Striekaná izolácia-počet radov tehál

Profilova fotka
Ahojte. Potreboval by som poradiť kolko radov tehal vymurovat ak budem mat striekanu izolaciu? Ak vymurujem az po veniec tak nad prieckovými tehlami uz nebude striekana izolacia. Ak dam o tehlu menej cize nebude vymurovana rada ako je veniec izolacia bude tak v rovnakej hrubke a v urovni priecok ešte zostane cca 5 cm medzera. Ciastocne uz mam priecky vymurovane az po veniec ale ak by bolo lepsie z tepelneho hladiska o jeden rad menej tak by som ho radsej zrusil. Ďakujem za rady.
Odpovedať
@marco_polo A by si nevedel, tak pena sa strieka aj na veniec
Odpovedať
Profilova fotka
@ruren to viem. Ja som čiastočne už priečky vytiahol zarovno z vencom takže ma zaujíma ci som urobil dobre, alebo som už úroveň rady venca nemal murovať. Videl som, fotky kde ľudia už tuto radu nemurujú a izoláciu majú po celej ploche v rovnakej hrúbke. V mojom prípade izoláciu preruší tehla respektíve nad ňou bude vychádzať cca 10cm peny. Preto ma zaujíma, či je lepšie mať radšej o tehlu viac a nad ňou menej izolácie, alebo miesto tehly rovnakú hrúbku izolácie ako bude všade napr. 30cm?
Odpovedať
@marco_polo Ja mám priečky v rovnakej výške ako obvodové murivo a na všetkých priečkach vence, Tak že všetko v konečnom dôsledku má rovnakú výšku. Pena je nastriekaná v jednom kuse po celej ploche rovnomerné aj ponad vence.
Odpovedať
Profilova fotka
@ruren ja budem robit zaklop z vrchnej strany vaznikov. Nad priečkami od záklopu mi tak zostane na penu cca 10 cm po zvyšnej ploche už bude hrúbka väčšia. Čiže rovnomerná hrúbka mi tak nevychádza všade - respektíve na spomínaných priečkových miestach to bude len tých 10 cm. Zaujíma ma preto či to je problém, alebo ako to riešiť?
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?