Striekaná izolácia bez parozábrany v novom dome.

Dobrý deň potreboval by som radu. Pred mesiacom som kúpil holodom (bungalov s rovnou strechou) a par dni pred nasťahovaním sme zistili že nad stropnym sadrokartonom sa nenachádza parozábrana. Izolácia je pur pena s otvorenou bunkovou štruktúrou potom asi 20-30cm nicoho (vzduchu) a pod tym sadrokarton bez parozabrany. tym padom pena nie je priamo na sadrokartone. Ten co robil sadrokartony tvrdil ze parozabrana sa pod penu nedava, iny zasa ze ano a niektory zasa ze nie. Tak teda neviem co robit v takej situácii keď už je vlastne vsetko na dome hotové normalne sa tam kúry, stolár montuje vstavane skrine a chceme sa tam o tyzden nastahovat. Vedeli by ste mi poradiť ci to v takomto pripade bude bez parozabrany oukej. Alebo ked nie ako to vyriesiť, keď už je pomaly vsetko na svojom mieste. ďakujem veľmi pekne, som trochu zúfalí. prikladam aj fotky aby ste si utvorili predstavu. fotky su len z toho co mi posielal developer priebezne inac dom som kupil uz hotovy a namalovany.
Odpovedať
@orbito9 tak ja si myslím že práve otvorená by mala mať parozábranu a uzavretá práve nemusí lebo je sama o sebe parozábrana. Aj sa píše že otvorená nemá ísť do vlhkého prostredia ako je napríklad kúpeľňa.
Odpovedať
@jumt veď práve to … tak developer dal riešenie že na tento sadrokarton prilepí parozábranu a rovno na ňu ďalší sadrokartón … kvázi vznikne z toho taky sendvič … ale neviem či je to príliš šťastné riešenie… 😓 no nevyznám sa v tom
Odpovedať
@orbito9 a osvetlenie?
Odpovedať
no kabel normalne pretiahne cez to ale toez som sa pytal ze to akoze svetla a digestor budem uchycovat cez foliu … to akoze nevadi ze tam budu dierky ?? no neviem
Odpovedať
@orbito9 cize ziadne bodove osvetlenie?
Odpovedať
@cukrik25 nie … mam tam uz soraveny taky sadrokartonovy stropny ostrovcek … ale okrem toho bodovky nevudu a tamto uz je hotove
Odpovedať
@orbito9 nam obchodak ponukal penu s otvorenou bunkovou strukturou a dusoval sa, ze parozabranu netreba a bezne to tak robia. Ked som nad tym uvazoval, troska fyziky, vlhky teply vzduch stupa hore, pride k pene a pomalicky sa nou presuva, az pride do bodu kde je rosny bod (vplyvom chladu zhora). Tam skondenzuje para na vodu, pene sa zhorsia izolacne vlastnosti a rosny bod sa v nej posuva smerom k interieru. Kusok tej peny, co mi nechal ako vzorku som ponoril pod vodu, z peny sa stala makka spongia. A ak by aj neskondenzovala para v pene, putuje dalej a skondenzuje na vyssej vrstve To by malo vyriesit odvetranie strechy. Ale je spravne spravene a dostatocne dimenzovane?
Odpovedať
@sucky1 preco potom tvrdia ze ju netreba ked ju treba .. resp. v akych pripadoch parozabranu netreba ..?
Odpovedať
@orbito9 parozabranu by som dal vzdy i keby prisiel daky mudrlant s mesacnou praxou 🙂 a povedal, ze netreba! Je to par 100E zalezitost, pokoj v dusi a najlepsia poistka do buducnosti!
Odpovedať
@rkorba tak v tomto štadiu už to nie je take jednoduche
Odpovedať
Parozábranu netreba ak ide o : - uzavretú bunkovú štruktúru - otvorenú bunkovú štruktúru ak je skladba strechy/stropu difúzne otvorená a je prevetrávaná. Ak nie je konštrukcia prevetrávaná, tak tam musí byť parozábrana
Odpovedať
a ta moja strecha je difuzne otvorena alebo prevetrávaná ? podľa fotiek
Odpovedať
Článok sa načítava...
@orbito9 ale musí byť parozabrana. 🙂 hlavne pri mäkkej pur. Aj ja som daval.
Odpovedať
@orbito9 mali by tam byt nirkolko kusov take odvetravacie kominky, je tam nieco (ta bakula) to sluxi na co? Prestup nejakeho kabla?
Odpovedať
@sucky1 netusim ake asi na toto nie kedze tam je iba jedna …
Odpovedať
oukej tak teda med musi byt parozabrana a nie je … myslite ze ju staci nalepit na sadrokarton a priloziť dalsim sadrokartonom ??
Odpovedať
@orbito9 podľa fotiek to vyzerá na difúzne uzavretú skladbu strechy.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?