Ťahá od podlahy

1 deň300

Ahojte idem si po radu. Dneska som zistil ze v obývačke za gaučom mam vodu a pod gaučom tiež. Ale tu som následne zistil ze to je po celej dĺžke steny ktorá je nosná stena. Následne som šiel do ďalšej izby v ktorej je to iste dokonca sa už tam objavuje aj pleseň po celej dĺžke steny.cez termokameru som zistil ze to ide od podlahy. Ako sa toho zbaviť bez toho aby som musel celú podlahu rozbiť následne odkopat na 50 cm a ju zaizolovat??

• @zak24 ..
    idem si tiez po radu...:
    boli ma lava noha, taha sa to od pravej strany chrbata., obcas ma aj pichne ked sa rychlo otocim za nejakou mladou....
    ako sa toho zbavit, aby som nemusel do doktora.......???

• @mimms gratulujem 👌 ak niekomu vadí že som to tu postol tak nech nereaguje... A debilne komentáre si nechal pre seba ďakujem

• @zak24
    -presakuje z terasy, zo schodov...
    - niekde v dome praskla rurka s vodou, odpad
    -je tam silny tep. most a zraza sa voda
    -dom z vonku nie je dokonceny a presakuje cez mur
    -chyba hydroizolacie zakladov
    -zvod zo strechy je vedeny vo fasade a presakuje
    -ak je v tom mieste/mure okno, moze presakovat cez zle osadeny parapet a zliat sa po mure a vzlinat po stene

• Sponzor fóra
  • Musíš prestaviť nábytok tak, aby zasiahnutý priestor zostal voľný so zabezpečenou výmenou vzduchu a dosahom tepla od vykurovacieho telesa.

• @zak24  nechapem, preco si po @mimms vyletel... ta tvoja otazka je tak velmi vseobecna, ze naozaj ti odpovedal adekvatne.

sam vies ze sa potrebujes zbavit tej vlhkosti - a rovnako vies, ze bez izolacie zakladov to nepojde.

• Je to novostavba, ci starsi dom? Vies, ako je to postavene, alebo nemas vobec sajnu? A ako ti bolo povedane v prvom prispevku, sice ironicky ale uplne pravdivo, bez roboty a penazi to opravit nepojde....

• @kaktusik007  ide o to ja sa do toho nevyznam a vhladom nato ked sa do toho nevyznam tak som si nieco malo o tom ponachadzal na nete...ano sry vybehol som a reagoval ako reagoval.....ale ja sa tu obraciam na nejaku pomoc ....a po tazkom dni prist domov a zistit ze ti to tu cele vlhne a plesniveje tiez nejak nepomoze k nadseniu...🙂

• @peter2728  je to starsi dom rok vystavby 1965 .....ale ide o to ja som elektrikar... o takych veciach nemam ani sajnu......to co som si pozistoval na nete to je fajn...ale ze ci je aj nejaka ina sanca na opravu daneho problem

• @zak24  vyzera to na fotke ako vzlinajúca vlhkosť ... je pod nosným murivom hydroizolácia?

• @viktor811  no verte mi ze gauc by som musel dat do stredu izby aby tam preniklo teplo od radiatora

• @zak24  no ako si napisal, prisiel si si po radu...ale uz dopredu si napisal nieco v tom zmysle, ze sa neplanujes na tom narobit...bohuzial, tak to nebude...bud sa narobis sam, alebo niekoho zaplatis...pocitmi to nevyriesis... pravdepodobne zle (alebo vobec) izolovane zaklady, mozno ani murivo nie je odizolovane od platne ipou... takze vzlinajuca vlhkost (vtedy je najlepsie podrezat murivo, aspon podla mojich vedomosti, chemicka injektaz je trochu slabsia alternativa, aspon co som o tom pocul)... ak to doteraz nerobilo, mohlo by to byt tiez nejake prasknute potrubie, ak tam je, ale to by bolo zamoknute mozno trochu vyssie.. treba ist postupne a vylucit vsetky miznosti, zacat tymi najlahsimi... a mozno nebude naskodu si prizvat odbornika, co zisti pravu pricinu, a usetri ti cas a peniaze

• @zak24  ale ked ten gauc nechas aspon tolko odtiahnuty od steny ako mas na obrazkoch nieco malo psravis pre to aby ti do jari uplne nezhnil. Odstranit vlhkost z muru, to bude ina kava a aj ine peniaze, lebo aj mne to pride ako vlhkost vzlinajuca od zakladov

• @peter2728  do teraz to nemuselo citeľne robiť, totižto zima začala len pred pár dňami.

