Striekané penové izolácie

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Aký máte názor na túto tepelnú izoláciu http://www.chytraizolacia.sk/sk/video.... Prípadne kto s tým prišiel do styku a má to v dome použité. Vďaka za postrehy
Odpovedať
1
7
8
Profilova fotka
@eagleowl Styrcon je vysoko paroprievzdušný materiál a nevidím žiadny dôvod na obavy z toho, že by mali byť po vnútornom zateplení o hrúbke 5 cm v interiéri plieseň. To nie je polystyrén. Je to ako keby som svojmu súsedovi tvrdil, že bude mať pliesne na stenu, pretože si rozšíril prímurovkou Ytongom stenu. Tak by sa mi vysmial, čo mu to trepem za somariny ........ Všetci sú zrejme idioti, čo vyvíjajú materiál na vnútorné zateplenie a Vás treba nominovať rovno na Nobelovu cenu :) Prepáčte za môj prístup k Vám, ale moje osobné skúsenosti nepustia a za svojim slovom si stojím. Mám bohaté skúsenosti s Multiporom od Ytongu, 12 vnútorne zateplených objektov a každý je spokojný a nikto nepoukazoval na to, že by sa mu tvorili pliesne alebo, že by nemal úsporu na vykurovaní. So Styrconom som zateplil sedem rodinných domov zvnútra a máme rovnako pozitívne ohlasy ako pri Multipore. Koniec koncov majú aj podobné parametre, len so Styrconom sa rýchlejšie pracuje, nie je taký krehký. Opýtam sa opačne, keď všetko viete a ovládate. Ako je možné, že okruh našich klientov, kde sme vnútorne zateplovali nemá žiadne problémy a aj potvrdili úsporu na kúrení ? Je každý z nich klamár, naivný debil ..... ? Toto mi prosím vysvetlite. Pretože mne ako človeku z praxe nevyvrátite fakt, že vnútorné zateplenie s vysoko paropriepustným materiálom o hrúbke 5 cm zabezpečí úsporu energií a ani nespôsobí pliesne na stenách. Mohlo by sa tak stať len v prípade neodbornej montáže izolačných dosiek, keď si chce niekto uľahčiť robotu a nenanáša lepidlo na celú plochu izolantu ale iba t.zv. na bodovo na buchty. Tým vzniká medzi izolantom a stenou vzduchová medzera, kde môže vznikať kondenz. Lepidlo od Styrcon a aj od Multipor je paoprievzdušné a má plniť kapilárny most medzi izolačnou doskou a múrom, Pekný zvyšok dňa a prosím o odborné vysvetlenie, ako je to možné, že naši klienti nemajú problém s pliesňami, ďakujem.
Odpovedať
Profilova fotka
@zatepleniestyrcon ....."Vám ako človeku z praxe nevyvrátim že vnútorné zateplenie s vysoko paropriepustným materiálom o hrúbke 5 cm zabezpečí úsporu energií " :-) ....to je pravdivý výrok ale neúplný.... treba pravdivo dodať že: "vnútorné zateplenie materiálom o hrúbke 5 cm zabezpečí minimálnu až zanedbateľnú úsporu energií". Túto úsporu energií možno s dostačujúcou presnosťou vypočítať a následne vyjadriť aj finančne. Treba len definovať plochy... tepelné odpory....nahádzať to do programu a vypočítať. Kým platia na tejto zemeguli fyzikálne zákony je možné vypočítať tepelné straty objektu.....robí sa tak vždy pri projektovaní nového domu. To že Vaši klienti nemajú plesne je pekné....ale neviem prečo mi to neustále opakujete, lebo ja som slovo pleseň nespomenul ani raz. Váš materiál rovnako ako multipor.... môže pomôcť v špecifickom prípade ako pomerne drahé núdzové riešenie -ak má niekto starý dom kde sú tepelné mosty ....aby s minimálnym nákladom tieto tepelné mosty odstránil..lebo oprava fasády by bola možno nákladnejšia....a voči takejto aplikácii ja nič nenamietam. Objektívna pravda je že žiadna správne navrhnutá, správne zrealizovaná a bežne používaná konštrukcia obvodového muriva alebo strešného plášťa nemá problémy s plesňami, či je to vata, eps, PUR, PIR atď...