerpadlom atd. Ale spotreba v stanby mi ide tak vysoka len ked zapnem Monoblock aj bez Vnutornej jednotky..
Odpovedať
@patrik23 prisiel si na to v com to je ta postreba? developer sa tiez rozhodol pre toto cerpadlo a dalsi rok bude zrejme namontovane, su teraz ako jedine dostupne.
Odpovedať
@palyo Nezistil som prečo ale riešim to
Odpovedať
@patrik23 niečo nové ohľadne užívania, spotreby, doterajšia spokojnosť?
Odpovedať
Ohladom spotreby,ked ide tepelne cerpadlo vse je ok - dve hodiny po prevadzke ma spotrebu len 10watov ale viac ako tri hodiny pokial nie je spustene tak ma spotrebu 50Watov na hodinu co je asi danne tym ze je tam asi nastavene aby bol v nejakom rezime- ohriaty olej alebo nieco podobne aby pri opakovanom starte cerpadla bolo vsetko v poriadku 😉
Odpovedať
@patrik23 aký presný model máš?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 12 mesiacoch

Odpoveď na príspevok od megdesign:

@patrik23 aký presný model máš?
@megdesign zdravim Vás všetkých Aj ja som zatiaľ na 70 %rozhodnuty pre Midea. Ale neviem sa rozhodnúť pre aký model. Je toho hrozne veľa. Ja nemám veľký dom.Zastavana plocha 100m2(10x10). stačí mi asi jedna vonkajšia a jedna vnútorná jednotka.Nieco 3,5-4 kw max.
Odpovedať
Na tejto stranke https://www.eco3energy.sk/tepelne-cer... Som toho našiel veľa.Nevyznam sa veľmi v tom. Aj značky ako Mitsubishi, Panasonic a iné,za celkom podobné ceny ako Midea.Aj parametre podobné.Tak preto som ešte nie rozhodnutý na 100%.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?