• @dexter89  no bohuzial tak to netusim ze ci ja tam hydroizolacia...ako som pisal je to stary dom rok vystavby 1965.....minulu zimu tu take nebolo

• @zita19 tak potom asi jedine je zaizolovat podlahu plus podrezat dom ?

• Sponzor fóra
  • @peter2728  no izolovat podlahu osobne si netrufnem max to odkopat popripade najst nejakeho majstra a jemu pomahat....peniaze by som neriesil..... horsie je potom to podrezavanie domu .....plus dalsie veci aako elektrika voda, plyn , kurenie to mame v rodine kurenara takze to tiez nie je problem... celkovo problemov je viac a snazim sa to robis sam ak mi to moznosti a moje vedomosti dovolia ale v tomto pripade podlahy odizolovat sam by som si urcite netrufol...🙂

• @zak24  veľmi by pomohlo podloženie gauču aspoň 5 cm, aby popod gauč bola vetracia medzera + odtiahnutie od steny.

• Udrelo nachvilu - 10 a zacali sa objavovat problemy.
    Nechaj odtlacenu sedacku cnech jevto vetrane, ale urcite to nepomoze a treba zaizolovat obalku domu, cize ked je pod platnou pivnica, zavriet okno a nalepit napr polystyren odspodu, lebo pod podlahu ho uz asi nedas, pokial nie je zaizolovany sokel, tak i ten a pokial to taha vlhkost po stenach tak uz len podrezat, alebo predat najlepsie v lete 😎

• @viktor811  od steny to je odtiahnute uz na pol metra plus som ho vypodlozil.....a je vo vyske cca 5 cm .....len problem je asi ten ze ked som to kupil tak tu boli parkety a na tie parkety som dal plavajuci podlahu...ze ci tam nahodou nie je zrada...lebo v ostatnych izbach kde je plavajuca polozena nad parketami tak neni problem...

• @zak24  to nebede len podlahou, ale aj stenou a základom. Tam v tom rohu sa to zbieha a otepliť to bude veľký problém. Pozri z tej druhej strany či tam nejde zvýšiť teplotu.

• @zak24  tak dalo by sa to odsledovať, ak je to len v rohu a nie po celej dĺžke steny od podlahy, môže ísť len o tepelný most ... pustiť tam teplovzdušný ventilator nech to vyschne aspoň v týchto mrazoch...
    Keď to je po celej dĺžke pôjde o vzlínanie vlhkosti a to potom asi len podrezať murivo a dodatočne zaizolovať proti vlhkosti

• Este je moznost ze mas vsetko dobre spravene ale vonkajsi teren je nad patou muru a tadial taha vlhlost do domu.

• @dexter89  no práveže je to po celej dĺžke steny ale najhorší je ten roh

• @zak24  pomohla by fotka z vonku, ak je to teda obvodova stena, lebo pisal si len ze to je nosny mur

• @jblaze to sede co je iný odtieň na fotke ten pas tak tamad je vedený plyn neviem prečo to tak dali 🤔

• @zak24  tak teda je to tepelnym mostom, a tym ze si z vnutra zabranil laminatovou podlahou odparovanie, tak to vlhne viac, ak sa nechces pustat do fasady, tak mozno urobit nejaku perforaciu tej podlahe pri stene?

• @jblaze  tak som sa rozhodol ze cela podlaha vonku odkopat dat izoláciu a rovno aj podlahové kúrenie tam bude

• @zak24  ale chcem ta upozornit, ze ked to nezaizolujes z vnutra, tak kondenz na stene moze ostat stale, lebo je to o rozdiely teplot.

• @rkorba  tomu trosku nerozumiem jak z vnútra? 😁

• @zak24  prepac rychlejsie pisem ako myslim 🙂
    Myslel som tym, ze zaizolovanim podlahy nemusis na 100% predist problemu ktoremu teraz celis 😐

Pridaj príspevok

Nenašli ste čo ste hľadali?

hľadať len v názvoch tém
    Odporúčaní dodávatelia
    Špecializujeme sa výhradne na fúkané tepelné izolácie. Fúkame pre Vás už viac ako 25 rokov !
    Vsaďte na tradíciu a skúsenosti.

Články od našich partnerov
    Okno KF520 - nová generácia okien od Internorm
    Pohodlné vykurovanie, chladenie aj príprava teplej vody
    Na jar bude farebná omietka stáť len 1 €. Začína sa nová akcia HELUZ
    Archív článkov od partnerov