či sú použité zvonku alebo z vnútra. O zásadnej úspore energií je však pri použití izolácie hrúbky 5cm zbytočné hovoriť.....lebo pokiaľ budeme veriť tomu že Styrcon má tabuľkovú :-) hodnotu lambda 0,047 (leda že by podľa Vás tá tabuľková hodnota bola nejaká iná) a hrúbku 5cm tak jeho R=0,94.....doporučovaná hodnota pre konštrukciu obvodových stien by mohla byť dnes niekde okolo R=10 :-) ......to čosi napovedá. (inak....dobrá vlastnosť styrconu je jeho nehorľavosť - tú ste však nikde nespomenuli :-) ) Už opakovane poukazujete na nejaký môj problém s vnútorným zateplením....a ja opakovane píšem že žiaden problém s takým zateplením nemám.....ak sa spraví správne nemožno namietať. Drevodmy majú steny prakticky z izolantu a nemajú s tým žiaden problém....za predpokladu že je to spravené správne.........všetky podkrovia sú vlastne "zateplené zvnútra" lebo je to SDK, parozábrana, minerálna vata..... Neviem o tom že niekto vyvíja nejakú izoláciu, ktorá by bola špeciálne určená na vnútorné zateplenie....aj polystyrénom sa dá zatepliť z vnútra....ale opäť platí že to musí byť spravené správne. (Píšete že Styrcon nie je polystyrén.....nuž nie je ....ale jediné čo v styrcone izoluje je polystyrén. )
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte strikal alebo fúkal niekto izoláciu priamo na sadrokartón ? (Väzníkový krov )
Odpovedať
@hlko na SDK v interiéry chceš striekať izoláciu? A čo je za tým SDK? Máš difúzne otvorenú alebo uzavretú konštrukciu strechy?
Odpovedať
@hlko ved použi osb dosky miesto sadroša maš to lacnejšie to je jedno na čom to je nastriekane ono to bude držať aj na osb aj na sadroši.
Odpovedať
Dobrý večer Poradte ako dalej. Mam hrubu stavbu, drevodom, no zial prišli dazde, okná som este nema, a penova izolacia pod oknami zmokla. Co s tým? Prosím o Vaše rady
Odpovedať
@joma3333 nechat vyschnut ci odvlhcit. Hlavne zamedzit privodu dalsej vody.
Odpovedať
Ahojte, viete mi odporucit firmu na striekanu izolaciu na beton? Predpokladam ze by mala ist tvrda pena, kedze ide na beton ... popripade hrubky a ake ceny aktualne bezia. Firmy - VT, HE, PO, KE. Vdaka
Odpovedať
@pogostock Ten betón je stena, alebo podlaha, alebo strop?
Odpovedať
@peter977 Vysvetlim: - chcem vymenit staru krytinu na streche, a dat poriadnu izolaciu (tvrda/makka striekana izolacia) - hrubku cca 10cm - strecha je z dvoch casti ... obe casti maju 8-10 stupnovy sklon (vid obrazok typ strechy) - priestory pod strechou su rozdelene na 3 casti - 1. priestor - od 0,9m po 0,4m - tvrda na beton izolacia - 2. priestor - nepristupny po zakryti - stred domu - tvrda na beton izolacia - 3. priestor - buduca podkrovna izba - planovana makka izolacia - problem je, ze v priestore 1. a 2. sa izolacia da dat iba pri odkryti starej krytiny - v tomto pripade by som chcel davat izolaciu na beton (betonova doska/deka) z vrchu pod novu krytinu - planoval som polystyren/sklenenu vatu ale polystyren nebude pekne priliehat k stenam, budu medzery a zase sklenena vata mi moze casom zvlhnut a bude horsie izolovat.
Odpovedať
@pogostock chápem, pri striekanej izolácií, keďže má ísť len o 10cm si daj pozor na lambdu. Žiadna firma neudáva tento údaj na webe a dobre vedia prečo. Lambda sa hýbe medzi 0,048 až 0,042. Napríklad taký Styrodur má lamdbu 0,032 a menej čo znamená že má o +30% a viac lepší tepelný odpor. Tú striekanú by som bral len v nevyhnutných prípadoch, tam kde sa nedostaneš. Ale ak je tam prístup tak by som sa na to vykašlal a použil styrodur alebo ak už si to môžeš dovoliť PIR izolačné dosky - niečo na tento štýl : https://www.internetovestavebniny.sk/... a https://www.internetovestavebniny.sk/...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
@peter977 Zdravím, v lambde pri tvrdých striekaných izoláciách nemáte pravdu. Lambda pri tvrdej PUR izolácii sa pohybuje od 0,021-0,028, v závislosti od tvrdosti a hustoty materiálu na m3. Nepochopil som @pogostock, ako presne má prísť tá izolácia, ale chápem to tak, že má prísť na betón a na ňu nejakým spôsobom má prísť krytina. Toto je bezproblémová aplikácia, ale nie som si istý, či je nevyhnutná. Napíšme si súkromnú správu, ja so striekanými izoláciami pracujem, poradím Vám. Pekný deň
Odpovedať
Článok sa načítava...
@oto20 vychádzal som z technického listu od konkrétnych dodávateľov čo to robia na SR. Nikto neuvádza lambdu akú si mi teraz napísal
Odpovedať
Profilova fotka
@peter977 netreba konšpirovať ....google vypľul za 0,46sec toto.... https://www.dass.sk/sk/striekana-izol... https://www.ra-ga.sk/content/technick...
Odpovedať
@peter977 https://www.heatin.sk/upload/pdf/Puri... zo stranky https://www.heatin.sk/certifikaty - treba pozriet tvrde peny, Purios H ma lambdu medzi 0,020 a 0,022
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 8 mesiacoch
Profilova fotka
@mamoo Dobrý den. Rád bych se zeptal, jakou jste meli skladbu strechy? Pisete, ze mate pultovou oplechovanou strechu. Izolovali jste spodek strechy od te peny? Já jsem ted v podobné situaci. Mám barák kostku a nevim si rady s izolaci. Nechci tam davat 40 cm vaty a uvazuji o pur pene. Nicmene moje skladba strechy je tramy, na nich osb desky a na osb desky navaren izolacni folie. Spoustu lidi mi rika, ze pokud necham nastrikat pur penu primo na osb desky mezi tramy/krokve, tak bez moznosti odvetravani mi ty osb desky zplesnivi a bude se mi tam tvorit vlhkost. Jake mate zkusenosti? Dekuji, Honza
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 9 mesiacoch
@chobotica Pekny den prajem. Chcem sa spytat ako ste spokojni s izolaciou po tolkych rokoch? Dakujem 🙂
Odpovedať
Aj mna by to zaujimalo. Rozhodujem sa medzi striekanou a vatou....
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Mam cenu na 30 m2 = 1000 eur, cena sa upravi presne podla spotreby na mieste. Ešte sa rozhodujem či idem do peny alebo vaty.
Odpovedať
Profilova fotka
@richard_richie_bruder 30m2 na aku hrubku ?
Odpovedať
@strapo Hrúbku mi neuviedli, napísali len že je to orientačná cena. Presnú mi dajú podľa spotreby na mieste.
Odpovedať
Profilova fotka
@richard_richie_bruder Hrúbka je dosť podstatná informácia . Neviem aké su ceny teraz ale ja som mal jednu ponuku, kde bola cena na m3 izolácie 66 eur. Ak by bola cena za kubík 70 eur , tak by to bolo cca 48cm hrubá izolácia na plochu 30m2 a zodpovedalo by to zhruba 44cm hrubej isover unirol+.
Odpovedať
@vladohe Pošlite mi ju na email,alebo do spravy ak sa da. Porovnám si to. Ešte čakam aj na dalšie, tak uvidím. Ešte nie som úplne rozhodnutý či idem do peny alebo vaty. Ďakujem.
Odpovedať
Profilova fotka
@richard_richie_bruder 😄 hrubka by mala byt min 38cm pri pene to si kupte radsej vatu alebo to dajte zafukat tam sa 40cm pohybuje 15-20€ m2 podla typu materialu ...
Odpovedať
1
7
8
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?